Babska Stacja (ebook) –	Fannie Flagg

ebook Babska Stacja

Autor:

Wydawnictwo: Otwarte

Format: EPUB, MOBI

Ocena czytelników

6,9
(345 ocen)zawiera oceny z Lubimy Czytać

Zaloguj się, by ocenić:

0

"Fannie Flagg powraca z nową, wciągającą, pełną humoru i rodzinnych tajemnic powieścią! Jeden list wywraca do góry nogami uporządkowane życie Sookie i podważa wszystko, co wiedziała o sobie, swojej rodzinie i przeszłości. Bohaterka wyrusza w daleką podróż do Kalifornii, aby odkryć swoje korzenie. Poznaje niezwykłą historię temperamentnej i pomysłowej Fritzie, która w latach czterdziestych prowadziła wraz z siostrami stację benzynową, była także jedną z nielicznych cywilnych lotniczek. Wkrótce okazuje się, że te dwie tak różne kobiety łączy o wiele więcej, niż mogłoby się wydawać… Czy losy kobiet z Babskiej Stacji zainspirują Sookie do zmiany swojego życia? [blurb] "Świetnie napisana powieść i kolejna warta sfilmowania! Już zazdroszczę aktorce, która będzie grała główną bohaterkę :)" Barbara Kurdej-Szatan [o autorce] FANNIE FLAGG jest popularną autorką, a także aktorką, producentką i prezenterką telewizyjną. Jej powieść Smażone zielone pomidory stała się światowym bestsellerem i kanwą filmu gorąco przyjętego przez publiczność. Za scenariusz do filmu Fannie Flagg była nominowana do Oscara. Inne znane powieści tej autorki to Witaj na świecie, maleńka!, Dogonić tęczę, Wciąż o tobie śnię. W 2012 roku została laureatką nagrody literackiej Harper Lee Award. Mieszka w Kalifornii i Alabamie. "

Język publikacjipolski
Typ produktuE-book w formatach: EPUB, MOBI
Rozmiary plików 3.44 MB (MOBI), 1.38 MB (EPUB)
Typ zabezpieczeniaznak wodny
Warunki dostępunielimitowany użytek własny, kopiowanie i udostępnianie zabronione
Wymagania sprzętoweaby otworzyć plik, należy posiadać urządzenie (czytnik e-ink, smartfon, tablet) obsługujące któryś z wymienionych formatów: EPUB, MOBI.

Wyświetlane oceny zawierają oceny
z Lubimy Czytać

manton

manton

08.07.2016, 09:41

„Siła słabej płci”

Podobnie jak w "Smażonych zielonych pomidorach", tak i tutaj autorka za swoją bohaterkę główną obiera kobietę niepewną siebie, o niskim poczuciu własnej wartości, stłamszoną przez otoczenie (tu przez matkę), która pod wpływem odkrywanej tajemnicy swojego pochodzenia odnajduje pewność siebie, staje pewnie na nogach i jest gotowa na nowy rozdział w dotychczas tak schematycznym życiu. Ktoś powie, że banał, że naiwne, że nic nowego, ja jednak przeczytałam powieść z przyjemnością i wiarą w siłę tzw. słabej płci. Przy okazji dowiedziałam się o raczej niezbyt znanych faktach o kobietach w siłach powietrznych USA. Warto!