Blog osławiony między niewiastami (ebook) –	Artur Andrus

E-book

Blog osławiony między niewiastami

Pobierz bezpłatny fragment:

EPUBMOBI

Opis ebooka

Wybór najlepszych i najśmieszniejszych tekstów Artura Andrusa z jego bardzo popularnego bloga internetowego – swoiste „Dzieła wybrane”.

Blog osławiony między niewiastami Artura Andrusa to nie tylko papierowy wybór najlepszych tekstów z jego popularnego bloga, ale także jakby „Dzieła wybrane”. W książce, oprócz przewrotnych, rymowanych i nierymowanych tekstów blogowych, znajdziemy też Andrusa-mniej-znanego (m.in. felietony dla policji i lekarzy) oraz Andrusa-bardzo-popularnego (choćby teksty piosenek, które szturmem zdobywają polskie listy przebojów). Andrus poprosił wydawcę, żeby w książce nie zamieszczać rysunków ani zdjęć. Jest to wyraz jego szacunku dla czytelników. – Ale proszę zostawić trochę wolnego miejsca, tak, żeby każdy mógł sobie sam coś narysować. Nie narzucajmy czytelnikom tego, co mają oglądać, wystarczy, że narzuciliśmy im to, co mają czytać! – mówił wyraźnie poruszony podczas przygotowań do druku. Poruszenie Andrusa zostało utrwalone na pamiątkowym zdjęciu, którego jednak w książce nie publikujemy, bo jest poruszone. Każdą stronę tej książki przenika typowo andrusowska ironia naiwna, Andrus jako rodowity warszawiak z Sanoka jest klasycznym typem sympatycznego cynika, który najchętniej żartuje nie z innych, a z samego siebie.

Od niedawna jestem narciarzem. Kolega prawnik (a zimą również instruktor) twierdzi, że biorąc pod uwagę moje umiejętności i styl jazdy, nazywając siebie „narciarzem”, narażam się na proces cywilny o naruszenie dobrego imienia przedstawicieli tej dyscypliny sportu.

Szczegóły

Język ebooka

polski

Format ebooka

Ebook w formatach: EPUB, MOBI

Rozmiary plików

1.76 MB (MOBI), 2.09 MB (EPUB)

Typ zabezpieczenia

znak wodny

Warunki dostępu

nielimitowany użytek własny, kopiowanie i udostępnianie zabronione

Wymagania sprzętowe

aby otworzyć plik, należy posiadać urządzenie (czytnik e-ink, smartfon, tablet) obsługujące któryś z wymienionych formatów: EPUB, MOBI

Opinie

Monika Walas

Monika Walas

15.07.2012, 22:47

"Blog osławiony między niewiastami" to zbiór najlepszych tekstów Artura Andrusa. Autor zwraca uwagę w nich na rzeczy, o których człowiek często nie myśli, nie zastanawia się nad tym. Jego ironiczne, czasem naiwne podejście do świata bawi. Niejednokrotnie płakałam ze śmiechu czytając jego teksty. Czasem łapałam się za głowę gdy satyryk wyśmiewał nasze zachowanie bo i mi zdarza się tak postąpić.Obnaża rzeczywistość z przymrużeniem oka, nieboleśnie. Autor nie obraża, a stara się wyjaśnić zachowania ludzi, a szczególnie Polaków. Dzięki niemu człowiek zaczyna się nad sobą zastanawiać i dochodzi do wniosku, że często zachowuje się nielogicznie.
Książka cechuje się inteligentnym humorem. Język miejscami przechodzi w liryczny, na co wskazują liczne wiersze tworzone na gorąco przez autora. Bardzo podoba mi się grafika. Idealnie pasuje do treści. Już sam tytuł jest ironiczny i intrygujący. Zdecydowanie zachęca do przeczytania.