Remigiusz Mróz, B.A. Paris, Elena Armas – książki tego autora i autorek, w formie booka, kupowaliście najczęściej w lutym. Wśród dziesięciu bestsellerów tego miesiąca znalazły się przede wszystkim nowości, jednak na liście najczęściej kupowanych tytułów znalazła się także zeszłoroczna premiera. Największą popularnością cieszyły się kryminały, literatura faktu oraz literatura piękna. Prezentujemy ranking najlepszych ebooków – bestsellery lutego 2023 roku.

Bestsellery lutego 2023 – ebooki

I miejsce
Kabalista – Remigiusz Mróz, Wydawnictwo Filia

Bestsellery lutego 2023 – ebooki Kabalista Remigiusz Mróz
Kup ebooka Kabalista na Woblink.com

Naszą listę ebooków – bestsellerów lutego 2023 otwiera „Kabalista” Remigiusza Mroza, czyli czwarty tom poczytnej serii z Gerardem Edlingiem w roli głównej.

Tym razem behawiorysta będzie musiał zmierzyć się z najgorszym koszmarem…

Półtora roku po tym, jak Małgorzata Rosa wyjechała do Warszawy, szefostwo stacji telewizyjnej chce, by dziennikarka wróciła do rodzinnego miasta. Ma przygotować materiał na temat ofiary gwałtu, której opolska prokuratura odmówiła pomocy.

Zeznania dziewczyny uznano za niewiarygodne. Sprawcy nigdy nie zaczęto szukać, a śledztwa nie wszczęto. Kiedy Rosa pojawia się na miejscu, dociera do niej, że w Opolu panuje zmowa milczenia. Dziennikarka nie ma innego wyjścia: musi zwrócić się do jedynej osoby w prokuraturze, której ufa. Gerard Edling został jednak odsunięty na boczny tor przez nową szefową i nie może zaoferować pomocy. Dziennikarce udziela jej niespodziewanie lokalny jasnowidz, od lat odnajdujący zaginione lub martwe osoby, zwany Kabalistą z Chabrów.

II miejsce
Uwięziona – B.A. Paris, tłum. Robert Waliś, Wydawnictwo Albatros

Bestsellery lutego 2023 – ebooki Uwięziona B.A. Paris
Kup ebooka Uwięziona na Woblink.com

Na drugim miejscu rankingu ebooków z lutego 2023 znalazła się „Uwięziona” B.A. Paris, autorki międzynarodowego fenomenu wydawniczego, „Za zamkniętymi drzwiami“ (przekłady na 40 języków, ponad trzy i pół miliona sprzedanych egzemplarzy – w tym przeszło 400 tysięcy w Polsce).

Kiedyś: Amelie zawsze musiała umieć zadbać o samą siebie. Ojciec osierocił ją, kiedy była nastolatką, jednak zanim wpadła w tryby opieki społecznej, uciekła i rozpoczęła zupełnie nowe życie w Londynie. Na miejscu poznała wspaniałych przyjaciół i rozpoczęła pracę w redakcji luksusowego magazynu. Niedługo później zgodziła się wyjść za mąż za jego właściciela, miliardera Neda Hawthorpe’a. Ich związek od początku był dla obu partnerów tylko układem, ale dla Amelie okazał się pułapką. Śmiertelnie niebezpieczną pułapką…

Teraz: Amelie budzi się w ciemnym pokoju bez żadnych okien. Nie wie, dokąd ją zabrano i dlaczego. Kim są jej porywacze? I dlaczego czuje się teraz dużo bezpieczniej niż w boku swojego męża?

III miejsce
The American Roommate Experiment – Elena Armas, tłum. Marta Magdalena Borkowska, Wydawnictwo Otwarte

Kup ebooka The American Roommate Experiment na Woblink.com

Podium listy najlepszych ebooków lutego 2023 zamyka „The American Roommate Experiment” Eleny Armas, autorki międzynarodowego bestsellera „The Spanish Love Deception”, który był najchętniej wybieranym tytułem w zeszłorocznej edycji akcji Czytaj PL.

