okładka Kasacja. Ebook | EPUB, MOBI | Remigiusz MrózPromocja

Ebook

Kasacja

Pobierz za darmo fragment ebooka:

EPUBMOBI

Opis ebooka

Manipulacje, intrygi i bezwzględny, ale też fascynujący prawniczy świat… Syn biznesmena zostaje oskarżony o zabicie dwóch osób. Sprawa wydaje się oczywista. Potencjalny winowajca spędza bowiem 10 dni zamknięty w swoim mieszkaniu z ciałami ofiar. Sprawę prowadzi Joanna Chyłka, pracująca dla bezwzględnej, warszawskiej korporacji. Nieprzebierająca w środkach prawniczka, która zrobi wszystko, by odnieść zwycięstwo w batalii sądowej. Pomaga jej młody, zafascynowany przełożoną, aplikant Kordian Oryński. Czy jednak wspólnie zdołają doprowadzić sprawę do szczęśliwego finału? Tymczasem ich klient zdaje się prowadzić własną grę, której reguły zna tylko on sam. Nie przyznaje się do winy, ale też nie zaprzecza, że jest mordercą.

Szczegóły

Język ebooka

polski

Liczba stron wydania papierowego

496

Format ebooka

Ebook w formatach: EPUB, MOBI

Rozmiary plików

3.66 MB (MOBI), 1.39 MB (EPUB)

Typ zabezpieczenia

znak wodny

Warunki dostępu

nielimitowany użytek własny, kopiowanie i udostępnianie zabronione

Wymagania sprzętowe

aby otworzyć plik, należy posiadać urządzenie (czytnik e-ink, smartfon, tablet) obsługujące któryś z wymienionych formatów: EPUB, MOBI

Opinie

Katarzyna Suproniuk

01.08.2018, 09:13

Jesoo, ale rozczarowanie. Przecież ta fabuła kompletnie nie trzyma się kupy, nielogiczny stek głupot, a bohaterowie śmiecą petami po ulicach...

Jacek Micelski

Jacek Micelski

09.01.2018, 17:42

Przeczytałem tę książkę sugerując się opiniami innych czytelników i nie zawiodłem się. To thriller prawniczy trzymający w napięciu od samego początku do samego końca. Ciekawa i niezwykła historia, napisana z wielkim rozmachem, książka która byłaby doskonałym materiałem na wspaniały film. Książkę pochłonąłem błyskawicznie i bez zbędnych ceregieli, a to oznacza że była, fascynująca, intrygująca, niezwykła. Takie książki czyta się z wielkim zainteresowaniem i coś mi się zdaje że cykl z Joanną Chyłką zagości u mnie na dłużej. Pokrótce książka opisuje historię syna biznesmena który zostaje oskarżony o zabicie dwóch osób. Sprawa wydaje się oczywista bowiem potencjalny winowajca spędza 10 dni zamknięty w swoim mieszkaniu z ciałami ofiar. Sprawę prowadzi Joanna Chyłka, nieprzebierająca w środkach prawniczka, która zrobi wszystko, by odnieść zwycięstwo w batalii sądowej. Pomaga jej w tym młody, zafascynowany przełożoną, aplikant Kordian Oryński. Więcej nie ma sensu zdradzać bowiem tę książkę koniecznie trzeba przeczytać.

Agnieszka B.

Agnieszka B.

28.04.2016, 11:47

„ Idealna na zaczytane popołudnie.”

Jaki jest idealny sposób na pochmurny i wietrzny weekend? Lektura nowej powieści Mroza. „Kasacja” - thriller sądowo-prawniczy, sensacja. Książka pochłonęła mnie bez reszty i jestem pod jej ogromnym wrażeniem.


