Bogowie tanga (ebook) –	Anna Dobrzańska, Carolina de RobertisPromocja

E-book

Bogowie tanga

Pobierz bezpłatny fragment:

EPUBMOBI

Opis publikacji

LIRYCZNA, A ZARAZEM PRZENIKAJĄCA CZYTELNIKA NA WSKROŚ 

POWIEŚĆ O MŁODEJ KOBIECIE, KTÓREJ MIŁOŚĆ DO TANGA 

ZACZYNA SIĘ OD PIERWSZYCH USŁYSZANYCH DŹWIĘKÓW TEJ MUZYKI, 

A WKRÓTCE OPANOWUJE JĄ DOSZCZĘTNIE I ZMIENIA JEJ ŻYCIE

 

Luty 1913 roku. Siedemnastoletnia Leda, z małą walizką i zamkniętymi w futerale starymi skrzypcami ojca, opuszcza swoją rodzinną wioskę. Jedzie do świeżo poślubionego (na papierze) męża i nowego domu w Argentynie. Kiedy schodzi na ląd w Buenos Aires, odkrywa, że jej mąż został zamordowany, a na nią czeka życie w starej kamienicy, bez rodziny i przyjaciół, na skraju nędzy.

 

Prawie natychmiast po przybyciu do Buenos Aires Leda zostaje uwiedziona przez muzykę, którą nieustannie pulsuje miasto: zakochuje się w tangu, zrodzonym z głosów biednych imigrantów, skandalicznym tańcu z burdeli i owianych złą sławą kabaretów. Leda decyduje, że zrealizuje swoje odwieczne marzenie i zostanie mistrzynią gry na skrzypcach, choć wie, że nigdy nie będzie mogła występować jako kobieta. Obcina włosy, bandażuje piersi i staje się Dantem, młodym mężczyzną, który dołącza do grupy muzyków grających tango próbujących podbić salony socjety.


Stopniowo zaciera się granica między Ledą a Dantem, a pragnienia, które Leda do tej pory tłumiła, rozkwitają w niej na nowo, zagrażając nie tylko jej karierze muzycznej, ale i życiu.

Informacje szczegółowe

Język publikacji

polski

Liczba stron wydania papierowego

416

ISBN wydania papierowego

978-83-7985-935-1

Rok wydania papierowego

2017

Typ produktu

E-book w formatach: EPUB, MOBI

Rozmiary plików

1.91 MB (MOBI), 0.53 MB (EPUB)

Typ zabezpieczenia

znak wodny

Warunki dostępu

nielimitowany użytek własny, kopiowanie i udostępnianie zabronione

Wymagania sprzętowe

aby otworzyć plik, należy posiadać urządzenie (czytnik e-ink, smartfon, tablet) obsługujące któryś z wymienionych formatów: EPUB, MOBI