Alfred Hitchcock. Nieznana historia Psychozy (ebook) –	Stephen RebelloPromocja

E-book

Alfred Hitchcock. Nieznana historia Psychozy

Pobierz bezpłatny fragment:

EPUBMOBI

Opis publikacji

Fascynująca historia zza kulis Psychozy – prekursora wszystkich thrillerów psychologicznych. Nikt, ale to nikt nie zostanie wpuszczony na salę po rozpoczęciu seansu! Obejrzyj ten film od początku albo… wcale! – oryginalne hasła reklamowe Psychozy Alfreda Hitchcocka. Niewiele jest w historii kina filmów tak śmiałych i przełomowych jak Psychoza. Na zaledwie kilka możemy spojrzeć z naprawdę bliska, wręcz stojąc na planie, tuż za kamerą, zaraz obok jednego z prawdziwych mistrzów kina, w oczekiwaniu na pierwszy klaps. Stephen Rebello podsuwa czytelnikowi nie tylko unikalne wywiady z gwiazdami legendarnego thrillera, ale i umożliwia wgląd w prywatne zapiski samego Alfreda Hitchcocka. Pieczołowicie, krok po kroku, przedstawia pracę nad scenariuszem i odkrywa kulisy makabrycznych zbrodni Eda Geina, które zainspirowały amerykańskiego pisarza Roberta Blocha do napisania powieści będącej podstawą filmu. Ta książka to jedyny klucz do motelu Normana Batesa… Na podstawie książki zrealizowano film biograficzny ilustrujący burzliwy związek reżysera z żoną, uchwycony na tle powstającej właśnie Psychozy. Główne role powierzono Anthony’emu Hopkinsowi, Helen Mirren i Scarlett Johansson. Polska premiera filmu odbędzie się 8 lutego 2013 roku. O autorze: Stephen Rebello jest amerykańskim pisarzem i scenarzystą. Jego artykuły na tematy związane z kinem ukazywały się między innymi w „Premiere”, „Gentleman’s Quarterly”, „Movieline”, „Playboy”, „Interview”, „Cinefantastique”. Mieszka w Santa Monica w stanie Kalifornia.

Informacje szczegółowe

Język publikacji

polski

Typ produktu

E-book w formatach: EPUB, MOBI

Rozmiary plików

0.59 MB (MOBI), 0.89 MB (EPUB)

Typ zabezpieczenia

znak wodny

Warunki dostępu

nielimitowany użytek własny, kopiowanie i udostępnianie zabronione

Wymagania sprzętowe

aby otworzyć plik, należy posiadać urządzenie (czytnik e-ink, smartfon, tablet) obsługujące któryś z wymienionych formatów: EPUB, MOBI

Opinie czytelników:

Mariusz Koryszewski

Mariusz Koryszewski

16.04.2013, 02:13

Alfred Hitchcock. Nieznana historia Psychozy to książka powiązana z filmem Hitchcock z 2012 roku z Hopkinsem w roli głównej, który niedawno trafił do naszych kin. Dowiemy się z niej dużo więcej na temat kulis powstania Psychozy - najlepszego filmu mistrza suspensu - w jakich bólach ten film powstawał i jak to możliwe, że nikt nie wierzył w jego sukces (poza samym reżyserem). Dużo możemy dowiedzieć się tutaj o kinie po drugiej stronie ekranu, tej bardziej przyziemnej - po raz kolejny okazuje się, że filmy które zmieniły kino (Psychoza stała się wzorcem dla późniejszych thrillerów) mogły w ogóle nie powstać. Dla wszystkich miłośników Hitchcocka oraz Psychozy to pozycja obowiązkowa. Jeżeli zainteresował cię film, to powinieneś/aś również sięgnąć po książkę, by głębiej poznać ten temat.

Dodaj komentarz

Dodaj recenzję