Warszawa. Biurowiec Skylight w centrum stolicy. 21 piętro. Kancelaria Żelazny&McVay. Joanna Chyłka jeden z najlepszych adwokatów w kancelarii zostaje obrońcą syna bogatego biznesmena. Oskarżony jest on o zabójstwo dwóch osób. Ofiary bestialskiego zabójstwa odnalezione zostają dopiero po 10 dniach w mieszkaniu mordercy. Policjantom drzwi otwiera sam….morderca. Nie przyznaje się do winy. Nie chce się bronić…

Przypadkowo pomocnikiem pani adwokat zostaje początkujący aplikant Kordian Oryński „Zordon” . Trafia on „pod skrzydła” Chyłki, która zostaje jego patronem.


I tak przenosimy się do świata manipulacji i machlojek. Bohaterowie zostają wplątani w grę. Okazuje się, że nic nie jest takie jak wydawało się na początku…


I dzięki temu książka trzyma w napięciu od pierwszej do ostatniej strony. Nie ma nudnych

i zbędnych opisów. Jest za to szybka akcja i genialne dialogi. Wyraziste postacie.

Zaczynacie czytać i okazuje się, że trudno się oderwać się od lektury. Idealna na zaczytane popołudnie.

Remigiusz Mróz dostarcza nam rozrywki na najwyższym poziomie. Gwarantuję, że po lekturze książki „Kasacja” będziecie chcieli poznać też inne książki tego autora.


Trzy powody dla których warto przeczytać "Kasację”:

szybka akcja;
duet Chyłka&Zordon – ona znana pani adwokat, miłośniczka bmw i Iron Maiden, on aplikant zaraz po studiach, „świeżak” wybierający podróż tramwajem i łososia;
„Ta książka to jazda bez trzymanki” K. Bonda.

Nerw Słowa

Agata Słupska

18.03.2016, 20:47

„Cudo”

Ostatnio miałam Olśnienie. Moje Olśnienie ma czarne włosy, stopień doktora nauk prawnych i genialne pióro. Mowa oczywiście o Remigiuszu Mrozie, najlepszym polskim współczesnym pisarzu powieści rozrywkowych.

Po dalszą część recenzji zapraszam na Nerw Słowa:

http://www.nerwslowa.blogspot.com/2016/01/ksiazka-remigiusz-mroz-kasacja-oraz.html

Dariusz Hernik

05.01.2016, 11:57

„mocno przeciętna”

Przeczytałem zarówno Kasację jak i Zaginięcie i ..... wystarczy. Niewątpliwym plusem jest dość zgrabnie przedstawiona zagadka kryminalna. Wyraźnie widać wpływ A.E. Poe czy, może bardziej, M. Słomczyńskiego i jego Joe Alexa. Daleko tu jednak do wdzięku i elegancji pierwowzorów. Wizja dwojga adwokatów uganiających się za dowodami i przestępcami po warszawskich ulicach czy podlaskich bezdrożach jest tyleż niewiarygodna co sztuczna. Nie chce mi się liczyć ile razy autor użył sformułowania iks piątka (jakbym czytał Pana Samochodzika), zresztą nie jest to jedyny nachalny, nie wiem czy zamierzony, product placement. Postacie głównych bohaterów płytkie jak talerz do drugiego, zaś napięcie erotyczne między nimi nie wystarczyłoby do zasilenia świateł do jazdy dziennej w rzeczonej iks piątce. Ogólne wrażenie jak po spożyciu marynowanych grzybków, szybko wchodzi, szybko wychodzi, nie pozostawia śladów.

Nina

Halina Grice

27.08.2015, 17:22

„Bomba”

Rewelacja! Świetny thriller sądowo-prawniczy. Chyłka i Zordon - bezkonkurencyjny duet prawników jednej z czołowych kancelarii. Nie zawahają się przed niczym, aby rozwiązać sprawę. Sami jednak nie byli w stanie przewidzieć takiego zakończenia. Dla czytelnika też będzie to niemałym zaskoczeniem. Kasacja trzyma w napięciu w zasadzie od pierwszej strony. Polecam!