Endgame. Początek (Misje treningowe) (ebook) –	James Frey

E-book

Endgame. Początek (Misje treningowe)

Pobierz bezpłatny fragment:

EPUBMOBI

Opis ebooka

Fascynujący prequel powieści "Endgame. Wezwanie". Sprawdź, jak wyglądało życie i trening Graczy, zanim zostali wybrani na zbawicieli swoich ludów i zanim zaczęło się Endgame.W tym tomie Marcus będzie musiał wybrać między przyjaźnią a przeznaczeniem, Chiyoko stoczy walkę o to, co jej się należy, Kala pozna cenę miłości, a Alice ostatecznie zrozumie, o co toczy się gra.Musieli porzucić normalne życie.Trenowali, uczyli się, przygotowywali.Żeby grać, przetrwać, rozwiązać zagadkę.Żeby zabić lub zostać zabitym.Nadchodzi Endgame.I tylko jedno z nich może zwyciężyć.

Szczegóły

Język ebooka

polski

Liczba stron wydania papierowego

240

Format ebooka

Ebook w formatach: EPUB, MOBI

Rozmiary plików

4.49 MB (MOBI), 2.07 MB (EPUB)

Typ zabezpieczenia

znak wodny

Warunki dostępu

nielimitowany użytek własny, kopiowanie i udostępnianie zabronione

Wymagania sprzętowe

aby otworzyć plik, należy posiadać urządzenie (czytnik e-ink, smartfon, tablet) obsługujące któryś z wymienionych formatów: EPUB, MOBI

Opinie

Anonimowy czytelnik

04.01.2016, 18:39

„Obowiązkowa pozycja dla fanów serii Endgame!”

Zawsze mam mieszane uczucia co do różnego rodzaju prequeli robionych na fali popularności danej serii. Zazwyczaj pisane są one tylko, by zarobić jeszcze więcej i przedłużyć sławę pisarza o kolejne 5 minut, nie wnosząc przy tym zbyt wiele do obrazu bohaterów, czy świata przedstawionego. Krótko po ciekawej, acz niepozbawionej błędów lekturze Endgame: Wezwanie, postanowiłem zaopatrzyć się w ebooka Endgame: Początek, będący prequelem serii Endgame. Co ciekawe nie wypada on wcale tak źle, jak się z początku obawiałem.

W książce znajdziemy krótkie nowele, opowiadające o losach czterech Graczy, sprzed rozpoczęcia Endgame. Marcus będzie musiał wybrać między przyjaźnią a przeznaczeniem, Chiyoko stoczy walkę o to, co jej się należy, Kala pozna cenę miłości, a Alice ostatecznie zrozumie, o co toczy się gra. Już jako maleńkie dzieci musieli na zawsze porzucić normalne życie. Trenowali, uczyli się, przygotowywali. Żeby grać, przetrwać, rozwiązać zagadkę... Żeby zabić lub zostać zabitym... Trening jaki przeszli na zawsze ich zmienił...

Czy warto było książkę kupić i przeczytać? Moim zdaniem tak. Na moją decyzję na pewno wpłynął niski koszt tej pozycji - cena standardowa to raptem 9.99 zł, ja natomiast załapałem się na świąteczną promocję na woblink.com -45% i za 5,45 zł książka stała się moją własnością. Był to bardzo dobry pomysł ze strony wydawnictwa, by wydać książki wyłącznie jako ebook i to w takiej niskiej cenie. Jako książka papierowa wydaje mi się, że nie zyskałaby wielkiej popularności a koszt byłby niewspółmiernie wyższy, przez co mało kto chciałby ją kupić dla tych kilku nowelek. A tak mamy całkiem dobrą książkę, choć krótką za raptem 10 zł. Koszt zakupu dopasowany do zawartości i to mi się bardzo podoba!

Choć bohaterowie, którym został poświęcony ten tom nie są moimi ulubionymi z Endgame, to bardzo ciekawie było poznać jak wyglądał ich trening, oraz wybory jakie doprowadziły ich do bycia Graczami. Dzięki przeczytaniu tej książki nieco więcej dowiedziałem się o treningu jakim byli poddawani ci młodzi ludzie i rozwiał się niemalże mój zarzut dotyczące Endgame: Wezwanie, choć niecałkowicie - że wszyscy ci Gracze są po prostu zbyt dobrzy we wszystkim.

Cztery nowelki zawarte w tej książce przedstawiają zaledwie jedno wydarzenie lub dłuższy epizod z życia tych czworga bohaterów. Są to zazwyczaj pewnego rodzaju próby, jakie musieli przejść, by stać się godni miana Graczy. Często musieli wyzbyć się swoich uczyć, by dokonać wyboru i stać się idealną "maszynką do zabijania". Także niektórzy z nich musieli udowodnić, że są najlepszymi kandydatami spośród swoich rówieśników. Niewielka objętość książki pozostawia pewien niedosyt, ponieważ aż chciałoby się przeczytać więcej takich historii i to najlepiej dotyczących tych ulubionych bohaterów.

Endgame: Początek to pierwszy tom z serii misje treningowe, mające nam przybliżyć życie Graczy sprzed Endgame. Zapewne można w przyszłości wypatrywać kolejnych, wydanych w podobnej formie. Ciężko mi jednak jednoznacznie ocenić, czy książka podobała mi się oraz czy jej lektura aż tak bardzo powiększyła moją wiedzę o Endgame. Wydaje mi się, że po części tak. Gdybym jej nie przeczytał zapewne wiele bym nie stracił, ale uzyskałem dzięki niej szerszy pogląd na trening Graczy. Książka broni się również sama, wspomnianą już niską ceną i z czystym sumieniem można wydać te kilka złoty na dodatkowe 2 godziny czytania. Polecam wszystkim fanom serii Endgame!

hrosskar.blogspot.com