Rdza (ebook) –	Jakub MałeckiPromocja

E-book

Rdza

Pobierz bezpłatny fragment:

EPUBMOBI

Opis ebooka

Lato 2002 roku. Czekając na powrót rodziców z wielkiego miasta, siedmioletni Szymon układa monety na torach. Nie wie, że jego życie już nigdy nie będzie takie, jak dotychczas.

Przyjaźń poddana wielkiej próbie i marzenie, które staje się ciężarem

Lato 2002 roku. Czekając na powrót rodziców z wielkiego miasta, siedmioletni Szymon układa monety na torach. Nie wie, że jego życie już nigdy nie będzie takie, jak dotychczas.

Kilka dekad wcześniej jego babka, Tośka, wyrusza w podróż, którą zapamięta na zawsze. Wyrwana z bezpiecznego domu dziewczynka trafia do obcego świata, którego zasad musi się nauczyć. Jako dorosła kobieta stanie przed konsekwencją swoich dawnych wyborów.

Losy tych dwojga splatają się w sposób, którego żadne z nich się nie spodziewa. Zmuszeni żyć ze sobą, pomimo różnic, Szymon i Tośka próbują zrozumieć się nawzajem i uwierzyć, że wszystko będzie dobrze.

***

Strata. Zaczynanie życia od nowa: bez rodziców, bez męża, bez palców, bez domu i bez pomysłu, jak będzie wyglądać nowe. Mozolne wdrapywanie się po kolejnych dniach, w nowych okolicznościach. Wszystko będzie dobrze, powtarzają wokół. Brzmi niczym ulubiona mantra Polaków na skraju. Rdza pozostawia ślad na długo.


Sylwia Chutnik


Brakowało wam polskiej powieści współczesnej, napisanej z naprawdę epickim rozmachem? Oto ona – rozgrywająca się dziś i przedwczoraj, porywająca Rdza autora kultowego już Dygotu.


Piotr Bratkowski, „Newsweek”

Szczegóły

Język ebooka

polski

Liczba stron wydania papierowego

288

ISBN wydania papierowego

978-83-65836-25-0

Rok wydania papierowego

2017

Format ebooka

Ebook w formatach: EPUB, MOBI

Rozmiary plików

4.17 MB (MOBI), 1.79 MB (EPUB)

Typ zabezpieczenia

znak wodny

Warunki dostępu

nielimitowany użytek własny, kopiowanie i udostępnianie zabronione

Wymagania sprzętowe

aby otworzyć plik, należy posiadać urządzenie (czytnik e-ink, smartfon, tablet) obsługujące któryś z wymienionych formatów: EPUB, MOBI

Opinie

Katarzyna Żydzik

Katarzyna Żydzik

07.10.2017, 18:17

„Dwa pokolenia, połączone w wyniku tragedii, dwie misternie utkane nici, dzięki którym poznajemy historię życia i śmierci...”

Dokładnie rok temu spotkałam się z twórczością Jakuba Małeckiego i przeczytałam genialny "Dygot", potem były znakomite "Ślady", a teraz magiczna "Rdza".

Ależ ten człowiek ma talent! Wspaniałe pióro, znakomity styl, wartościowa tematyka, chwytająca za serce: ludzkie dylematy, historie, dramaty, te małe, i te duże, które dotykają każdego z nas: przemijanie, śmierć, miłość, kalectwo, z którym trzeba się zmierzyć, starość, przyjaźń, która przeradza się w nienawiść, strach, zdrada.
NIKT tak magicznie, kameralnie wręcz, nie pisze o codzienności, jak właśnie Małecki.

Opowiadana historia, toczy się w dwóch płaszczyznach czasowych: współczesnej siedmioletniemu Szymkowi oraz tej sprzed kilku dekad, którą stanowią lata dzieciństwa oraz młodości jego babci.
Dzieki temu zabiegowi, mamy okazje poznać różne losy, nie tylko babci i wnuka, ale również innych mieszkańców Chojen.

Czapki z głów Panowie i Panie, bo jak ten pisarz, tak świetnie operuje słowem i dostarcza tak silnych emocji, jak w tej chwili, to aż się boję, co będzie, jak się rozwinie.

Gorąco polecam i zachęcam do lektury!