A suknię ślubną kupiłam w Suzhou. Codziennik chiński (ebook) –	Emilia  Witkowska-NeryPromocja

E-book

A suknię ślubną kupiłam w Suzhou. Codziennik chiński

Pobierz bezpłatny fragment:

EPUBMOBI

Opis publikacji

„Codziennik chiński” zadziwia najpierw tym, że w okresie kiedy dominuje przedstawianie świata z pomocą kamery telewizyjnej i kolorowych widoków, Emilia Witkowska Nery postanawia posłużyć się formą dziennika. I robi to w tak interesujący sposób, że otrzymujemy jeden z najciekawszych, a może nawet najciekawszy i najbardziej prawdziwy obraz współczesnych, tak mało ciągle znanych, dla wielu egzotycznych, dla innych groźnych jako nowe światowe mocarstwo, Chin. Chin widzianych właśnie na co dzień, od środka, bez makijażu, ale i bez politologicznych uprzedzeń i publicystycznych uogólnień. - Zdzisław Romanowski Emilia Witkowska Nery - z wykształcenia biotechnolog, obecnie w trakcie doktoratu z chemii. Dzięki studenckiej organizacji IAESTE, podczas studiów autorka wyjechała na dwa dwumiesięczne staże do Brazylii i Chin. Owocem pierwszego wyjazdu jest związek z Leandrem, Brazylijczykiem, o którym będzie mowa w tej książce, a następstwem podróży do Kraju Środka niniejsze zapiski. W dzienniku znajdą Państwo opisy życia codziennego, miejscowej kuchni, wyprawy do Szanghaju, Pekinu, Suzhou, nad Jezioro Tysiąca Wysp i na górę Huang Shan. Przejadą Państwo 1600 km na twardych siedzeniach, odwiedzą plantację herbaty, pośpiewają na karaoke, dowiedzą się, kim jest Śliwek i zaprzyjaźnią z Królową, Li Klusek i panną Mu.

Informacje szczegółowe

Język publikacji

polski

Liczba stron wydania papierowego

362

Typ produktu

E-book w formatach: EPUB, MOBI

Rozmiary plików

17.05 MB (MOBI), 16.91 MB (EPUB)

Typ zabezpieczenia

znak wodny

Warunki dostępu

nielimitowany użytek własny, kopiowanie i udostępnianie zabronione

Wymagania sprzętowe

aby otworzyć plik, należy posiadać urządzenie (czytnik e-ink, smartfon, tablet) obsługujące któryś z wymienionych formatów: EPUB, MOBI

Opinie czytelników:

Dodaj komentarz

Aleksandra Agata M

Aleksandra Agata M

31.05.2015, 12:43

„Ciekawa i pouczająca podróż ”

Ciekawa i pouczająca podróż. Przyjemnie było przemierzać Chiny wraz z główną bohaterką i autorką. Poznawać kuchnię, kulturę i zwyczaje. Dowiedzieć się jak w oczach europejki wygląda ten egzotyczny dla nas kraj. Przyznam się, że gdy książka skończyła się było mi trochę smutno że podróż i nasza wspólna droga w mojej wyobraźni też musi się skończyć.
Szczerze polecam :)

Dodaj recenzję