Z ostatnich badań wynika, że to polskie kobiety od lat czytają zdecydowanie częściej (i więcej!) niż mężczyźni. W związku z tym pragniemy przyjrzeć się najchętniej czytanym przez Was polskim pisarkom. Po kogo najchętniej sięgacie? Może to Katarzyna Bonda, Joanna Jax albo Joanna Bator? Przekonajcie się sami i same! Oto lista TOP 10 autorek Woblinka z okazji Dnia Kobiet (i nie tylko!).

TOP 10 autorek Woblinka

 

Colleen Hoover królowa romansów

Slammed - Colleen Hoover: top 10 autorek Woblink
Kup ebooka Slammed na Woblink.com

Colleen Hoover to amerykańska autorka romansów. Jej powieści podbijają serca milionów czytelniczek na całym świecie i wielokrotnie zajmowały pierwsze miejsca na listach bestsellerów „New York Timesa”. Pisarka urodziła się w Teksasie i pracowała jako pracownik socjalny. Porzuciła jednak tę pracę na rzecz pisania – i to z powodzeniem, bo teraz jest najchętniej czytaną autorką romansów! Do tej pory opublikowała trzy serie książek („Slammed”, „Hopeless”, „Maybe”) oraz wiele powieści jednotomowych, w tym „Reminders of Him”, „It Ends With Us” bądź „Verity”.

Colleen Hoover zadebiutowała w 2011 roku książką „Slammed”, wydaną metodą self-publishingu, która okazała się być jej przepustką do popularności. Seria jest historią zakazanej miłości oraz opowieścią o trudnych relacjach międzyludzkich, które wpływają znacząco na otaczającą nową rzeczywistość.

It Ends With Us - Colleen Hoover: top 10 autorek Woblink
Kup ebooka It Ends With Us na Woblink.com

Przełomową książką w karierze Colleen Hoover okazała się dylogia „Hopeless” („Hopeless” i „Losing Hope”). Pierwszy tom serii został opublikowany za granicą na początku 2013 roku. Już pod koniec stycznia zajął pierwsze miejsce na liście bestsellerów “New York Timesa”. Natomiast prawdziwym hitem okazała się jej książka „It Ends With Us”, która szybko po wydaniu podbiła serca milionów czytelniczek i ugruntowała jej pozycję jako pisarki powieści obyczajowych oraz romansów. Książka szybko stała się sensacją TikToka. „It Ends With Us” bazuje na doświadczeniach życiowych matki Colleen Hoover, więc jest to jedna z tych książek, które są dla pisarki najbliższe sercu. 

Czytelnicy pokochali Colleen Hoover za jej zdolność do kreowania bohaterów z krwi i kości, którzy tak jak każdy człowiek borykają się ze swoimi problemami. Autorka mimo swojego momentami lekkiego i romantycznego stylu pisania, potrafi wzbudzić w czytelniku ogrom emocji i wywołać potok łez. Nic więc dziwnego, że znalazła się na pierwszym miejscu w naszym zestawieniu TOP 10 autorek!

 

Nino Haratischwili – gruziński głos młodego pokolenia

Ósme życie (dla Brilki) - Nino Haratischwili: top 10 autorek Woblink
Kup ebooka, audiobooka lub książkę papierową Ósme życie (dla Brilki na Woblink.com

Nino Haratischwili to gruzińska pisarka, reżyserka teatralna i dramatopisarka. Dotychczas ukazało się 18 napisanych przez nią sztuk, a także samodzielnie reżyserowała wiele z ich prapremier. W wieku dwunastu lat razem z matką przeniosła się z ojczystej Gruzji do Niemiec, gdzie mieszka i tworzy do dzisiaj. Gruzja jednak na zawsze pozostała w jej sercu oraz w twórczości – to właśnie ten kraj jest miejscem akcji wszystkich jej książek, czyli „Ósme życie (dla Brilki)”, „Kotka i generał” oraz „Coraz mniej światła”.

Pisarka jest uznawana w Niemczech za odkrycie ostatnich lat i jeden z najbardziej obiecujących literackich głosów młodego pokolenia. Międzynarodowy sukces przyniosła jej książka „Ósme życie (dla Brilki)”. Historia rozciąga się czasowo od pierwszej wojny światowej przez rewolucję październikową i drugą wojnę światową do początku XXI wieku, a terytorialnie od gruzińskich wybrzeży Morza Czarnego po Berlin, Paryż i Londyn. 

