Bóg nie jest wielki (ebook) –	Christopher  Hitchens

ebook Bóg nie jest wielki

Autor:

Wydawnictwo: Sonia Draga

Format: EPUB, MOBI

Ocena czytelników

10,0
(1 ocena)

Zaloguj się, by ocenić:

0
Twoja cena:

Ponad półtora wieku temu papież Pius IX opublikował Syllabus Errorum. Potępił w nim idee wolności religijnej oraz rozdziału państwa od kościoła. Wskazał też 80 błędnych tez, doktryn i idei, m.in. socjalizm, modernizm, racjonalizm. Bóg nie jest wielki to taki ateistyczny odpowiednik ówczesnego dzieła, bezlitosna rozprawa z grzechami i niegodziwościami religii.
Jak Chrystus mógł umrzeć za nasze grzechy, skoro najprawdopodobniej wcale nie umarł?
Czy Żydzi nie traktowali morderstwa i cudzołóstwa jako grzechów, zanim otrzymali Dziesięć Przykazań, a jeśli uważali je za grzechy, dlaczego Dziesięć Przykazań okrzyknięto tak wspaniałym darem?
Hitchens stawia odważne pytania i śmiało formułuje tezy. Jego argumentacja poparta jest osobistymi doświadczeniami, udokumentowanymi anegdotami historycznymi oraz krytyczną analizą tekstów religijnych. Opisuje intelektualną podróż w kierunku świeckiego spojrzenia na świat, świat oparty na nauce i rozumie; świat, w którym wizję Nieba zastąpiły zapierające dech w piersiach zdjęcia z kosmosu. To nie Bóg nas stworzył. To my stworzyliśmy Boga.

Język publikacjipolski
Typ produktuE-book w formatach: EPUB, MOBI
Rozmiary plików 2.07 MB (MOBI), 0.72 MB (EPUB)
Typ zabezpieczeniaznak wodny
Warunki dostępunielimitowany użytek własny, kopiowanie i udostępnianie zabronione
Wymagania sprzętoweaby otworzyć plik, należy posiadać urządzenie (czytnik e-ink, smartfon, tablet) obsługujące któryś z wymienionych formatów: EPUB, MOBI.

Wyświetlane oceny zawierają oceny
z Lubimy Czytać

Arekb

29.12.2013, 00:03

Słowem, polska szkoła wydawnicza.

Arekb

29.12.2013, 00:02

Książka ciekawa, ale jak ktoś zna angielski, to lepiej kupić oryginał, bo z tłumaczenia wynika, że Majmonides był katolikiem. Oczywiście w oryginale takiej bzdury nie uświadczysz. Redakcja i korekta polskiego wydania też nie lepsza. Można tu np. przeczytać o poddawaniu w wątpliwość, spotkać się z określeniem "jakikolwiek by niebył" i tym podobne babole, które nie tylko są błędami, ale i czasami utrudniają zrozumienie sensu. Słowem, polska

Robert

Robert

10.12.2013, 10:42

Bardzo dziękuję za tę pozycję! W KOŃCU! :)
Czekam na "Bóg Urojony" Richarda Dawkinsa - może w końcu udałoby się Państwu dogadać z wydawnictwem CIS. Mają wiele ciekawych pozycji, które ZAWSZE kupię.