PROMOCJA
Chłopcy 2. Bangarang (ebook) –	Jakub Ćwiek

ebook Chłopcy 2. Bangarang

Autor:

Wydawnictwo: Sine Qua Non

Format: EPUB, MOBI

Ocena czytelników

7,2
(1295 ocen)zawiera oceny z Lubimy Czytać

Zaloguj się, by ocenić:

0
Twoja cena:

Zobacz pozostałe książki w promocjach:

"Wrócili! Dzwoneczek i jej banda wyrośniętych, wiecznie niedojrzałych Chłopców po raz kolejny pokazują, że nie da się oddzielić dobrej zabawy od solidnych kłopotów. I nieważne, czy to klubowy Zjazd, motocyklowa wycieczka do pobliskiego miasta czy pozornie leniwe popołudnie w opuszczonym Lunaparku – każdy dzień to nowa przygoda, a na końcu czai się ta największa. I najbardziej przerażająca. Śmierć… Droga znowu wzywa, nie ma odwrotu ani chwili na oddech. Tylko co jeśli tym razem wiedzie wprost do znienawidzonej dorosłości? Jakub Ćwiek – jeden z najpopularniejszych polskich pisarzy młodego pokolenia. Zawodowo copywriter, publicysta, scenarzysta i konferansjer. Autor jedenastu książek, licznych opowiadań i tekstów publicystycznych, które doczekały się adaptacji teatralnych, filmowych i LARP-owych. Jako scenarzysta, reżyser i aktor występował w krakowskiej Piwnicy pod Baranami. Dziewięciokrotnie nominowany do Nagrody Fandomu Polskiego im. Janusza A. Zajdla, otrzymał ją w 2012 roku za opowiadanie Bajka o trybach i powrotach. Został nominowany w kategorii Twórca Roku za rok 2012 do nagrody Śląkfa. "

Język publikacjipolski
Typ produktuE-book w formatach: EPUB, MOBI
Rozmiary plików 5.95 MB (MOBI), 3.35 MB (EPUB)
Typ zabezpieczeniaznak wodny
Warunki dostępunielimitowany użytek własny, kopiowanie i udostępnianie zabronione
Wymagania sprzętoweaby otworzyć plik, należy posiadać urządzenie (czytnik e-ink, smartfon, tablet) obsługujące któryś z wymienionych formatów: EPUB, MOBI.

Wyświetlane oceny zawierają oceny
z Lubimy Czytać

Łukasz Maludy

Łukasz Maludy

08.10.2013, 23:00

„”

Gdy w okolicach marca czytałem Chłopców Ćwieka nie podejrzewałem, że tak szybko doczekam się kolejnego tomu. Bo że się pojawi było raczej pewne. Historia „dorośniętych” dzieci z Nibylandii, które wraz z Dzwoneczkiem starają się odnaleźć w nowej rzeczywistości chwyciła.


Tom drugi, choć dalej jest zbiorem opowiadań, jest kontynuacją. Jeśli więc nie czytałeś jedynki, to może pomiń dalszą lekturę i nadrób zaległości książkowe. Bo chcąc nie chcąc nieco fabuły muszę zdradzić.

Tym razem główna oś fabuły kręci się wokół lunaparku. Chłopcy nie podróżują już Skrótem w obawie przed tym, że odnajdzie ich Piotruś Pan. Tym samym zmuszeni są do zmiany sposobu zarobkowania. Ćwiek pociągnął więc dalej temat odrestaurowania lunaparku.

Chłopcy 2: Bangarang nie zaskakują. To znani już z poprzedniego tomu bohaterowie. Ich zachowania, odzywki. Siłą rzeczy brak tutaj tego powiewu świeżości z pierwszego tomu. Jasne, on też był poniekąd kalką z wielu zagadnień popkulturowych i twistem historii o Piotrusiu. Ale było to zmiksowane w sposób bardzo ciekawy i aż chciało się to czytać.

Nie jest przy tym też tak, że drugi tom jest nagle dnem. To dalej Jakub Ćwiek. Jeśli ktoś zna jego pióro – tutaj nie zawiedzie się. Nieprzekonanych raczej nie przekona. To lekka fantastyka, nawet bym powiedział, że bardzo w stylu „pop”. Nie ma tu nie wiadomo jak wyszukanej fabuły, nie ma skomplikowanego języka czy wybitnych kreacji. Ale czyta się to niezwykle szybko i przyjemnie. Ot, dwa miło spędzone wieczory.

To co najbardziej cieszy to fakt, że Chłopcy nie zawsze „wygrywają”. Do książki wdziera się „dorosłość” i konsekwencje. Momentami wydała mi się dużo bardziej poważna i smutniejsza niż część pierwsza. Co oczywiście zarzutem żadnym nie jest. Nie dziwi też zapowiedź, że Jakub zabierze się za trzeci tom. No bo zostawiać historię w takim miejscu – to nie wypada.

Najważniejsze jest chyba jednak w tym wszystkim to, że nie żałuję czasu spędzonego nad książką. I chętnie sięgnę po trzeci tom.