Rosie Graham, najlepsza przyjaciółka Cataliny, postanawia rzucić swoją dotychczasową pracę i poświęcić się karierze pisarskiej. Tyle, że właściwie nic nie pisze, a termin oddania tekstu zbliża się nieubłaganie. Dodatkowo sufit jej nowojorskiego mieszkania dosłownie zaczyna walić się jej na głowę. Zdesperowana dziewczyna szuka pomocy u Cataliny. Okazuje się, że nie ona jedna – na miejscu zastaje kuzyna przyjaciółki, Lucasa Martína, którego od miesięcy „śledzi” na Instagramie. Rosie decyduje się dzielić mieszkanie z zaskakująco przystojnym mężczyzną.

Kiedy Lucas dowiaduje się o blokadzie twórczej  swojej nowej współlokatorki, proponuje jej eksperyment: zabierze ją na kilka randek, aby odnalazł inspirację. Wszystko komplikuje się, kiedy randki okazują się dużo lepszą zabawą, niż Rosie przypuszczała.

IV miejsce
Pokot – Piotr Kościelny, Wydawnictwo Skarpa Warszawska

Bestsellery lutego 2023 – ebooki Pokot Piotr Kościelny
Kup ebooka Pokot na Woblink.com

Zaraz za podium zestawienia najbardziej poczytnych ebooków w lutym 2023 uplasował się Piotr Kościelny i jego „Pokot” będący trzecią częścią elektryzującej serii z komisarzem Sikorą.

We Wrocławiu grasuje kolejny seryjny morderca. Tym razem za cel obrał sobie dzieci. Śledczy chcą jak najszybciej złapać sprawcę, zanim w mieście wybuchnie panika, a media znowu znajdą pożywkę. Dla Sikory jest to najtrudniejsze śledztwo w całej jego dotychczasowej karierze.

Kiedy w końcu udaje się ustalić kim jest zabójca, wysoko postawione osoby usilnie próbują zataić tę informację przed opinia publiczną.

Morderca planuje kolejne zbrodnie – dla komisarza rozpoczyna się walka z czasem. Jakimi motywami kieruje się nieuchwytny morderca? Komu zależy na tym, żeby prawda nie wyszła na jaw? I jak prywatne sprawy Bieleckiego i Sikory splotą się z ich wyzwaniami zawodowymi?

V miejsce
Mężczyzna imieniem Ove – Fredrik Backman, tłum. Alicja Rosenau, Wydawnictwo Marginesy

Kup ebooka Mężczyzna imieniem Ove na Woblink.com

Kolejny tytuł w zestawieniu ebooków – bestsellerów lutego 2023 to „Mężczyzna imieniem Ove”, czyli debiutancka powieść Fredrika Backmana, autora bestsellerowych „Niespokojnych ludzi”.

To powinien być dzień śmierci Ovego, wreszcie ten cholerny dzień, kiedy Ove to zrobi. Żeby znowu móc być z ukochaną kobietą. Ma już wszystkiego dosyć. Dużo w życiu przeszedł, a teraz musi funkcjonować w rzeczywistości, w której jego zasady i rutyny są niezrozumiałe. W dodatku jest to świat bez jego Sonji. Dlatego też doszedł do wniosku, że nadszedł czas, żeby się ewakuować.

Tylko że najpierw na drodze staje mu pewien gamoń, który nie umie zaparkować z przyczepą ani otworzyć okna tak, żeby nie spaść z drabiny i jego ciężarna żona pojawiająca się w najmniej oczekiwanych momentach. Dodatkowo kobieta nie ma prawa jazdy, więc wszędzie trzeba ją wozić.

Ove nie przewiduje, że świat ma mu jeszcze wiele do zaoferowania, a on sam równie wiele może dać innym. I to nie tylko ludziom! W końcu jest jeszcze kot.

„Mężczyzna imieniem Ove”jest ciepłą i urzekającą opowieścią o tęsknocie za bliską osobą, niespodziewanej przyjaźni i sile społecznych więzów. To rewelacyjna komedia, która wyciśnie łzy z oczu nawet największego twardziela.

Powieść doczekała się głośnej ekranizacji z Tomem Hanksem w roli głównej.

