13 Poprzeczna (ebook) –	Małgorzata Gutowska-Adamczyk

E-book

13 Poprzeczna

Pobierz bezpłatny fragment:

EPUBMOBI

Opis ebooka

Gdy świat wydaje się kompletnie pozbawiony sensu, a codzienność karmi cię jedynie rozczarowaniami, kiedy nie umiesz znaleźć celu i tłumisz w sobie pragnienie szczęścia, być może w najczarniejszej godzinie odnajdziesz swoją ścieżkę. Agata, Zosia i Klaudia, trzy nastolatki z Anina, są tak różne, że trudno uwierzyć, by ich drogi mogły się kiedyś zejść. Połączy je jednak wspólne marzenie. A wszystko za sprawą pewnego snu. Nowa powieść Małgorzaty Gutowskiej-Adamczyk pokazuje trudne meandry dojrzewania do przyjaźni, poszukiwanie szczęścia oraz nie zawsze różową codzienność nastolatek.

Szczegóły

Język ebooka

polski

Format ebooka

Ebook w formatach: EPUB, MOBI

Rozmiary plików

1.55 MB (MOBI), 0.59 MB (EPUB)

Typ zabezpieczenia

znak wodny

Warunki dostępu

nielimitowany użytek własny, kopiowanie i udostępnianie zabronione

Wymagania sprzętowe

aby otworzyć plik, należy posiadać urządzenie (czytnik e-ink, smartfon, tablet) obsługujące któryś z wymienionych formatów: EPUB, MOBI

Opinie

Anna Marczewska

Anna Marczewska

25.08.2011, 13:41

Gutkowska - Adamczyk umie czarować, a jej książki chłonę jak gąbka. Ta nie była wyjątkiem :)
Świetna...

Monika Walas

Monika Walas

31.10.2011, 23:31

„”

Małgorzata Gutowska-Adamczyk to absolwentka Wydziału Wiedzy o Teatrze warszawskiej PWST. W przeszłości była nauczycielką języka polskiego i łaciny, a także współwłaścicielką firmy handlowej.
Zadebiutowała jako scenarzystka serialem "Tata, a Marcin powiedział…".
Jest autorką bestsellerowej trzytomowej sagi "Cukiernia Pod Amorem", którą przeczytały już miliony polskich kobiet, a także powieści: 110 ulic, 220 linii, Niebieskie nitki, 13. Poprzeczna, Wystarczy, że jesteś, Serenada, czyli moje życie niecodzienne, Mariola, moje krople... oraz miniaturki Jak zabić nastolatkę (w sobie)?. Mieszka z mężem, reżyserem Wojciechem Adamczykiem, synami Maciejem i Piotrem oraz sukami Mambą, Neską i Milką w Warszawie-Aninie.
Autorka jest laureatką nagrody "Książka Roku 2008", przyznawanej przez Polską Sekcję IBBY, za powieść "13. Poprzeczna".

Agata, Zosia i Klaudia, trzy nastolatki z Anina, są tak różne, że trudno uwierzyć, by ich drogi mogły się kiedyś zejść. Niby chodzą razem do jednej klasy. Jednak tak naprawdę się nie znają. To wszystko trwa do pewnej wycieczki szkolnej, która kończy się karą dla tej trójki i połączy je we wspólnym marzeniu. A wszystko za sprawą pewnego snu... Jaki był to sen? Co wydarzyło się na wycieczce? Po odpowiedzi zapraszam do książki.

Już wcześniej wielokrotnie czytałam powieści Małgorzaty Gutowskiej - Adamczyk. Jednak były to pozycje dla dorosłych. Teraz pierwszy raz spotykam się z tą autorką w wydaniu młodzieżowym. I muszę przyznać, że jestem bardzo mile zaskoczona.

Główne bohaterki książki to przedstawiciele dzisiejszej młodzieży. Dziewczyny bardzo się różnią.. Można powiedzieć, że są przedstawicielkami różnych grup. Zosia bardzo lubi się uczyć. Poza tym wiele czyta. Klaudia jest tak zwaną czarną owcą. Buntuje się przeciwko wszystkim. Podobnie jest z Agatą. Czy te dziewczyny mogą się porozumieć? Wydaje się, że są ze zbyt różnych światów. Jednak przypadek łączy je we wspólnym marzeniu...

Autorka bardzo dokładnie oddała klimat panujący wśród dzisiejszej młodzieży. Bohaterzy są bardzo realni. Pisarka nie próbuje iść drogą "jaka zła jest ta dzisiejsza młodzież" tylko oddaje rzeczywistość. Ukazuje ich problemy, które wbrew pozorom nie są wcale takie proste. Nic przecież nie jest tylko białe ani tylko czarne. Za każdym zachowaniem stoi dramat człowieka i tak właśnie jest z bohaterami tej powieści.

"13 Poprzeczna" to historia pełna uczuć, tajemnic, marzeń, a także cierpieniu i chorobie. To książka o młodych ludziach, których pisarka próbuje zrozumieć. To powieść o każdym z nas. Niejeden nastolatek odnajdzie się w którejś z postaci. Może to zmusi go do zastanowienia się nad sobą.. To także próba pogodzenia się z chorobą wśród rówieśników. Wielu nie wie jak sobie poradzić z taką sytuacją..

Książka została napisana prostym, ale interesującym językiem. Intrygująca jest też grafika, która na pewno przypadnie do gustu młodym.

Podsumowując to powieść przede wszystkim dla młodzieży, która może pomóc im zrozumieć otaczający ich świat i choroby.To idealna pozycja na długi zimowy wieczór, która nas ogrzeje...