Armia Izaaka. Walka i opór polskich Żydów (ebook) –	Matthew Brzezinski

ebook Armia Izaaka. Walka i opór polskich Żydów

Autor:

Wydawnictwo: Znak

Format: EPUB_DRM

Ocena czytelników

8,2
(60 ocen)zawiera oceny z Lubimy Czytać

Zaloguj się, by ocenić:

0
Twoja cena:

"Juden haben Waffen! Żydzi mają broń! – krzyczeli zszokowani esesmani, rozpaczliwie szukając schronienia przed gradem pocisków. Wycofujących się w popłochu Niemców ścigały okrzyki radości żydowskich powstańców. Warszawskie getto rzuciło wyzwanie oprawcom. Kilkanaście splecionych ludzkich losów - obraz społeczności liczącej przed wojną miliony. Nieliczni, którzy przeżyli i Ci którzy umarli z bronią w ręku. Uratowani przez polskie siostry zakonne i wydani Gestapo przez szmalcowników. Opuszczający Polskę na zawsze i Ci, którzy nie chcieli żyć nigdzie indziej. Zuchwałe akcje sabotażowe, brawurowe ucieczki, szmuglowanie broni, dwa powstania bez szans na zwycięstwo. Ludzka podłość i niewyobrażalny heroizm, miłość w ruinach i zdrada z rąk przyjaciół, walka o godną śmierć i wola przetrwania za wszelką cenę. Przejmujący pejzaż wojennych losów polskich Żydów."

Język publikacjipolski
Typ produktuE-book w formacie EPUB_DRM
Rozmiary plików 12.79 MB (EPUB)
Typ zabezpieczeniaDRM
Warunki dostępunielimitowany użytek własny, kopiowanie i udostępnianie zabronione
Wymagania sprzętoweaby otworzyć plik, należy posiadać urządzenie (czytnik e-ink, smartfon, tablet) obsługujące format EPUB_DRM.

Wyświetlane oceny zawierają oceny
z Lubimy Czytać

Tomasz

Adm. Lütjens

23.03.2015, 21:58

Książka, w której autor opisuje walkę Żydów z Niemcami w okupowanej Warszawie.
Przedstawia w niej opis powstania w getcie warszawskim ok. 300 Żydów pod dowództwem Marka Edelmana, którzy walczyli z Niemcami blisko miesiąc.
Pokazuje jak trudno było Żydom zdobyć broń do walki z Niemcami, także Polacy (którzy przygotowywali się do powstania warszawskiego) nie byli chętni do sprzedawania broni Żydom.
Książka warta przeczytania!
Moja ocena: 7.0 (od 1-10)