26 lutego, nakładem wydawnictwa Marginesy, ukaże się emocjonujący reportaż „Trzy kobiety” Lisy Taddeo. Już teraz możecie go kupić w przedsprzedaży na Woblink.com.

Ebooka „Trzy kobiety” możecie kupić u nas już dziś – w cenie 21,90 zł. Pełen plik pojawi się na wirtualnej półce w dniu premiery, 26 lutego.

„Trzy kobiety” Lisy Taddeo – jeden z najbardziej wyczekiwanych reportaży roku

To niezwykle pogłębiony reporterski portret kobiecego pożądania. Autorka oddała głos swoim bohaterkom, które opowiadają o tym, co je podnieca, ekscytuje  i napędza, a przy tym nie ocenia ich, nie moralizuje ani też nie pornografizuje żadnych zachowań czy praktyk. Dzięki temu Lisie Taddeo udało się napisać szczery i bezpretensjonalny reportaż pełen odmiennych punktów widzenia oraz empatii. Nakreśliła portret kobiecej erotycznej tęsknoty jednocześnie obrazując złożoność  pożądania.

Trzy kobiety
Kup ebooka w przedsprzedaży za 21,90 zł na Woblink.com

Dzięki podejściu autorki, pozbawionym uprzedzeń, ocen czy oskarżeń, bohaterki reportażu w płeni otworzyły się przed Taddeo dając jej tym samym dostęp do swoich przeżyć, sypialni i sekretów. Maggie zwierza się z nastoletniego romansu z nauczycielem, który wpłynął na jej późniejsze życie. Dopiero w czasie procesu sądowego zrozumiała, że została wykorzystana. Sloane opowiada o swoim otwartym małżeństwie oraz o tym jak wpływa to na jej relację z mężem. Trzecia bohaterka, Lina, mówi o romansie, który pomógł jej odkryć czułość, jakiej zabrakło w długoletnim związku kobiety.

Aktorka Gillian Anderson opisała tę książkę jako przejmującą i pełną pasji. Z kolei pisarka Elizabeth Gilbert określiła „Trzy kobiety” mianem arcydzieła reportażu.