Kolejna świetna powieść pisarki, czyli „Kotka i generał”, pojawiła się w Polsce w 2019 roku. Haratischwili przenosi się do Czeczeni, Moskwy i Berlina, a wydarzenia rozgrywają się w kilku państwach na wielu płaszczyznach czasowych. „Kotka i generał” to pełna dramatyzmu powieść o winie i pokucie oparta na prawdziwych wydarzeniach. Najnowsza książka Haratischwili, czyli „Coraz mniej światła” to ponowna wycieczka autorki na teren Gruzji. W 1987 roku Związek Radziecki trzęsie się w posadach, a w Gruzji coraz wyraźniej słychać głosy nawołujące do niepodległości. W zmieniającym się Tbilisi dorastają cztery przyjaciółki: Dina, Ira, Nene i Keto. Różni je niemal wszystko, łączą marzenia o miłości, akceptacji i lepszym życiu.

Nino Haratischwili to pisarka, która łączy ze sobą wiele pokoleń oraz wiele krajów w jedną wielowarstwową i palimpsestową opowieść o ludzkich losach na przestrzeni dziejów. Czytelnicy uwielbiają jej twórczość za pokazywanie realiów gruzińskich oraz za przejmujące i wzruszające historie – dlatego też znalazło się dla niej miejsce w naszym TOP 10 pisarek.

 

Joanna Jax – polska królowa sag rodzinnych

Dziedzictwo von Becków - Joanna Jax: top 10 autorek Woblink
Kup audiobooka Dziedzictwo von Becków na Woblink.com

Joanna Jax, a właściwie Joanna Jakubczak, to polska pisarka, która specjalizuje się w powieściach historycznych i sagach rodzinnych. W 2018 roku postanowiła porzucić swoją dotychczasową pracę na rzecz kariery pisarskiej. 

Pisarka zadebiutowała w 2014 roku powieścią „Dziedzictwo von Becków” otwierającą dwutomową sagę o losach rodziny von Becków. Przed przystąpieniem do tworzenia tej sagi autorka poświęciła wiele czasu na sporządzenie researchu na temat miejsc, nazw, kultury oraz postaci – tak, by książka była jak najbardziej wierna prawdziwym wydarzeniom. „Dziedzictwo von Becków” to opowieść o miłości między niemieckim oficerem SS a polską nauczycielką. Ich historia rozgrywa się na przestrzeni kilkudziesięciu lat w Polsce, Niemczech i Francji.

Obecnie pisarka ma w swoim dorobku literackim ponad 20 powieści. Jest autorką kilku sag: „Saga von Becków”, „Zemsta i przebaczenie”, „Zanim nadejdzie jutro” czy „Saga wołyńska”. Z pewnością to właśnie saga „Zemsta i przebaczenie” jest jej najpopularniejszą. Autorka przedstawia historię dwóch przyrodnich braci i ich potomków. Oprócz wspólnego ojca mężczyzn dzieli właściwie wszystko – poziom zamożności, zainteresowania i status społeczny. Przez długi czas nie wiedzą o swoim istnieniu, a kiedy dowiadują się o sobie ich środowisko dramatycznie się zmienia.

Joanna Jax to jedna z najchętniej czytanych w Polsce pisarek powieści historycznych, która cieszy się nieprzerwanym sukcesem. W związku z tym Joanna Jax musiała znaleźć się w naszym rankingu najlepszych pisarek!

 

B.A. Paris – objawienie wśród thrillerów

Za zamkniętymi drzwiami - B.A. Paris: top 10 autorek Woblink
Kup ebooka, audiobooka lub książkę papierową Za zamkniętymi drzwiami na Woblink.com

B.A. Paris, a właściwie Bernadette McDougall, to brytyjska autorka bestsellerowych thrillerów psychologicznych. Jak sama tłumaczy „B.A.” to skrót od jej imion – Bernadette Anne. Nazwisko „Paris” wybrała, gdyż przez prawie 40 lat mieszkała w Paryżu. Postanowiła tworzyć pod pseudonimem, gdyż swoje prawdziwe imię i nazwisko pragnęła zachować do pisania literatury dziecięcej.

