Księżniczka po przejściach. Nie tylko o Gwiezdnych wojnach (ebook) –	Carrie FisherPromocja

E-book

Księżniczka po przejściach. Nie tylko o Gwiezdnych wojnach

Pobierz bezpłatny fragment:

EPUBMOBI

Opis publikacji

„Kiedy dwoje celebrytów łączy się węzłem małżeńskim, rezultatem jest ktoś taki jak ja” – podsumowała swoje dzieciństwo Carrie Fisher, jedna z ciekawszych postaci amerykańskiego show-biznesu. Kultowa księżniczka Leia z Gwiezdnych wojen przebiła sławą swoich rodziców. Eddie Fisher, znany swingujący piosenkarz z lat 50., i jeszcze bardziej znana matka, Debbie Reynolds, gwiazda Deszczowej piosenki, nie spodziewali się, kim będzie ich córka i że seria Gwiezdne wojny stanie się jednym z najbardziej kultowych filmów wszech czasów.O szalonym dzieciństwie, Paulu Simonie, wzlotach i upadkach, depresji oraz kolorowym (a czasem bardzo czarno-białym) Hollywood opowiada kobieta, która jak nikt inny poznała Fabrykę Snów. A opowiada tak smakowicie, że nie zechcecie się od jej opowieści oderwać! Książka jest bestsellerem New York Timesa!

Informacje szczegółowe

Język publikacji

polski

Liczba stron wydania papierowego

208

ISBN wydania papierowego

978-83-64460-39-5

Rok wydania papierowego

2015

Typ produktu

E-book w formatach: EPUB, MOBI

Rozmiary plików

7.12 MB (MOBI), 7.23 MB (EPUB)

Typ zabezpieczenia

znak wodny

Warunki dostępu

nielimitowany użytek własny, kopiowanie i udostępnianie zabronione

Wymagania sprzętowe

aby otworzyć plik, należy posiadać urządzenie (czytnik e-ink, smartfon, tablet) obsługujące któryś z wymienionych formatów: EPUB, MOBI

Opinie czytelników:

Dodaj komentarz

Daria Regec

26.01.2017, 15:18

„Polecam.”

Kim była Carrie Fisher, chyba każdy wie. Wystarczy spojrzeć na okładkę polskiego wydania jej książki autobiograficznej, by zobaczyć ją jako księżniczkę Leię z "Gwiezdnych Wojen" - jest to postać ikoniczna dla pop-kultury. Nie ukrywam, że dość dziwnie mi się pisze o Carrie w czasie przeszłym, ciągle jakoś dziwnie mi zaakceptować fakt, że niedawno zmarła.

"Księżniczka po przejściach. Nie tylko o Gwiezdnych Wojnach" wydana pierwotnie w 2008 roku pod tytułem "Wishful Drinking" nie jest w zasadzie autobiografią. Jest raczej zapisem wspomnień podanych w formie interesujących i przede wszystkim zabawnych anegdot. W Polsce została wydana pod tytułem nawiązującym do "Gwiezdnych Wojen" ze względu na premierę "Przebudzenia Mocy", jednak nie znajdziemy w niej zbyt wielu informacji o tej serii.

Przed lekturą tej pozycji w sumie niewiele wiedziałam o Carrie, nie miałam pojęcia o tym, że pisała, ani nawet o tym, że była córką Debbie Reynolds (która niestety również niedawno zmarła i to dzień po swojej córce).

Z tej niewielkiej objętościowo książeczki wyłania się obraz kobiety, która ma przede wszystkim niesamowity dystans do samej siebie i ma świetne poczucie humoru, ale również osoby, która większość życia mierzyła się z problemami psychicznymi, uzależnieniem od narkotyków i alkoholu. Gdzieś między wierszami widać również niesamowitą więź między matką (Debbie Reynolds) a córką i olbrzymią miłość jaką się darzyły.

Jest to lekka i krótka lektura, pozostawiająca z uczuciem niedosytu, w sam raz na jedno popołudnie/wieczór. Pełna zabawnych, a wręcz niewiarygodnych anegdot z życia autorki, jak i artystycznego światka Hollywood.

Polecam.

Dodaj recenzję