Futbol jest okrutny (ebook) –	Michał OkońskiPromocja

E-book

Futbol jest okrutny

Pobierz bezpłatny fragment:

EPUBMOBI

Opis publikacji

„Wiecie, jak to jest żyć z perspektywą wykitowania podczas meczu, w dodatku perspektywą naukowo potwierdzoną? Dlaczego ministerstwo zdrowia, a niechby nawet ministerstwo sportu nie informuje, że oglądanie Tottenhamu może być przyczyną wielu groźnych chorób?” – to brzmi jak fragment Futbolowej gorączki Nicka Hornby’ego, choć dotyczy klubu, z którym Hornby jako kibic Arsenalu raczej nie chciałby mieć nic wspólnego. Futbol jest okrutny to pełna humoru autoanaliza kibicowskiego uzależnienia: opowieść o tym, jak piłka nożna niepostrzeżenie zagarnia kolejne przestrzenie życia dziennikarza „Tygodnika Powszechnego”, jak komplikuje udział w arcyważnej naradzie kierownictwa firmy, jak wpływa na wychowywanie dzieci i relacje z własnym ojcem, jak zmienia myślenie o seksie i śmierci.

Równocześnie jest to opowieść o chorobach i wielkości współczesnej piłki. Z jednej strony komercja, bankrutujące kluby, rasizm, seksizm i homofobia, ciężki los sędziów i zmarnowane życie dawnych gwiazd, z drugiej futbol jako narzędzie społecznej zmiany – kluby odbudowywane przez kibiców, piłkarze zaangażowani w pomaganie innym, sto osiem podań Barcelony i piętnaście minut w szatni Liverpoolu. Jednym słowem: futbol w jego absolutnej narracyjnej nieprzewidywalności, z nieustającym Fergie Time, czyli meczami rozstrzyganymi w ostatnich sekundach ostatniej kolejki ostatniego sezonu. Rozważna i romantyczna opowieść o „pięknej grze”, której patronami są inni kibice inteligenci: Marek Bieńczyk, Jerzy Pilch, Ken Loach i... Jan Paweł II.

Informacje szczegółowe

Język publikacji

polski

Typ produktu

E-book w formatach: EPUB, MOBI

Rozmiary plików

0.91 MB (MOBI), 0.67 MB (EPUB)

Typ zabezpieczenia

znak wodny

Warunki dostępu

nielimitowany użytek własny, kopiowanie i udostępnianie zabronione

Wymagania sprzętowe

aby otworzyć plik, należy posiadać urządzenie (czytnik e-ink, smartfon, tablet) obsługujące któryś z wymienionych formatów: EPUB, MOBI

Opinie czytelników:

Radosław Gabinek

26.05.2013, 20:46

Książkę oceniłem 6/10 ze względu na fakt, iż pan Michał jest prawdziwym pasjonatem i potrafi tą pasję przelać na papier. Poza tym też jestem kibicem angielskiej piłki. Jeżeli chodzi o treść to myślę, że wiele wątków się powtarza i nie jest ona zbyt obszerna. Mimo wszystko nie zaszkodzi się zapoznać z tą pozycją przede wszystkim tym z Was, którzy nie potrafią pojąć co takiego kibice widzą w piłce nożnej. Być może trochę się Wam po tej lekturze rozjaśni w tej kwestii:)

Krzysztof Ortyl

Krzysztof Ortyl

23.05.2013, 12:00

Rewelacja - jeżeli jesteście fanami piłki nożnej i przypadkowo nie trafiliście w internecie na bloga p.Michała to czas nadrobić zaległości. Sama książka świetnie uzupełnia się z blogowym alter ego autora. Czekam na nową książkę Przemka Rudzkiego.

Dodaj komentarz

Dodaj recenzję