Bracia Karamazow (ebook) –	Fiodor DostojewskiPromocja

E-book

Bracia Karamazow

Pobierz bezpłatny fragment:

EPUBMOBI

Opis ebooka

Najgenialniejsza powieść Fiodora Dostojewskiego. Jedno z najwybitniejszych dzieł literatury światowej.   Ostatnia, najdojrzalsza i powszechnie uważana za najważniejszą powieść Fiodora Dostojewskiego. Opowiada historię ojcobójstwa, w którą w różny sposób zamieszani są trzej synowie zamordowanego. Każdy z nich, dręczony poczuciem winy, stara się znaleźć swoje miejsce w mrocznym świecie Karamazowów.  Dostojewski był mistrzem analizy najmroczniejszych zakątków duszy ludzkiej i targających człowiekiem namiętności. W Braciach Karamazow roztrząsa odwieczne dylematy ludzkości: istnienie wolnej woli, Boga, zła, miłości. Powieść ta uznana została przez wielu myślicieli, takich jak Zygmunt Freud czy Albert Einstein, za jedno z najwybitniejszych dzieł literatury światowej.

Szczegóły

Język ebooka

polski

Liczba stron wydania papierowego

560

Format ebooka

Ebook w formatach: EPUB, MOBI

Rozmiary plików

1.35 MB (MOBI), 1.21 MB (EPUB)

Typ zabezpieczenia

znak wodny

Warunki dostępu

nielimitowany użytek własny, kopiowanie i udostępnianie zabronione

Wymagania sprzętowe

aby otworzyć plik, należy posiadać urządzenie (czytnik e-ink, smartfon, tablet) obsługujące któryś z wymienionych formatów: EPUB, MOBI

Opinie

Maciej Nowosielski

06.05.2016, 15:52

Oferowane wydanie - to kolejny znak naszych czasów, przesyconych elementami ekonomii stosowanej - oznaczającej cięcia kosztów, w tym wypadku - kosztów przekładu. Nie oceniam zasadności, czy korzyści wynikających z decyzji przedruku tego, a nie innego tłumaczenia. Chcę jedynie zwrócić uwagę na informację, moim zdaniem podstawową, kto jest tłumaczem dzieła stanowiącego przedmiot oferty sprzedaży. W tym wypadku to Barbara Beaupre. Tłumaczenie pochodzi z 1913r. Było przedmiotem komentarzy czytelników i specjalistów, którzy podnosili fakt pewnych skrótów dokonanych przez tłumacza. Decyzji o wykorzystaniu takiego przekładu nie komentuję, natomiast informacja o takim fakcie powinna być dostępna dla kupującego, przynajmniej w wersji szczątkowej, mianowicie choćby podania nazwiska tłumacza. Tak, czy inaczej, trudno to wydanie pozycji uznać za pełne.

Nerw Słowa

Agata Słupska

18.03.2016, 20:42

„Tak piszą tylko Rosjanie”

Rosja? Rosja? Ale jak to... Rosja? Żeby Polka o Rosjaninie pisała? I jeszcze żeby nim się zachwycała? Przecież wszyscy wiedzą, że w Rosji to tylko wódka, czerwone dłonie i twarze starych mężczyzn mieszkających na Syberii i łyżwiarstwo figurowe. A, i Gerard Depardieu, ale on się nie liczy, bo go adoptowali.

Cóż, moi Drodzy - a słyszeliście kiedyś o tej ogromnej liczbie artystów, których porodziła rosyjska ziemia? Czajkowski, Mussorgski, Rimski-Korsakow, Tołstoj i wreszcie Dostojewski? Nie?

To dobrze, bo tu z pomocą przychodzi Nerw Słowa. Zapraszam do zgłębienia sześciu powodów, dla których warto się rosyjską sztuką - a dokładniej Braćmi Karamazow Fiodora Dostojewskiego - zainteresować. A dla tych, którzy są bardziej zafascynowani tym, co dzieje się obecnie, niż tym, co działo się kiedyś, przygotowałam niespodziankę na koniec tekstu. Zapraszam!

http://www.nerwslowa.blogspot.com/2016/02/ksiazka-co-zawdzieczamy-mateczce-rosji.html