Opis treści
MAGDALENA GRZEBAŁKOWSKA NA TROPIE KONOPNICKIEJ
BEZKOMPROMISOWA BIOGRAFIA POETKI
Matka ośmiorga dzieci opuszcza męża i przenosi się do Warszawy, by pisać poezję.
Autorka bajki O krasnoludkach i o sierotce Marysi chorą córkę zamyka w szpitalu psychiatrycznym.
Pochylająca się nad losem dzieci społeczniczka oddaje obcym ludziom własnego wnuka.
Postać migotliwa, niejednoznaczna, nieuchwytna. Wybitna reporterka Magdalena Grzebałkowska mierzy się z legendą Konopnickiej. Odkrywa rysy na jej wizerunku i sprawia, że znana z czarno-białych portretów ponura matrona przeistacza się w barwną, pełną życia kobietę.
Decyzje, dylematy i rozterki Konopnickiej – buntowniczki, feministki, artystki, pokazują, że była postacią na wskroś współczesną, która wciąż może inspirować, zaskakiwać i szokować.
Magdalena Grzebałkowska – reporterka, autorka bestsellerowych biografii (Beksińskich, Komedy, ks. Twardowskiego) i reportaży historycznych. Mieszka w Gdańsku.
„Dezorientacje. Biografia Konopnickiej”, Magdalena Grzebałkowska – jak czytać ebook?
Ebooka „Dezorientacje. Biografia Konopnickiej”, tak jak pozostałe książki w formacie elektronicznym przeczytacie w aplikacji mobilnej Woblink na Android lub iOS lub na innym urządzeniu obsługującym format epub lub mobi - czytnik ebooków (Pocketbook, Kindle, inkBook itd.), tablet, komputer etc. Czytaj tak, jak lubisz!
Zanim zdecydujesz się na zakup, możesz również przeczytać u nas darmowy fragment ebooka. A jeśli wolisz słuchać, sprawdź, czy książka jest dostępna w Woblink także jako audiobook (mp3).
Michałowska 14-11-2024
Michałowska 14-11-2024
Must read tej jesieni, kto nie czyta ten trąba, bo Grzebałkowska rozbiła tym samym biograficzny bank i kiedy myśleliśmy, że po Beksińskich już niczym nas nie zaskoczy podjęła się arcytrudnego, wydawałoby się wręcz niewykonalnego zadania, które wykonała po mistrzowsku. Kiedy tylko zaczęłam czytać już wiedziałam, że jestrm stracona, bo ta opowieść wciąga od pierwszego zdania. W mojej głowie rozpętała się magia projekcji opisywanych zdarzeń z wczesnego okresu twórczości Konopnickiej, jej licznych podróży, przebiegu chorób i zadziwiających form leczenia. Tak samo zresztą opisane w listach relacje rodzinne. Przychylna synom, nieco bardziej wymagająca względem kobiet, pierwsza feministka i choć autorka nie mówi tego wprost możemy się domyślać, że i lesbijka. Po przeczytaniu tej biografii tryskam dumą, że mieliśmy w Polsce tak postępową, odważną i utalentowaną poetkę oraz cieszę się niezmiernie, że dziś mogła opisać ją najwybitniejsza polska reporterka. Cud, miód na moje czytelnicze serce.
Opinia nie jest potwierdzona zakupem