Zanim książki B.A. Paris zaczęły zdobywać rzesze czytelników na całym świecie, kobieta pisała do szuflady, sporadycznie kontaktując się z wydawcami. W żadnym momencie jej życia nie znięchęcały jej odmowy, a przełomem dla kariery Paris była sugestia jej córki. Dziewczyna zachęciła matkę do wzięcia udziału w konkursie i pisania prozy dla dorosłych. Do tej pory pisarka wydała 7 książek – „Za zamkniętymi drzwiami”, „Na skraju załamania”, „Dublerka”, „Terapeutka”, „Pozwól mi wrócić”, „Dylemat” oraz „Uwięziona”.

Największy rozgłos przyniosła jej powieść „Za zamkniętymi drzwiami”, która od razu stała się międzynarodowym bestsellerem. Tylko w Wielkiej Brytanii została sprzedana w liczbie ponad miliona egzemplarzy i przez wiele tygodni nie znikała z listy bestsellerów „New York Timesa”. Historia opowiada o Jacku i Grace – oboje są pięknie, bogaci i czarujący. Bohaterowie są nierozłączni, jednak ktoś mógłby spytać, dlaczego Grace nigdy nie odbiera telefonów, nie wychodzi z domu, a nawet nie pracuje. I jak to możliwe, że gotując tak wymyślne potrawy, w ogóle nie tyje? I dlaczego w oknach sypialni są kraty? Doskonałe małżeństwo czy perfekcyjne kłamstwo?

Historie B.A. Paris trzymają w napięciu od samego początku i przerażają czytelników swoją prawdziwością. Pisarka sukcesywnie zachwyca czytelników kolejnymi świetnymi thrillerami i pozostawia ich z uczuciem obawy, ale jednocześnie satysfakcją z przeczytanej lektury. Nasz ranking autorek książek nie mógłby obyć się bez tego nowego głosu na scenie thrillerów!

 

Joanna Bator – polska mistrzyni słowa pisanego

Ucieczka niedźwiedzicy - Joanna Bator: top 10 autorek Woblink
Kup ebooka, audiobooka lub książkę papierową Ucieczka niedźwiedzicy na Woblink.com

Joanna Bator jest pisarką, felietonistką, antropolożką kultury, podróżniczką i publicystką. Na swoim koncie ma wiele prestiżowych nagród literackich, a jej powieści są bardzo chętnie tłumaczone są na języki obce. Swój doktorat poświęciła filozoficznym aspektom feministycznych teorii oraz dyskusji pod kątem psychoanalizy.

W 2001 roku ukazała się pierwsza książka Joanny Bator. „Feminizm, postmodernizm, psychoanaliza”, wydany przez słowo/obraz terytoria, to analiza różnych aspektów współczesnego feminizmu amerykańskiego i francuskiego. Autorka podkreśla, jak ważne jest mówienie o filozoficznym aspekcie feminizmu. W swoim tekście opisuje różne fazy feminizmu oraz tworzy historyczne kompendium tego ruchu.

W 2009 roku ukazała się powieść „Piaskowa Góra”, która przyniosła pisarce nominację do Nagrody Literackiej „Nike” oraz Nagrody Literackiej Gdynia. To pierwsza z kilku powieści, których fabuła rozgrywa się w rodzinnych stronach autorki – w okolicach Wałbrzycha. Już rok później ukazała się „Chmurlandia”, kontynuacja, w której poznajemy dalsze losy bohaterów z pierwszego tomu serii. Następnie w 2016 roku swoją premierę miała książka „Rok Królika”, a seria została zakończona w 2017 roku książką „Wyspa Łza”.

W listopadzie 2022 roku ukazała się najnowsza książka Joanny Bator, czyli „Ucieczka niedźwiedzicy”. To wielowarstwowa historia o nierzadko dramatycznym uwalnianiu się z dotychczasowego życia. Książka opowiada również o poszukiwaniach w mrokach niepamięci wydarzeń – bolesnych i świetlistych. W świecie, który misternie tworzy Joanna Bator, postaci pojawiają się i znikają, kiedy najbardziej ich potrzebujemy, ale i w najmniej spodziewanych momentach. Nic więc dziwnego, że znalazła się w naszym zestawieniu najlepszych autorek książek!

 

Lucinda Riley – autorka bestsellerowej sagi „Siedem Sióstr”

top 10 autorek Woblink
Kup ebooka, audiobooka lub książkę papierową Zaginiona siostra na Woblink.com

Kolejna osoba w zestawieniu TOP10 autorek Woblinka – Lucinda Riley to irlandzka pisarka, autorka powieści obyczajowych, znana przede wszystkim z bestsellerowej sagi „Siedem Sióstr”. Przez kilka lat grała w telewizji i w teatrze, jednak po tym, jak wykryto w niej wirusa Epsteina-Barr odpowiedzialnego za rozwój mononukleozy, Riley zrezygnowała z aktorstwa.

