Już wkrótce będziemy mogli obejrzeć serialową adaptację bestselleru „Problem trzech ciał” chińskiego pisarza Liu Cixina. Netflix poinformował o pracach nad nowym serialem oryginalnym zatytułowanym „Three-Body Problem”. Za produkcję mają odpowiadać twórcy „Gry o tron” David Benioff i D.B. Weiss oraz Alexander Woo („Czysta krew”, „Terror: Dzień hańby”). Serial ma obejmować wszystkie trzy książki z serii „Wspomnienie o przeszłości ziemi”.

Na stronie Netflixa pojawiła się informacja, że amerykańska platforma streemengowa zamówiła oryginalny serial oparty na bestsellerowym cyklu chińskiego pisarza Liu Cixina Wspomnienie o przeszłości Ziemi. „Three-Body Problem” („Problem trzech ciał”) będzie pierwszą produkcją, która dla Netflixa stworzą, przy pomocy Alexandra Woo, David Benioff i D.B. Weiss.

Trylogia Wspomnienie o przeszłości Ziemi – Liu Cixin

To bestsellerowa trylogia science fiction napisana przez chińskiego pisarza Liu Cixina. Składają się na nią następujące tytuły: „Problem trzech ciał”, „Ciemny las” i „Koniec śmierci”. Pierwszą część serii uhonorowano nagrodą Hugo. Był to pierwszy przypadek w historii, kiedy wyróżnienie otrzymała powieść przetłumaczona na język angielski. „Problem trzech ciał” stał się wydawniczym fenomenem w Stanach Zjednoczonych. Polecali go między innymi Barack Obama czy Mark Zuckerberg. Powieść znalazła się także w finale nagród Nebula, Locusa, Prometeusza oraz Johna W. Campbella.

Problem trzech ciał
Kup ebooka na Woblink.com

Adaptacja trylogii pisarza

Owiany tajemnicą chiński projekt z czasów Mao zaczyna przynosić straszne konsekwencje, a seria samobójstw wśród fizyków powoduje rozpoczęcie śledztwa. W jego trakcie odkryta zostaje dziwna gra sieciowa „Trzy ciała”, której celem jest ocalenie mieszkańców planety przed zniszczeniem. Szybko okazuje się, że gra jest czymś znacznie więcej niż fikcyjną zabawą. Jeśli chcecie dowiedzieć się więcej o autorze trylogii, zaglądnijcie TUTAJ.

Data premiery serialu nie jest jeszcze znana. Więcej informacji o powstającej produkcji znajdziecie na stronie Netflixa.

Chcesz być na bieżąco z tym, co wydarza się w świecie książek? Jeśli tak, koniecznie śledź nasz blog! Zachęcamy do zapoznania się z innymi artykułami, m.in. „Podróż siódma” Stanisława Lema – filmowa adaptacja.