VI miejsce
Łowcy skór. Tajemnice zbrodni w łódzkim pogotowiu – Tomasz Patora, Wydawnictwo Otwarte

Bestsellery lutego 2023 – ebooki Łowcy skór Tomasz Patora
Kup ebooka Łowcy skór. Tajemnice zbrodni w łódzkim pogotowiu na Woblink.com

Łowcy skór to jeden z najważniejszych, najwybitniejszych i najbardziej wstrząsających tekstów prasowych w historii polskiego dziennikarstwa. Teraz możecie poznać kulisy jego powstania. Książka Patory powinna stać się podręcznikiem dziennikarstwa śledczego we wszystkich dziennikarskich szkołach
Cezary Łazarewicz, laureat Nagrody Literackiej Nike

Szóste miejsce w rankingu ebooków z lutego 2023 zajmuje wstrząsająca książka non-fiction o tajemnicach zbrodni w łódzkim pogotowiu. Wszystko zaczęło się od anonimów z zestawieniem zakładów, które za łapówki przejęły prosektora łódzkich szpitali. Tomasz Patora wspólnie z dwójką innych dziennikarzy rozpoczął śledztwo, którego efektem było ujawnienie jednej z największych afer w historii III RP.

Handel informacjami o zgonach, opóźnianie wyjazdów karetek i coraz więcej przypadków tajemniczych śmierci – sprawą „łowców skór” żył cały kraj, a organy ścigania wszczęły dochodzenie w tej sprawie.

Patora wraca do sprawy po ponad dwudziestu latach o przedstawia nieznane dotąd dokumenty czy relacje świadków. Ujawnia sieć powiązań i analizuje materiały, by odpowiedzieć na pytanie, jak doszło do tego, że śmierć stała się cenniejsza od życia.

VII miejsce
Ten drugi – Książę Harry, tłum. Miłosz Biedrzycki, Agnieszka Dzierzgowska, Jan Dzierzgowski, Mariusz Gądek, Agnieszka Wyszogrodzka-Gaik, Wydawnictwo Marginesy

Kup ebooka Ten drugi na Woblink.com

Kolejnym bestsellerowym tytułem na liście najlepszych ebooków lutego 2023 jest najgłośniejsza autobiografia tej dekady, czyli „Ten drugi”, opowiadająca historię Księcia Harry’ego. Książka jeszcze przed premierą wywołała ogromną uwagę w social mediach i obecnie jest najszybciej sprzedającą się autobiografią w historii!

„Ten drugi” przenosi czytelników z powrotem do jednego z najbardziej przejmujących obrazów XX wieku: dwóch młodych chłopców, dwoje książąt idących za trumną matki. Świat patrzył w smutku i przerażeniu. Kiedy Diana, księżna Walii, spoczęła w grobie, miliardy ludzi zastanawiały się, co książęta muszą myśleć i czuć – i jak potoczy się ich życie. Teraz Harry w końcu opowiada swoją historię.

„Ten drugi”, książka pełna surowej, niezachwianej szczerości, jest na wielu poziomach przełomowa dzięki przenikliwości, serii olśnień, samoanalizie i ciężko wywalczonej mądrości na temat wiecznej mocy miłości, która triumfuje nad żalem. Książę Harry pragnie wesprzeć brytyjskie organizacje charytatywne darowizną płynącą z dochodu z publikacji książki „Ten drugi.” Książę Sussex przekazał 1,5 miliona dolarów Sentebale, organizacji, którą założył wraz z księciem Seeiso jako hołd dla ich matek, która wspiera dzieci i młodzież w Lesotho i Botswanie zarażonych HIV/AIDS. Książę Harry przekaże również darowiznę na rzecz organizacji non-profit WellChild w wysokości 300 tysięcy funtów. WellChild, której od piętnastu lat udziela królewskiego patronatu, stara się, by dzieci i młodzież z chorobami przewlekłymi otrzymywały opiekę w domu zamiast w szpitalu. Harry, książę Sussex, jest mężem, ojcem, działaczem humanitarnym i ekologicznym, weteranem wojennym i ambasadorem zdrowia psychicznego. Mieszka w Santa Barbara w Kalifornii z rodziną i trzema psami.

VIII miejsce
Jestem głód – Petra Dvorakova, tłum. Mirosław Śmigielski, Wydawnictwo Stara Szkoła

Kup ebooka Jestem głód na Woblink.com

„Jestem głód” to kolejny spośród ebooków – bestsellerów lutego 2023 – przejmująca opowieść z wyraźnymi motywami autobiograficznymi, książka Petry Dvořákovej, najpopularniejszej czeskiej pisarki w Polsce, autorki poczytnych „Wron”.

