[geim] (ebook) –	Anders de la Motte

E-book

[geim]

Pobierz bezpłatny fragment:

EPUBMOBI

Opis publikacji

Henrik HP Pettersson to 30-letni kombinator i próżniak, którego życiowe ambicje mogą być śmiało podsumowane jednym zdaniem: być numerem jeden. Jest zadufany w sobie, beznadziejnie impulsywny, a przy tym dręczy go poczucie bycia niedocenianym. Pewnego dnia znajduje telefon komórkowy, który zaprasza go do tajemniczej Gry w Alternatywną Rzeczywistość. Po wykonaniu testu próbnego HP otrzymuje szereg fascynujących i niebezpiecznych zadań, które są filmowane, a następnie publikowane na liście rankingowej, ocenianej przez społeczność w sieci. Napięcie w grze rośnie, nagrody są coraz cenniejsze, a fani wystawiają mu świetne noty. HP powoli staje się gwiazdą. Podejmuje się coraz bardziej ryzykownych zadań, by tylko pozostać w grze.

Inspektor Rebecca Normén jest jego przeciwieństwem. Kontroluje swoje życie w każdym szczególe i szybko pnie się po szczeblach kariery. Wszystko układałoby się idealnie, gdyby nie anonimowe, niepokojące liściki, które znajduje w swojej szafce. Ktokolwiek je pisze, wie o jej przeszłości więcej, niż powinien. Dlaczego? Czy ktoś się z nią bawi?

Podczas gdy gra stopniowo wkracza w życie HP i Rebecki, ich światy nieuchronnie się łączą. Pochłonięty kolejnymi zadaniami HP zaczyna zdawać sobie sprawę, że gra niesie za sobą śmiertelne niebezpieczeństwo…

Kto stoi za tajemniczą rozgrywką?

Anders de la Motte – były oficer policji, a do niedawna dyrektor ds. bezpieczeństwa w jednej z największych na świecie firm IT. Obecnie pracuje jako konsultant ds. bezpieczeństwa międzynarodowego. Jednocześnie jest najbardziej ekscytującym i nowatorskim autorem nowego pokolenia pisarzy kryminalnych w Szwecji. [geim] to jego debiutancka książka.

Informacje szczegółowe

Język publikacji

polski

Typ produktu

E-book w formatach: EPUB, MOBI

Rozmiary plików

0.70 MB (MOBI), 3.23 MB (EPUB)

Typ zabezpieczenia

znak wodny

Warunki dostępu

nielimitowany użytek własny, kopiowanie i udostępnianie zabronione

Wymagania sprzętowe

aby otworzyć plik, należy posiadać urządzenie (czytnik e-ink, smartfon, tablet) obsługujące któryś z wymienionych formatów: EPUB, MOBI

Opinie czytelników:

Dodaj komentarz

Tomasz Rędzia

Tomasz Rędzia

17.10.2012, 13:28

„”

Po lekturze [geim] zastanawiam się, co właściwie powoduje, że czytelnicy dość wysoko oceniają tę powieść? Czy [geim] jest faktycznie fenomenem? Dla mnie raczej nie. Uznaję tę książkę za dobrą, ale daleko mi do tego, aby piać nad nią z zachwytu.
Książka jest napisana prostym i potocznym językiem. Czasami ta potoczność a nawet wulgarność wypowiedzi bohaterów mnie irytowała. Nie jestem przyzwyczajony do takiego stylu w książce. Rozumiem, że takiego właśnie stylu wymagała fabuła powieści, uważam jednak, że autor trochę przesadził. Denerwowało mnie też bardzo częste wtrącenia w języku angielskim. Dla osób nie posługujących się tym językiem obcym, większość tytułów rozdziałów oraz wiele wypowiedzi będzie niezrozumiałych.
Sam pomysł książki mi się podobał i mogę śmiało stwierdzić, że autor poradził sobie z nim bardzo dobrze. Prowadzenie akcji z punktu widzenia dwóch bohaterów sprawdziło się w tym przypadku bardzo dobrze, wzmacniając dreszczyk jakiego można by oczekiwać od dobrego thrillera.
[geim] w moim przekonaniu jest książką, która ma sprawić aby czytelnik zastanowił się czy chęć bycia na świeczniku, warta jest poświęcenia wszystkiego co kochamy.

Dodaj recenzję