Maj dopiero co się rozpoczął, a my już nie możemy narzekać na brak wartych uwagi nowości! W tym miesiącu ukazały się między innymi ostatnia książka Carlosa Ruiza Zafóna oraz nowe powieści Katarzyny Bondy, Maxa Czornyja i Hanny Greń. Swoją premierę miało także tłumaczenie powieści „Niepokój przychodzi o zmierzchu” Marieke Lucas Rijneveld, laureatki Nagrody Bookera 2020. A to tylko część najciekawszych ebookowych nowości Woblinka.

Maj 2021 – najciekawsze ebookowe nowości Woblinka

Nikt nie musi wiedzieć – Katarzyna Bonda
Wydawnictwo Muza

Po prawie dziesięcioletniej przerwie Katarzyna Bonda powraca do swojej bestsellerowej serii kryminalnej z psychologiem śledczym Hubertem Meyerem. Tym razem bohaterowi przyjdzie zmierzyć się z najtrudniejszym śledztwem w całej jego dotychczasowej karierze.

nowości: Nikt nie musi wiedzieć
Kup ebooka na Woblink.com

Miasto z mgły – Carlos Ruiz Zafón, tłum. Carlos Marrodan Casas, Katarzyna Okrasko
Wydawnictwo Muza

Maj przyniósł premierę najnowszej i ostatniej książki Carlosa Ruiza Zafóna, która jest poszerzeniem literackiego świata Cmentarza Zapomnianych Książek. „Miasto z mgły” to zbiór pełnych specyficznej atmosfery opowiadań. Każde z nich ma w sobie najbardziej charakterystyczne cechy pióra pisarza, a czytelnicy znajdą w nich nawiązania do cyklu o Cmentarzy Zapomnianych Książek.

Kup ebooka na Woblink.com

Projekt Hail Mary – Andy Weir, tłum. Radosław Madejski 
Wydawnictwo Akurat

„Projekt Hail Mary” jest najnowszą powieścią Andy’ego Weira, autora bestsellerowego „Marsjanina”, na podstawie którego zrealizowano popularny film z Mattem Damonem w roli głównej. Tym razem Weir serwuje czytelnikom opowieść o samotnych astronaucie, który może uratować całą planetę przed nadchodzącą katastrofą.

nowości: Projekt Hail Mary
Kup ebooka na Woblink.com

Niepokój przychodzi o zmierzchu – Marieke Lucas Rijneveld, tłum. Jerzy Koch 
Wydawnictwo Literackie

„Niepokój przychodzi o zmierzchu” to debiutancka książka Marieke Lucas Rijneveld, 30-letniej Holenderki, która właśnie za ten tytuł została uhonorowana nagrodą The International Man Booker Prize 2020. To niezwykle emocjonalna opowieść o rodzinie, która musi zmierzyć się z nieoczekiwaną tragedią. W wypadku ginie brat narratorki, małej dziewczynki. Dziesięciolatka stopniowo próbuje poradzić sobie z jego śmiercią. Książka została częściowo zainspirowana życiem autorki. Kiedy Rijneveld miała zaledwie trzy latka zmarł jej starszy brat.

Kup ebooka na Woblink.com

Krew – Max Czornyj
Wydawnictwo Filia

„Krew” to najnowsza powieść Maxa Czornyja, w której powraca komisarz Deryło. Tym razem dochodzi do makabrycznego morderstwa kobiety. Na miejscu zbrodni zabójca zostawia przerażającą wiadomość. Kto jest jej adresatem? Czy mogą być nimi komisarze Deryło i Haler?

nowości: Krew
Kup ebooka na Woblink.com

Miasto głupców – Hanna Greń
Wydawnictwo Czwarta Strona

W swoim najnowszym kryminale Hanna Greń opowiada o rodzinnej tragedii sprzeda lat i nierozwikłanej zbrodni. Magdalena i Krzysztof Witeccy dowiadują się, że niedługo zostaną rodzicami. Postanawiają wyprowadzić się na wieś. Podczas remontu nowego domu dowiadują się o tajemniczej klątwie, która ciąży nad ogrodem na tyłach posesji. Ponoć doszło tam kiedyś do morderstwa, a ofiara – zwana Białą Matyldą – ma wciąż nawiedzać to miejsce i czyhać na ciężarne kobiety…

