IDEA KATOLICKIEGO PAŃSTWA NARODU POLSKIEGO (ebook) –	Jan Józef  Lipski

IDEA KATOLICKIEGO PAŃSTWA NARODU POLSKIEGO

ZARYS IDEOLOGII ONR "FALANGA"

Ocena czytelników:

7,9 (22 oceny) zawiera oceny z Lubimy Czytać

Pobierz bezpłatny fragment:

EPUBMOBI

Opis publikacji

Jan Józef Lipski ostrzega swych czytelników przed pokusą rozwiązań totalnych i wskazuje na podobieństwa totalitaryzmów prawicowych i lewicowych.

Jan Józef Lipski ostrzegał swych czytelników przed pokusą rozwiązań totalnych i wskazywał na podobieństwa totalitaryzmów prawicowych i lewicowych. W tej słynnej książce, której poprawione wydanie ukazuje się po wielu latach, na przykładzie pieczołowicie zebranej publicystyki sympatyków przedwojennej „Falangi” pokazał próbę wykorzystania katolicyzmu przez skrajnych nacjonalistów. Lipski nie uważał wiary katolickiej za spójną z myśleniem totalitarnym. W jego opinii Katolickie Państwo Narodu Polskiego miało tyle wspólnego z katolicyzmem, co „demokracja ludowa” z demokracją. Dzieło życia autora Dwóch ojczyzn, dwóch patriotyzmów pozostaje wciąż aktualne, przede wszystkim jako przestroga przed polityką fanatyzmu i przed wykluczaniem arbitralnie wyznaczonych „obcych” z demokratycznej wspólnoty.

Informacje szczegółowe

Język publikacji

polski

Liczba stron wydania papierowego

365

ISBN wydania papierowego

978-83-64682-41-4

Rok wydania papierowego

2016

Typ produktu

E-book w formatach: EPUB, MOBI

Rozmiary plików

5.05 MB (MOBI), 2.05 MB (EPUB)

Typ zabezpieczenia

znak wodny

Warunki dostępu

nielimitowany użytek własny, kopiowanie i udostępnianie zabronione

Wymagania sprzętowe

aby otworzyć plik, należy posiadać urządzenie (czytnik e-ink, smartfon, tablet) obsługujące któryś z wymienionych formatów: EPUB, MOBI