Po pewnym czasie od wydania swojej pierwszej książki, “Lovers and Players”, Riley postanowiła zrobić sobie przerwę, żeby zastanowić się nad swoją dalszą karierą literacką. Pierwszą książką, jaką napisała po przerwie, była powieść „Dom orchidei”. Autorka pokazując tekst agentowi, pomyślała, że jeśli zostanie on odrzucony, skończy z pisaniem. Nie musiała jednak podejmować tej decyzji – „Dom orchidei” został sprzedany w nakładzie 3,5 miliona egzemplarzy i podbił listy bestsellerów na całym świecie.

Lucinda Riley jest znana przede wszystkim z bestsellerowego cyklu „Siedem Sióstr”, który podbił serca czytelniczek na całym świecie. Pomysł na jej powstanie zrodził się w głowie autorki w sylwestra 2012 roku podczas obserwowania nieba. Stwierdziła wtedy, że chce napisać cykl powieści oparty na mitach dotyczących gromady gwiazd o nazwie Siedem Sióstr.

Ta pełna magii kilkutomowa saga rodzinna jest pełną emocji opowieścią o adoptowanych siostrach i podróżach, jakie odbywają w poszukiwaniu swoich korzeni, oraz o ich przybranym ojcu ‒ pełnym tajemnic Pa Salcie. W ramach cyklu ukazały się następujące tytuły: „Siedem Sióstr”, „Siostra Burzy”, „Siostra Cienia”, „Siostra Perły”, „Siostra Księżyca”, „Siostra Słońca” i „Zaginiona Siostra”. W ostatnim tomie bohaterki chcą odnaleźć tytułową zaginioną siostrę oraz symbolicznie pożegnać adopcyjnego ojca. Powieść nie odpowiadała jednak na nurtujące czytelników pytanie o tożsamość Pa Salta.

Lucinda Riley zmarła 11 czerwca 2021 roku. Przed śmiercią napisała kilka najważniejszych rozdziałów nowej powieści i zarysowała koncepcję całości książki „Atlas. Historia Pa Salta”. Pracę nad książką, zgodnie z życzeniem autorki, przejął jej najstarszy syn Harry Whittaker.

 

Olga Tokarczuk – laureatka Nagrody Nobla w dziedzinie literatury

top 10 autorek Woblink
Kup ebooka, audiobooka lub książkę papierową Księgi Jakubowe na Woblink.com

Olga Tokarczuk jest jedna z najważniejszych współczesnych polskich pisarek. W 2019 roku została uhonorowana Nagrodą Nobla w dziedzinie literatury za rok 2018. Rok wcześniej otrzymała Międzynarodową Nagrodę Bookera za powieść „Bieguni” (‟Flights”). Jednym z najważniejszych artystycznych przewodników Olgi Tokarczuk jest Carl Gustav Jung, a echa jego filozofii słychać w dziełach pisarki.

Debiutancka książka Tokarczuk, „Podróż ludzi Księgi”, miała swoją premierę w 1993 roku. Dwa lata później ukazała się książka „E.E.” będąca opowieścią o fascynacji dziewczynką o paranormalnych zdolnościach. Za powieść „Prawiek i inne czasy” Tokarczuk była nominowana do Nagrody Nike oraz otrzymała Nagrodę Fundacji im. Kościelskich. Następną książką, która przyniosła Tokarczuk nominację do Nagrody Nike, była powieść „Dom dzienny, dom nocny” (1998).

Ostatecznie pisarka otrzymała Nike w 2008 roku za powieść „Bieguni”, która została wyróżniona zarówno przez jury, jak i czytelników. Dodatkowo “Bieguni” przynieśli także Tokarczuk Międzynarodową Nagrodę Bookera 2018 i do dziś pozostają jedną z najczęściej komentowanych powieści tej polskiej pisarki. Tytułowi bieguni to prawosławny odłam starowierców, który wierzy, że zło oswajają ruchem. Podróż po ich świecie wiedzie czytelników od sułtańskich pałaców przez XVII-wieczne gabinety osobliwości aż do współczesnych hal odlotów.