Kup ebooka na Woblink.com

Krawędź – Lidia Yuknavitch, tłum. Kaja Gucio 
Wydawnictwo Czarne

„Krawędź” jest brutalnym, odważnym i prowokującym zbiorem opowiadań. Wszystkie historię dzieją się w świecie skupionym na ciele, pożądaniu i bólu. Anastazja trafia do domu kobiety hodującej dzieci na organy. Przemycona do USA nastolatka zostaje zmuszona do prostytucji. Pewna kobieta przeprowadza na siostrze sztuczną inseminację.

Kup ebooka na Woblink.com

Malowane henną – Alka Joshi, tłum. Agnieszka Jacewicz 
Wydawnictwo Rebis

„Malowane henną” to tytuł polecany przez Reese Witherspoon, będący elektryzującą opowieścią o zmaganiach kobiety, która chce podążać własną drogą w społeczeństwie znajdującym się na granicy między tradycją, a nowoczesnością. Bohaterka ucieka od męża i zostaje wybitną hennistką. Szybko staje się rozchwytywaną artystką i powierniczką klientek z najwyższych klas. Poznaje ich sekrety, ale nikomu nie może zdradzić własnego. Plotki i zawiść mogłyby zniszczyć jej marzenie o wolności.

nowości: Malowane henną
Kup ebooka na Woblink.com

Nieobliczalni – Thomas Enger Jorn Lier Horst, tłum. Milena Skoczko
Wydawnictwo Smak Słowa

Autorzy popularnych serii kryminalnych, Thomas Enger i Jorn Lier Horst, ponownie łączą swoje siły w kolejnej odsłonie cyklu ze śledczym Alexandrem Blixem oraz dziennikarką Emmą Ramm w rolach głównych.  W trzeciej części para bohaterów trafia do pokoju przesłuchań – każde z nich składa wyjaśnienia w sprawie tego samego wydarzenia. Blix zabił mężczyznę, a jego córka walczy o życie.

Kup ebooka na Woblink.com

WZNOWIENIA:

Jak żyć długo. Dlaczego się starzejemy i czy naprawdę musimy – David Sinclair, Matthew LaPlante, tłum. Agnieszka Myśliwy
Wydawnictwo Znak

W maju ukazały się także warte uwagi wznowienia. Jednym z nich jest bestseller New York Timesa „Jak żyć długo. Dlaczego się starzejemy i naprawdę musimy” Davida Sinclaira i Matthew LaPlante;a. Sinclaira to światowy autorytet w dziedzinie długowieczności oraz genetyki, który twierdzi, że starzenie się jest chorobą – i że można ją leczyć. W swojej książce przedstawia badania uświadamiające, w jaki sposób można spowolnić, a nawet odwrócić ten proces.

Kup ebooka na Woblink.com

Trzecia Rzesza na haju. Narkotyki w hitlerowskich Niemczech – Norman Ohler, tłum. Bartosz Nowacki 
Wydawnictwo Poznańskie

Kolejnym interesującym wznowieniem jest książka Normana Ohlera „Trzecia Rzesza na haju” będąca jedną z najbardziej kontrowersyjnych książek o hitlerowskich Niemczech w ostatnim czasie. Autor dokonuje analizy narkotykowej rzeczywistości Trzeciej Rzeszy. Pisze między innymi o berlińskich zakładach chemicznych produkujących metamfetaminę na masową skalę, przesłuchiwaniu więźniów za pomocą meskaliny czy sprzedawaniu heroiny jako leku przeciwbólowego.

Kup ebooka na Woblink.com

Wszystkie powyższe książki – i wiele innych – znajdziecie w promocji, która będzie trwała do 11 maja 2021 roku.