11 czerwca 2021, po czteroletniej walce z nowotworem, zmarła Lucinda Riley – irlandzka pisarka, autorka bestsellerowego cyklu „Siedem Sióstr”. Krótko przed premierą siódmej części cyklu Riley zapowiedziała ósmą i finalną część serii, w której czytelnicy poznają historię adopcyjnego ojca sióstr. Rodzina pisarki potwierdziła, że powieść ukażę się w 17 maja 2023 roku. Książka będzie nosiła tytuł „Atlas. Historia Pa Salta”, a jej współautorem będzie najstarszy syn Lucindy.

„Siedem Sióstr” tom 8 – kiedy w Polsce?

„Atlas. Historia Pa Salta” – Lucinda Riley, Harry Whittaker tłum. Anna Esden-Tempska, Wydawnictwo Albatros
Data premiery 17 maja

W 2021 roku premierę miała siódma część cyklu „Siedem Sióstr” pt. „Zaginiona Siostra”, w której bohaterki starają się odnaleźć tytułową zaginioną siostrę, aby razem z nimi mogła symbolicznie pożegnać ich adopcyjnego ojca. Powieść odpowiada na część nurtujących czytelników pytań, jednak pewne wątki wciąż nie zostały wyjaśnione. Zagadką pozostaje przede wszystkim tożsamość Pa Salta, mężczyzny, który adoptował siostry.

Lucinda Riley - Zaginiona Siostra. Siedem Sióstr
Kup ebooka, audiobooka lub książkę na Woblink.com

Niedawno Wydawnictwo Albatros podzieliło się z czytelnikami oświadczeniem przygotowanym przez rodzinę pisarki. Czytamy w nim, że przed śmiercią Lucinda Riley napisała kilka najważniejszych rozdziałów nowej powieści i zarysowała koncepcje całości książki „Siedem Sióstr” tom 8. Chciała, aby pracę nad książką przejął jej najstarszy syn Harry Whittaker.

„Siedem Sióstr” tom 8 – premiera

Informacja o premierze ósmej części cyklu została tym samym oficjalnie potwierdzona. Powieść ma ukazać się na wiosnę 2023 roku, a dokładniej 17 maja.

Rok 1928, Paryż. Pewna rodzina przyjmuje pod swój dach wycieńczonego chłopca. Utalentowany młodzieniec rozkwita w nowym domu, a otaczający go ludzie zapewniają my życie, o jakim nawet nie śmiał marzyć. Nikt nie zna jego przeszłości, a on sam liczny na ten temat. Chłopiec wyrasta na młodego mężczyznę, poznaje swoją pierwszą miłość, a talent szlifuje w paryskim konserwatorium muzycznym. Już prawie zapomniał o tym, co zdarzyło się w przeszłości.

Tymczasem Europę zaczyna trawić zło. Rok 2008, Morze Egejskie. Siedem sióstr spotyka się na podkładzie statku, aby pożegnać ukochanego, pełnego tajemnic ojca. Okazuje się, że Pa Salt powierzył wskazówkę dotyczącą historii ich rodziny ostatniej z sióstr, o której istnieniu do niedawna nawet nie wiedziały. Długo skrywane sekrety zaczynają wychodzić na światło dzienne i mogą mieć dla sióstr poważne konsekwencje.

Historia Pa Salta
Kup ebooka na Woblink.com

Lucinda Riley – nowa książka i wsparcie Harry’ego Whittakera

Syn pisarki także zabrał głos w tej sprawie:

Mama powierzyła mi serię „Siedem sióstr” i wszystkie związane z nią sekrety, a ja zamierzam dotrzymać danej jej obietnicy i podzielić się nimi z jej wiernymi czytelnikami. Bądźcie spokojni, wiosną 2023 roku, cały świat dowie się, kim był Pa Salt i dlaczego adoptował siostry”.

Harry współpracował już wcześniej z Lucindą Riley. Nowa książka nie będzie więc wyjątkiem. Wspólnie stworzyli serię dla dzieci „The Guardian Angels”.

Zdjęcie wyróżniające pochodzi z profilu Wydawnictwa Albatros na Facebooku.