Najdłuższą książką Olgi Tokarczuk są przeszło 900 stronicowe „Księgi Jakubowe”. Na kartach powieści autorka opisuje losy Jakuba Franka, żydowskiego filozofa i pisarza, który przewodził sekcie frankistów. Akcja powieści rozgrywa się czasach Rzeczpospolitej Obojga Narodów między innymi na XVIII-wiecznym Podolu. Za ten tytuł Olga Tokarczuk otrzymała drugą Nagrodę Nike.

Olga Tokarczuk oprócz literackiej Nagrody Nobla, Międzynarodowego Bookera i dwukrotnie Nagrody Nike dostała także Paszport „Polityki”, Brücke Berlin-Preis, prestiżową szwedzką Międzynarodową Nagrodę Literacką Domu Kultury i Teatru Miejskiego w Sztokholmie oraz była nominowana do National Book Award. Olga Tokarczuk króluje na naszych listach, więc musiała znaleźć się w zestawieniu TOP 10 pisarek Woblinka.

 

Katarzyna Puzyńska – topowa polska autorka powieści kryminalnych młodego pokolenia

top 10 autorek Woblink
Kup ebooka, audiobooka lub książkę papierową Śreżoga na Woblink.com

Katarzyna Puzyńska jest jedną z najpopularniejszych polskich autorek powieści kryminalnych młodego pokolenia. Swoją pozycję zdobyła i ugruntowała bestsellerową kryminalną sagą o Lipowie, w której łączy klasyczny kryminał z powieścią obyczajową o rozbudowanym wątku psychologicznym. Jej książki są porównywane do prozy Agathy Christie i Camilli Läckberg. Autorka z wykształcenia jest psychologiem. Przed rozpoczęciem kariery pisarskiej pracowała jako nauczycielka akademicka na wydziale psychologii.

Zadebiutowała w 2014 roku powieścią „Motylek” otwierającą jej cykl kryminalny. Pewnego mroźnego poranka na mazurskiej wsi znalezione zostaje ciało zakonnicy. Na początku wydaje się, że jej śmierć była wynikiem potrącenia przez samochód, szybko okazuje się jednak, że zabójca upozorował wypadek. Wkrótce ginie kolejna osoba, a policja zaczyna wyścig z czasem. Trzeba odnaleźć mordercę, nim będzie za późno. W toku śledztwa na jaw wychodzą mroczne tajemnice z przeszłości zakonnicy. W serii ukazało się czternaście powieści: „Motylek”, „Więcej czerwieni”, „Trzydziesta pierwsza”, „Z jednym wyjątkiem”, „Utopce”, „Łaskun”, „Dom czwarty”, „Czarne narcyzy”, „Nora”, „Rodzanice”, „Pokrzyk”, „Śreżoga”, „Martwiec” oraz „Żadanica”.

Oprócz powieści kryminalnych Katarzyna Puzyńska pisze również książki non-fiction. Pomysł na nie narodził się w następstwie wielu rozmów, jakie pisarka odbyła z policjantami w czasie pracy nad sagą o Lipowie. Uzmysłowiła sobie wtedy, jak mało cywile wiedzą o pracy w policji. Autorka przeprowadziła cykl wywiadów z policjantami, czego efektem jest seria „Policjanci”. Dodatkowo autorka bierze też udział w projekcie „Opowiem ci o zbrodni”, w ramach którego topowi polscy twórcy kryminałów piszą opowiadania oparte na prawdziwych zbrodniach ostatnich lat.

W swoim dorobku literackim Puzyńska ma także serię z gatunku fantastyki, a dokładniej fantasy w stylu starosłowiańskim. Dotychczas w ramach Grodziska ukazały się „Chąśba” i „Sąpierz”. To pisarka, która musiała znaleźć się w naszym zestawieniu TOP 10 autorek!

 

Tess Gerritsen – niepodważalna specjalistka od thrillerów medycznych

top 10 autorek Woblink
Kup audiobooka lub ebooka Chirurg na Woblink.com

Tess Gerritsen jest współczesną pisarką, znaną przede wszystkim z bestsellerowych thrillerów medycznych. Jej książki zostały wydane w 40 krajach, przetłumaczone na 30 języków i sprzedane w nakładzie przekraczającym 30 milionów egzemplarzy. Jej twórczość docenia na przykład Stephen King, który uważa, że Gerritsen jest najciekawszą pisarką w swoim gatunku. Gerritsen została uhonorowana nagrodą Romance Writers of America za powieść „Chirurg” i nagrodą Nero Award za „Autopsję”.

