Decydowanie w polityce (ebook) –	Andrzej Czajowski

ebook Decydowanie w polityce

Autor:

Wydawnictwo: Atla 2

Format: PDF

Ocena czytelników

0,0
Nie ma jeszcze ocen.
Dodaj pierwszą!

Zaloguj się, by ocenić:

0
Twoja cena:

Zjawisko polityczne łatwiej jest postrzegać, kierując się przekonaniem, iż "koń jaki jest, każdy widzi", niż wnikać w nie poprzez szukanie uargumentowanej odpowiedzi na pytanie: to znaczy jakie?
Rzeczy, które wydają się oczywiste, okazują się wówczas trudne do zdefiniowania i uporządkowania, a co za tym idzie, niełatwo jest określić miechanizmy nimi rządzące.

Autor Decydowania w polityce wnikliwie rozważa, jaki - w gruncie rzeczy - jest "koń"?

Profesor Andrzej Czajkowski jest pracownikiem Zakładu Teorii Polityki w Instytyucie Politologii Uniwersytetu Wrocławskiego.

[...] Treść książki wynika z analizy literatury dotyczącej zjawiska polityki, działań politycznych, decyzji i procesów społecznych, wartości, potrzeb, interesów, podmiotów politycznych, uwarunkowań procesów decyzyjnych. Analiza ta doprowadziła mnie do sformułowania szeregu twierdzeń, które są niekiedy rozwinięciem, niekiedy modyfikacją dotychczasowych osiągnięć w nauce, a niekiedy nowym spojrzeniem na problemy zawarte w dotychczasowej teorii. Wiele wątków w niniejszej książce ukazuje historię myśli naukowej, w szczególności polskiej myśli naukowej, dotyczącej poruszonych przeze mnie zagadnień. Stąd obfituje ona w nazwiska teoretyków, których koncepcje przybliżam i staram się spojrzeć na nie krytycznie. Dzięki temu udało mi się, jak sądzę, ukazać ogrom trudu - często już zapomnianego, zagubionego na kartkach starych książek - jaki był ich udziałem w problematyce, z którą przyszło mi się zmagać.
[fragment ze Wstępu]

Język publikacjipolski
Typ produktuE-book w formacie PDF
Rozmiary plików
Typ zabezpieczeniaznak wodny
Warunki dostępunielimitowany użytek własny, kopiowanie i udostępnianie zabronione
Wymagania sprzętoweaby otworzyć plik, należy posiadać urządzenie (czytnik e-ink, smartfon, tablet) obsługujące format PDF.

Wyświetlane oceny zawierają oceny
z Lubimy Czytać