Od miłośników książek dla miłośników książek! Nie od dziś wiadomo, że Woblink to ludzie. Co więcej, nikt z nas nie znalazł się tutaj przypadkiem. Łączy nas miłość do czytania, dlatego postanowiliśmy podzielić się z wami naszymi ulubionymi książkami. Wybraliśmy po kilkanaście tytułów, które zebraliśmy w symbolicznej promocji – TOP 100 Woblinka.

Z miłości do książek – TOP 100 Woblinka

Z miłości do książek postanowiliśmy w jednym miejscu zebrać dla was listę 100 naszych ulubionych książek. Ponieważ każdy z nas ma inny gust, znajdziecie na niej zarówno klasyczne dzieła literatury, wspaniałe powieści, poruszające reportaże, fantastykę, jak i mrożące krew w żyłach kryminały. W księgarni internetowej Woblink przygotowaliśmy promocję, w której wybrane przez nas ebooki możecie kupić w promocji nawet do -55%! Ponadto każdy z nas wybrał po jednej książce, którą każdy z was powinien znać. Koniecznie sprawdźcie nasze ulubione książki poniżej.

TOP 100 Woblinka
Znajdź promocję na Woblink.com

Karo poleca:

William Golding – „Władca much”, tłum. Wacław Niepokólczycki, Wydawnictwo Zysk i S-ka 

Kocham za próbę odpowiedzi na nurtujące pytania: czym jest zło, kim jest człowiek i jak tworzy się społeczność. Nikt tak dobrze jak William Golding nie opisał raju, który dotknięty ręką człowieka chwieje się w podstawach i zamienia w piekielną wyspę. Lubię wrócić do tej książki, żeby przypomnieć sobie, jak łatwo przekroczyć cienką granicę między człowiekiem a dzikusem. Jak dla mnie: arcydzieło 😊

władca much golding
Znajdź ebooka na Woblink.com

Werka poleca:

Olga Tokarczuk – „Podróż ludzi Księgi”, Wydawnictwo Literackie

Powieść „Podróż ludzi Księgi” była moim pierwszym spotkaniem z prozą naszej noblistki. Książka wywarła na mnie duże wrażenie i przeczytałam ją jednym tchem. Tytułowa podróż okazuje się wycieczką w głąb siebie, ponieważ pod przykrywką prostych przygód bohaterów autorka zmusza nas do refleksji nad tym, co tak naprawdę jest dla nas ważne.

podróż ludzi księgi tokarczuk
Znajdź ebooka, książkę papierową lub audiobooka na Woblink.com

Ewa poleca:

Tomasz Michniewicz – „Chrobot”, Wydawnictwo Otwarte

Michniewicz zabiera nas w podróż po bliskich i dalekich zakątkach świata, przedstawiając losy i kulturę zupełnie różnych osób. Ta książka uświadomiła mi jak olbrzymie znaczenie ma nasze miejsce urodzenia oraz, że życie pisze najlepsze historie. „Chrobot” daje do myślenia i został ze mną na długo po przeczytaniu, a to w lekturze cenię najbardziej.

Chrobot
Znajdź ebooka, książkę papierową lub audiobooka na Woblink.com

Martyna poleca:

Chuck Palahniuk – „Opętani”, tłum. Maciej Potulny, Wydawnictwo Niebieska Studnia

„Opętani” to książka, która wywarła na mnie ogromne wrażenie. Kontrowersyjna, pełna makabry, ironii, groteski, surrealistyczna, obrazoburcza i zapadająca w pamięć. Co ważne Chuck Palahniuk nie szokuje dla samego szokowania. Historią każdego z bohaterów pokazuje, że przed prawdziwymi koszmarami nie da się uciec, bo to co najgorsze nie kryje się nie pod łóżkiem czy w opuszczonym domu, ale w nas samych. W „Opętanych” urzekła mnie bezkompromisowość autora, który świadomie przekracza kolejne granice, dzięki czemu w dobitny sposób pokazuje tragiczną kondycję moralną człowieka XXI wieku i całego współczesnego świata.

opętani Palahniuk
Znajdź ebooka na Woblink.com

Szczypek poleca:

Joseph Heller – „Paragraf 22”, tłum.  Lech Jęczmyk, Wydawnictwo Albatros

Możliwe że ten wariat jest tutaj ostatnim normalnym człowiekiem.

„Paragrafu 22” chyba nie trzeba nikomu przedstawiać. Polecam każdemu, zwłaszcza że (niestety!) książka nic a nic się nie zestarzała. Kąśliwy humor i opary absurdu, które pozwalają powiedzieć o najtrudniejszych tematach to coś, co do mnie szczególnie przemawia!

Znajdź ebooka, książkę papierową na Woblink.com

Kuba poleca:

Orhan Pamuk – „Stambuł. Miasto i wspomnienia”, tłum. Anna Polat, Wydawnictwo Literackie

Jeden z najwybitniejszych żyjących pisarzy, turecki noblista Orhan Pamuk, przez pryzmat swojej autobiografii, opowiada o Stambule, mieście, w którym Wschód zderza się z Zachodem, tradycja z nowoczesnością, Azja z Europą, islam ze świeckością. To wymykający się ramom gatunkowym, pełen melancholii i miłości portret rodzinnego miasta Pamuka. Styl, forma i język, jakimi operuje noblista powodują, że to lektura nie tylko dla miłośników orientu, ale przede wszystkim dla miłośników słowa. Po lekturze książki marzenia o spacerach uliczkami Stambułu gwarantowane!

stambuł orhan pamuk
Znajdź ebooka lub książkę papierową na Woblink.com

Ania poleca:

Scott F. Fitzgerald – „Wielki Gatsby”, tłum. Ariadna Demkowska-Bohdziewicz, Dom Wydawniczy Rebis

„Wielki Gatsby” to jedna z tych książek, które pozwalają Ci zakochać się w czytaniu. Losy burzliwego związku, znaczenie prawdziwej przyjaźni oraz bezbrzeżna miłość tytułowego bohatera – według mnie ta książka to największy klasyk i romans wszechczasów. Romans nie tylko w znaczeniu miłosnym, ale również w odniesieniu do ludzkiej zdolności postrzegania innych, siebie oraz definiowania swoich pragnień i marzeń.

Znajdź ebooka, książkę papierową lub audiobooka na Woblink.com

Ola poleca:

Michaił Bułhakow – „Mistrz i Małgorzata”, tłum. Andrzej Drawicz, Dom Wydawniczy Rebis

Mogłabym napisać, że polecam „Mistrza i Małgorzatę” ponieważ jest to powieść należąca do kanonu literatury światowej, książka którą każdy powinien przeczytać. Napisana pięknym językiem, obrazowa, z błyskotliwą narracją, pełna inteligentnej ironii. Książka, która zmusza do przemyśleń. W książkach poszukuję wielu rzeczy, jednak to co dla mnie ma wartość najwyższą to zdolność do inspirowania, a „Mistrz i Małgorzata” jest właśnie taką powieścią. To jedyna lektura, która wywarła na mnie tak duże wrażenie, że postanowiłam sięgnąć po inne powieści apokryficzne. Finalnie literatura apokryficzna stała się tematem mojej pracy na olimpiadzie polonistycznej. Pośrednio dzięki „Mistrzowi i Małgorzacie” zatem odkryłam w sobie pasję do pisania, poszukiwań i… znów pokochałam czytanie.

Znajdź ebooka lub książkę papierową na Woblink.com