Jej kariera literacka nabrała tempa pod koniec lat 90., kiedy autorka opublikowała swój pierwszy thriller medyczny „Dawca”.  Gerittes napisała także takie thrillery medyczne jak „Ciało”, „Infekcja”, „Nosiciel”, „Grawitacja”, „Ogród kości”, „Igrając z ogniem” i „Kształt nocy”.

Tess Gerittsen jest autorką cieszącego się dużą popularnością cyklu z Jane Rizzoli i Maurą Isles  – jedna z nich jest detektywem pracującym w wydziale zabójstw, druga patologiem sądowym. Kobiety pracują razem nad rozwiązywaniem zagadek śmierci i ujęciem mordercy. Do tej pory w tej serii ukazało się trzynaście powieści: „Chirurg”, „Skalpel”, „Grzesznik”, „Sobowtór”, „Autopsja”, „Klub Mefista”, „Mumia”, „Dolina umarłych”, „Milcząca dziewczyna”, „Ostatni, który umrze”, „Umrzeć po raz drugi”, „Sekret, którego nie zdradzę” i „Wysłuchaj mnie”. Wszystkie zostały wydane w Polsce, a na ich podstawie został zrealizowany nagradzany serial „Partnerki”. Jest to jedna z najchętniej czytanych w Polsce specjalistek od thrillerów medycznych, więc musiała zostać uwzględniona w rankingu autorek książek Woblinka.

 

Katarzyna Bonda – królowa polskiego kryminału

top 10 autorek Woblink
Kup ebooka, audiobooka lub książkę papierową Do cna na Woblink.com

Katarzyna Bonda, często nazywana królową polskiego kryminału, jest pisarką, scenarzystką i dziennikarką. Jej książki są wydawane w 13 krajach, a w samej Polsce dotychczas zostały sprzedane w prawie trzymilionowym nakładzie. Najważniejszymi i najpopularniejszymi tytułami w jej dorobku literackim są powieści składające się na serię z psychologiem śledczym Hubertem Meyerem, serię Cztery żywioły Saszy Załuskiej oraz najnowszą serię z detektywem Jakubem Sobieskim. Oprócz powieści kryminalnych Katarzyna Bonda publikuje także książki non-fiction.

Pisarka urodziła w 1977 roku w Białymstoku, a wychowała w Hajnówce, gdzie chodziła do szkoły podstawowej i liceum. Ukończyła dziennikarstwo na Uniwersytecie Warszawskim i scenariopisarstwo w PWSFTiT. Po studiach pracowała jako dziennikarka w wielu znanych redakcjach, między innymi w „Super Expressie”, Wprost” czy „Newsweeku”. Obecnie zajmuje się przede wszystkim pisaniem książek i prowadzeniem wykładów w szkole pisania kreatywnego.

Jej doświadczenie dziennikarskie miało ogromny wpływ na sposób, w jaki pisze. Dzięki nieustępliwości i solidnemu researchowi powieści Bondy są realistyczne. Dodatkowo autorka zręcznie łączy porywający kryminał z rozbudowanymi wątkami obyczajowymi. Katarzyna Bonda jako pierwsza wprowadziła do polskiej literatury nowy typ bohatera ‒ profilera śledczego. Pierwowzorem dla autorki był Bogdan Lach, pierwszy profiler w Polsce.

Debiutancką książką Katarzyny Bondy jest wydana w 2007 roku „Sprawa Niny Frank”. Powieść otrzymała nominację do Nagrody Wielkiego Kalibru, a wydawnictwo Media Express wyróżniło ją nagrodą Debiut Roku. Kolejną popularną serią jej pióra jest tetralogia kryminalna Cztery żywioły Saszy Załuskiej. Składają się na nią „Pochłaniacz”, „Okularnik”, „Lampiony” i „Czerwony pająk”. Najnowszą serią Katarzyny Bondy jest ta z detektywem Jakubem Sobieskim w roli głównej. Dotychczas w jej ramach ukazały się „O włos”, „Ze złości” oraz „Do cna”.

To już koniec naszego rankingu najlepszych pisarek – TOP 10 autorek Woblinka, ale nie koniec niespodzianek! Z okazji Dnia Kobiet czeka na Was na Woblinku promocja na TOP 30 najchętniej czytanych przez Was autorek! Koniecznie zapoznajcie się też z tekstem o najciekawszych pisarzy. Jeżeli podobają Wam się zestawienia Woblinka – zobaczcie także bestsellery lutego 2023 – ebooki.

Dzień Kobiet