Gwiazdka z nieba i jeszcze więcej (ebook) –	Sarah DessenPromocja

E-book

Gwiazdka z nieba i jeszcze więcej

Pobierz bezpłatny fragment:

EPUBMOBI

Opis publikacji

Emaline właśnie skończyła liceum i jesienią wyjeżdża na studia. Na początku wakacji niespodziewanie zerwała z Lukiem. Chodzili ze sobą trzy lata i do niedawna myślała, że ten związek jest idealny. Tymczasem w nadmorskim miasteczku  pojawia się Theo, nowojorczyk, ambitny student szkoły filmowej. Wakacyjny romans? Czemu nie. Do Colby przyjeżdża też na lato ojciec Emaline, który rzadko utrzymywał z nią kontakt. Emaline pociąga urok wielkiego świata, jaki roztaczają przed nią Theo i ojciec. Ambitna i pracowita, zawsze pragnęła gwiazdki z nieba i jeszcze więcej. Jednak nie można mieć wszystkiego, a marzenia nie zawsze się spełniają.                 

Informacje szczegółowe

Język publikacji

polski

Liczba stron wydania papierowego

448

Typ produktu

E-book w formatach: EPUB, MOBI

Rozmiary plików

1.64 MB (MOBI), 0.78 MB (EPUB)

Typ zabezpieczenia

znak wodny

Warunki dostępu

nielimitowany użytek własny, kopiowanie i udostępnianie zabronione

Wymagania sprzętowe

aby otworzyć plik, należy posiadać urządzenie (czytnik e-ink, smartfon, tablet) obsługujące któryś z wymienionych formatów: EPUB, MOBI

Opinie czytelników:

Dodaj komentarz

Katarzyna Wojtanowska

31.07.2016, 11:13

„Ciepła, przyjemna lektura”

Kolejne moje spotkanie z Sarą Dessen. Powoli staję się ekspertką od jej twórczości. Zauważam już charakterystyczne, powtarzające się motywy, rozpoznaję jej ciepły i spokojny styl. "Gwiazdka z nieba..." jest co prawda nieco odmienna od pozostałych poznanych przeze mnie pozycji z dorobku Dessen, ale już od pierwszych stron wiadomo że będzie nas czekać przyjemna lektura.

Emaline pracuje w agencji wynajmu nieruchomości w niewielkiej turystycznej miejscowości na wybrzeżu oceanu. Właśnie ukończyła liceum i po wakacjach wyjedzie na studia. Wrzesień do będzie czas wielkich zmian, więc teraz chce przeżyć ostatnie miesiące w spokoju, przygotowując się do nowego etapu swojego życia. Nie będzie jednaj jej to dane. Już od samego początku wszystko ogarnia chaos. Rozstaje się ze swoim dotychczasowym chłopakiem i angażuje się w tak zwaną wakacyjną miłość, jej ojciec przyjeżdża z Nowego Yorku wraz z jej przyrodnim bratem, aby pobyć z córką, dla której nie był dobrym rodzicem, Emaline podejmuje się pomocy przy kręceniu dokumentu o miejscowym restauratorze, który okazuje się być słynnym malarzem.

Dlaczego ta książka jest inna od tych, które do tej pory czytałam? Autorka wprowadza do niej znacznie więcej elementów humorystycznych niż jest to w pozostałych jej pozycjach. Momentami nawet nasuwa się skojarzenie z młodzieżowym chick-litem. Do tego zakończenie książki jest nieco odmienne od tego, którego moglibyśmy się spodziewać, ale o tym ciiii.... nie będę zbyt dużo pisać.

Co natomiast znajdziemy w "Gwiazdce z nieba...", czego nie może zabraknąć u Dessen? Dziewczyny, która przez życie idzie bez wsparcia rodzonego ojca, bohaterki, kłócącej się z matką, którą kocha pełnym sercem mimo wszystko, problemów które napotyka się gdy w życia kończą się lata młodzieńcze.

Książki Dessen z czystym sumieniem polecam każdej nastolatce. A takie stare krowy jak ja, też z przyjemnością je poczytają. Wszak w każdej kobiecie zostaje odrobina nastolatki do końca jej życia

Dodaj recenzję