Dotknij Boga. W poszukiwaniu ludzi, którym pozostało tylko szczęście (ebook) –	Patryk Świątek

ebook Dotknij Boga. W poszukiwaniu ludzi, którym pozostało tylko szczęście

Autor:

Wydawnictwo: Znak

Format: EPUB, MOBI

Ocena czytelników

8,3
(124 oceny)zawiera oceny z Lubimy Czytać

Zaloguj się, by ocenić:

0
Twoja cena:

Być może nigdy o nich nie słyszałeś. Nic dziwnego – celowo ukryli się przed światem. To, co robią, nie jest na pokaz. Gdy ich znajomi pną się po szczeblach kariery, oni szorują podłogi. Gdy świat wielbi sukces i bogactwo, ich pociąga to, co wzgardzone i niepozorne. Gdy wokół szaleje konsumpcja, oni żebrzą o chleb i mieszkają z bezdomnymi. Odrzucają reklamę, rezygnują z prestiżu. Wybierają slumsy, obrzeża, marginesy. Nie chcą nic mieć, nie chcą nic gromadzić, nie walczą o poklask. Chcą kochać. Poznaj wspólnoty Kościoła, o których nie usłyszysz w mediach. To jasne punkty ma mapie Polski. Ludzie, którzy je tworzą, łamią stereotypy. Patryk Świątek – podróżnik, współautor bloga Paragon z podróży, laureat nagrody Blog Roku 2011. Poruszony wezwaniem papieża Franciszka („Pragnę Kościoła ubogiego dla ubogich”) wyruszył bez pieniędzy aby poszukać ludzi, którzy na peryferiach wielkiego świata żyją prawdą Ewangelii. To doświadczenie zmieniło jego sposób patrzenia na rzeczywistość.

Język publikacjipolski
Typ produktuE-book w formatach: EPUB, MOBI
Rozmiary plików 20.39 MB (MOBI), 9.43 MB (EPUB)
Typ zabezpieczeniaznak wodny
Warunki dostępunielimitowany użytek własny, kopiowanie i udostępnianie zabronione
Wymagania sprzętoweaby otworzyć plik, należy posiadać urządzenie (czytnik e-ink, smartfon, tablet) obsługujące któryś z wymienionych formatów: EPUB, MOBI.

Wyświetlane oceny zawierają oceny
z Lubimy Czytać

Wioleta

03.07.2015, 15:43

Bardzo pozytywna książka, polecam każdemu kto ma dosyć wiadomości telewizyjnych (jak to źle jest na tym świecie i że nie dzieje się nic dobrego wokół nas).

Marek

29.06.2015, 10:04

Autor pokazał na swoim przykładzie, że wyruszając w podróż można napotkać na Boga, dotknąć go w spotkaniu z innym człowiekiem, w trudach wędrówki, niedogodnościach i wyrzeczeniach. W prostocie innych ludzi, w ich twarzach.

Jonasz Wrzeszcz

Jonanna Wrzeszcz

29.06.2015, 09:51

Niestandardowa podróż, niestandardowe miejsca i ludzie, tacy, co na przekór światu i współczesności wybrali trudniejszą drogę.

Anna Wrzos

Anna Wrzos

29.06.2015, 09:34

Ciekawa lektura, taka niecodzienna podróż w miejsca niecodzienne, nie widywane na widokówkach, nie zwiedzane, a tak istotne. Cieszy mnie fakt, że jest ich tyle na naszej mapie, a może nawet więcej, niż te opisane.

E

13.06.2015, 09:21

Pomijając cały wątek religijny, który naprawdę nie jest w tej książce niezbędny – Patryk Świątek opowiada o ludziach, których sama osobiście znam tylko z filmów. W którymś momencie życia zdecydowali, że nie będą gonić za karierą czy pieniędzmi i zdecydowali się wieść pokorne życie w zgodzie z Bogiem, natura, innymi ludźmi. I to nie były widowiska z przecinaniem kart kredytowych. Ale poszukiwanie swej życiowej drogi. Autor książki jeździ po Polsce i próbuje żyć bez portfela, ale tak, żeby nadać temu życiu sens. Trudno mi to sobie wyobrazić, dlatego tym bardziej lekturę „Dotknij Boga” polecam. To konfrontacja z zupełnie inną, bardzo niemodna dziś postawą życiową. Przy okazji to promowanie podróżowania autostopem, otwartości na drugiego człowieka, nie trzeba tego rozumieć, nie trzeba tego robić, ale warto to poznać.