Długo wyczekiwane tłumaczenie „Shuggie Bain” – debiutanckiej książki Douglasa Stuarta nominowanej do wszystkich najważniejszych nagród literackich – jest już dostępne w księgarni internetowej Woblink.com w formie ebooka. To zapadająca w pamięć opowieść o granicach miłości, rodzicielstwie i uzależnieniu, a wszystko to na tle Szkocji lat 80. ubiegłego wieku.

„Shuggie Bain” Douglasa Stuarta

„Shuggie Bain” to debiutancki tytuł Douglasa Stuarta będący niezapomnianą, pełną emocji historią o uzależnieniu, miłości i jej granicach, seksualności, a także rodzicielstwie. Akcja dzieje się w Szkocji lat 80. XX wieku. Glasgow powoli umiera na oczach jego mieszkańców. Coraz więcej z z nich musi opuścić miasto, by przetrwać. Na miejscu zostaje Agnes Bain, porzucona przez męża matka trójki dzieci.  Agnes stopniowo popada w coraz większe uzależnienie od alkoholu. Jej zmagania z alkoholizmem, a także życie całej rodziny i panujące w górniczym miasteczku ubóstwo opisuje syn kobiety, Shuggie Bain.

Shuggie Bain
Kup ebooka na Woblink.com

Książka, porównywana do prozy Hanyi Yanagihary, Alana Hollinghursta czy Édouarda Louisa była nominowana do wszystkich najważniejszych nagród literackich, na czele z National Book Award i Nagrodą Bookera, której Stuart został laureatem – właśnie za swój literacki debiut.

Opis wydawcy:

Powieść o granicach miłości, która rozbudza emocje i zostaje w człowieku na zawsze.

Młody Hugh Bain, zwany przez wszystkich Shuggiem, to samotny chłopiec, którego dzieciństwo przypadło na trudny okres lat osiemdziesiątych w robotniczym Glasgow i który mimo starań nie potrafi sprostać oczekiwaniom swojego otoczenia.Jego matka, Agnes Bain, chciała od życia czegoś więcej. Marzyła o domu i o życiu na własny rachunek. Kiedy jej niewierny mąż postanawia odejść, kobieta i troje dzieci zostają uwięzieni w górniczym mieście, przetrzebionym przez reformy Margaret Thatcher. Agnes coraz częściej szuka ratunku w butelce i ostatecznie to na dzieciach spoczywa obowiązek uratowania matki. Jedno po drugim wszyscy ją opuszczają, aż zostaje tylko Shuggie.

Jej najmłodszy syn wierzy bowiem w matkę jak nikt i walczy o nią do samego końca. Sam jednak zmaga się z problemami – Agnes pragnie mu pomóc, jednakże z czasem uzależnienie przyćmiewa w jej życiu wszystko, włączając w to ukochanego syna.

Z okazji premiery książki „Shuggie Bain” Douglasa Stuarta przygotowaliśmy promocję na inne warte uwagi, często nagradzane powieści. Aż 150 wyjątkowych tytułów kupicie u nas do 50% taniej! Promocja będzie trwała do 22 czerwca.

Shuggie Bain