Główna bohaterka to uzdolniona plastycznie dziewczynka, która wychowuje się w opresyjnej rodzinie. Aby nie zatracić się w przytłaczającej relacji z matką i odnaleźć własną drogę, własne uczucia i własne ja, musi uciec jak najszybciej i dokądkolwiek. Czytelnik towarzyszy bohaterce przez trzydzieści dwa lata pełne rozterek, upadków, a także wzlotów. Razem z nią dojrzewa, kocha, cieszy się i cierpi, stając się gościem w tym niezwykle intymnym świecie.

XI miejsce
Nim dojrzeją maliny – Eugenia Kuzniecowa, tłum. Iwona Boruszkowska , Wydawnictwo Znak

Bestsellery lutego 2023 – ebooki Nim dojrzeją maliny Eugenia Kuzniecowa
Kup ebooka Nim dojrzeją maliny na Woblink.com

Dziewiąte miejsce w zestawieniu najchętniej czytanych ebooków w lutym 2023 zajmuje Eugenia Kuzniecowa, określana mianem jednego z najważniejszych młodych głosów w literaturze ukraińskiej, i jej prozatorski debiut „Nim dojrzeją maliny”. Książka jest napisana w niezwykłej poetyce, którą można nazywać „magizmem realistycznym”. Za ten tytuł Kuzniecowa otrzymała wyróżnienie Europejskiej Nagrody Literackiej.

Trzy siostry, jedno miejsce na ziemi. Mijka zaręczyła się, ale nadal kocha innego mężczyznę. Lilka chce spędzić na ukraińskiej wsi ostatnie lato przed wyjazdem na drugi koniec świata. Marta lada chwila urodzi bliźniaki i nie chce zdradzić, kto jest ich ojcem. Wszystkie trzy szukają schronienia przed światem, chcą wziąć oddech przed skokiem na głęboką wodę życia.

Azyl znajdują w domu babki Teodory – swoim raju z dzieciństwa. Wszystkie trzy kobiety mogą tam odkryć siebie na nowo. Jednak życie nie pozwala o sobie zapomnieć o coraz gwałtowniej wdziera się do ich schronienia.

„Nim dojrzeją maliny” to pełna nadziei opowieść o szczęśliwym miejscu na ziemi, a także o tym, że niekiedy trzeba się zatrzymać, żeby znaleźć w sobie siłę.

X miejsce
Niespokojni ludzie – Fredrik Backman, tłum. Agata Teperek, Wydawnictwo Marginesy

Kup ebooka Niespokojni ludzie na Woblink.com

Pierwszą dziesiątkę rankingu ebooków lutego 2023 zamyka Fredrik Backman, który na liście ebookowych bestsellerów lutego pojawia się już po raz drugi, tym razem z powieścią „Niespokojni ludzie”.

To zakręcona i pełna emocji komedia o dramacie zakładników pojmanych w trakcie oglądania mieszkania na sprzedaż. Pewna uzbrojona jednostka zamyka się w nim po zakończonym fiaskiem napadzie na bank wspólnie z wybitnie rozentuzjazmowaną agentką nieruchomości, zgorzkniałym małżeństwem uzależnionych od wypraw do Ikei, kąśliwą multimilionerką, przygnębioną staruszką, kobietą w zaawansowanej ciąży i jej irytującą partnerką oraz facetem z głowa królika.

Kiedy zakładnicy zostają uwolnieni, do mieszkania wpada policja. Jednak szybko okazuje się ono… puste.

W czasie serii skomplikowanych przesłuchać na jaw wychodzą zaskakująco różne wersje wydarzeń. Czy policja rozwikła zagadkę tajemniczego napadu? Czy na podstawie różnych fragmentów tej układanki znajdą odpowiedź nie tylko na putanie o to, co się stało, ale także czemu ludzie bywają tacy niespokojni i co jest z nimi w tych czasach nie tak?

„Niespokojni ludzie” prowokują do myślenia, wzruszają i bawią jednocześnie. Autorowi udało się napisać powieść będącą idealną mieszanką tragizmu, komizmu, absurdu i wiarygodności. To wszystko sprawiło, że tę historię pokochały miliony czytelników z całego świata.

Jeśli lubisz czytać książki w formie elektronicznej, z pewnością zainteresuje Cię także nasze top 10 ebooków – bestsellerów z 2022 roku. A wszystkie powyższe tytuły (i wiele więcej!) znajdziecie na Woblinku w promocyjnych cenach: