Remigiusz Mróz, Olga Tokarczuk, Wojciech Chmielarz – ich książki w formie ebooków kupowaliście na Woblinku najchętniej. W czołowej dziesiątce znalazły się aż trzy tomy bestsellerowego cyklu „Chyłka” oraz dwie książki Olgi Tokarczuk, pisarki wyróżnionej Nagrodą Nobla w dziedzinie literatury za rok 2019. Przedstawiamy wam 10 ebookowych bestsellerów Woblinka 2019!

Woblink Bestsellery 2019

„Umorzenie” – Remigiusz Mróz, Czwarta Strona

Wszystkie słupki sprzedaży pokazują, że najlepiej sprzedającym się autorem w Polsce jest Remigiusz Mróz. Na pierwszym miejscu sprzedaży znalazł się 9 tom bestsellerowego cyklu „Chyłka”. Dodatkowej popularności serii, która opiewa już na 10 książek, dodaje serialowa adaptacja, którą mogą oglądać widzowie TVN-u i Playera. 

Tym razem Mróz przedstawił losy idealnej rodziny – dobrze ustatkowani mąż i żona, dwójka dzieci. Idylliczne życie Skalskich przerywa tragedia – kobieta i dzieci zostają znalezione zamordowane w ich własnym domu. Wszystkie ślady prowadzą do męża i ojca. Chyłka, mimo ciężkiego stanu zdrowia, postanawia podjąć się obrony mężczyzny, mimo, że ten od razu przyznał się do winy.

Kup książkę, ebooka lub audiobooka na Woblink.com

„Bieguni” – Olga Tokarczuk, Wydawnictwo Literackie

Obecność najbardziej znanej powieści Olgi Tokarczuk na podium sprzedaży nikogo nie powinien dziwić. Od momentu ogłoszenia Olgi Tokarczuk laureatką Nagrody Nobla w dziedzinie literatury za rok 2018, do dziś sprzedano przeszło milion egzemplarzy jej książek. To właśnie powieść „Bieguni” przyniosła polskiej autorce międzynarodową rozpoznowalność. 

„Bieguni” to, jak sama Tokarczuk mówi, to „powieść konstelacyjna” – zbiór luźno powiązanych ze sobą opowieści, historii, zapisków. Głównym tematem książki są ruch – mimo, że wiele postaci przedstawionych jest w podróży, Tokarczuk jasno mówi, że nie jest to książkach o podróżowaniu. Dominuje tu niepewność, zmienność, płynność – przemieszczanie się. Za „Flights”, przekład powieści na język angielski”, Tokarczuk otrzymała w 2018 roku Międzynarodową Nagrodę Bookera.

Bestsellery październik
Kup książkę, ebooka lub audiobooka na Woblink.com

„Żmijowisko” – Wojciech Chmielarz, Wydawnictwo Marginesy 

„Żmijowisko” to jeden z najpopularniejszych kryminałów dekady. Wojciech Chmielarz przedstawił w nim sprawę tajemniczego zaginięcia nastoletniej dziewczyny. W czasie wakacji, w tytułowym Żmijowisku znika córka jednej z par spędzających wspólnie wakacje. Rok po tragicznych wydarzeniach, do wioski położonej nad jeziorem wraca ojciec dziewczynki, by wznowić jej poszukiwania. Niestety miejscowa ludność mu w tym nie pomaga.

Na podstawie książki powstał wysokobudżetowy serial produkcji Canal+ Polska, którego reżyserem jest Łukasz Palkowski, odpowiedzialny za „Bogów” i „Belfra”.

Żmijowisko
Kup ebooka lub książkę na Woblink.com

„Zaginięcie” – Remigiusz Mróz,  Wydawnictwo Czwarta Strona

Nastoletnia dziewczynka znika bez śladu z letniego domku swoich rodziców. Alarm był włączony całą noc, a drzwi i  okna szczelnie zamknięte. Śledczy nie znaleźli żadnych poszlak, które mogą świadczyć o porwaniu – podejrzewają, że dziewczynka nie żyje. Joanna Chyłka i Kordian Oryński podejmują się obrony pary, której postawiono zarzut morderstwa. Mimo tego, że całe śledztwo ma charakter poszlakowy, wszystko zdaje się świadczyć o winie rodziców… „Zaginięcie” jest drugim tomem  cyklu o Joannie Chyłce.

Kup książkę, ebooka lub audiobooka na Woblink.com

„Kasacja” – Remigiusz Mróz, Wydawnictwo Czwarta Strona  

To pierwszy tom cyklu Remigiusza Mroza z Joanną Chyłką. Syn biznesmena zostaje oskarżony o morderstwo dwóch osób. Na pierwszy rzut oka sprawa wydaje się oczywista – potencjalny sprawca spędza bowiem aż 10 dni zamknięty w jednym mieszkaniu z ciałami ofiar. Tę sprawę ma prowadzić Joanna Chyłka, prawniczka, która nie przebiera w środkach. Pomaga jej młody aplikant Kordian Oryński. Ich klient nie zaprzecza, że jest mordercą, ale także nie przyznaje się do winy. Czy Chyłce i Oryńskiemu uda się doprowadzić sprawę do satysfakcjonującego finału? 

Kup książkę, ebooka lub audiobooka na Woblink.com

„Tatuażysta z Auschwitz” – Heather Morris, Wydawnictwo Marginesy   

“Tatuażysta z Auschwitz” to wzruszająca opowieść o miłości w czasach Zagłady, która w tym samym czasie przeraża i daje nadzieję. Powieść Heather Morris niedługo po premierze osiągnęła status międzynarodowego bestsellera i do dzisiaj nie schodzi z listy najlepiej sprzedających się tytułów. “Tatuażysta z Auschwitz” to oparta na faktach opowieść o miłości w samym sercu piekła na ziemi – w Auschwitz. Lale trafił do obozu w 1942 roku i otrzymał rozkaz, aby tatuować na przedramionach więźniów numery identyfikacyjne, które naznaczą  ich na resztę życia. Podczas jednego z dni dni pracy staje przed nim Gita, w którego Lale zakochuje się z wzajemnością. Tatuażysta wykorzystuje swoją pozycję, aby uratować Gitę. 

Tatuażysta z Auschwitz
Kup ebooka lub książkę na Woblink.com

„Sapiens. Od zwierząt do bogów” – Yuval Noah Harari, Wydawnictwo Literackie 

Yuval Noah Harari  jest izraelskim historykiem, profesorem na wydziale historii Uniwersytetu Hebrajskiego w Jerozolimie oraz autorem bestsellerowych książek bijących rekordy popularności na całym świecie. Jednym z napisanych przez niego tytułów jest “Sapiens” – to właśnie od tej publikacji rozpoczęła się międzynarodowa kariera Harariego. Przedstawił w niej całościową historię człowieka – zaczynając od życia w jaskiniach aż po podróż na Księżyc i inżynierię genetyczną.  

Bestsellery wrzesień Sapiens
Kup ebooka lub książkę na Woblink.com

„Księgi Jakubowe” – Olga Tokarczuk, Wydawnictwo Literackie

Szóste miejsce sprzedaży, podobnie jak drugie, odzwierciedla duże zainteresowanie powieściami polskiej noblistki. „Księgi Jakubowe” to zdecydowanie najdłuższa powieść pisarki. Za tę książkę Tokarczuk otrzymała Nagrodę Literacką Nike – zarówno w wyborze jury, jak i czytelników. 

W swojej książce Tokarczuk przedstawia losy Jakuba Franka – żydowskiego mistyka, twórcy heretyckiej sekty frankistów. W „Księgach Jakubowych” autorka przedstawia Rzeczpospolitą Obojga Narodów, której obraz, znacznie różni się od idealistycznej wersji znanej z „Trylogii” Henryka Sienkiewicza.

Bestsellery październik
Kup książkę lub ebooka na Woblink.com

„Szczelina” – Jozef Karika, Wydawnictwo Stara Szkoła 

Przedostatnią książką na liście jest “Szczelina” Jozefa Kariki. Powieść została uhonorowana najważniejszą słowacką nagrodą literackę – Anasoft Litera w kateogrii Nagroda Czytelników. “Szczelina” często określana jest mianem najlepszego horroru ostatnich lat. Karika mierzy się w niej z mrożącą krew w żyłach legendą Trybecza i tejemniczą serią zaginięć do jakich dochodzi w  słowackim paśmie górskim. Po części zaginionych zostają tylko zwłoki, po innych nie ma nawet najmniejszego śladu. Są również tacy, którzy wracają, ale nie są tymi samymi ludźmi co wcześniej. Pewnego dnia Igor odnajduje stare płyty gramofonowe z nagraniami głosu człowieka, który wrócił z Trybecza po trzech miesiącach tułaczki. Po wysłuchaniu nagrań młody mężczyzna będzie musiał zmierzyć się z przerażającą tajemnicą czającą się w słowackich górach. 

Szczelina
Kup ebooka lub książkę na Woblink.com

„Nie ma” –  Mariusz Szczygieł, Dowody na Istnienie

Pierwszą dziesiątkę najlepiej sprzedających się książek 2019 roku na Woblinku zamyka zbiór reportaży „Nie ma” Mariusza Szczygła. Autor otrzymał za tę książkę Nagrodę Literacką Nike w dwóch kategoriach – wyborem jury oraz tzw. „Nike czytelników” – wyróżnienie przyznawane przez czytelników Gazety Wyborczej, którzy swoje głosy mogli oddawać korespondencyjnie i za pomocą głosowania internetowego.

„Nie ma” to zbiór reportaży o tym czego… no właśnie, z jakiegoś powodu nie ma. Są tutaj zaptem teksty o zmarłych, o przedmiotach, które straciły swoich właścicieli o pustce, o przemijaniu. Szczygieł w swoim zbiorze zaprezentował kilka świeżych i kilka archiwalnych tekstów – jak ten o ekspertce Ministerstwa Edukacji Narodowej, która w przeszłości była skazana za zabójstwo dziecka swojego partnera z pierwszego związku. 

Bestsellery październik
Kup książkę, ebooka lub audiobooka na Woblink.com