Jak Johannes Kepler, jadąc do Żagania na Śląsku, zahaczył o księżyc (ebook) –	Henryk WaniekPromocja

E-book

Jak Johannes Kepler, jadąc do Żagania na Śląsku, zahaczył o księżyc

Pobierz bezpłatny fragment:

EPUBMOBI

Opis publikacji

Dowcipna, ocierająca się o gatunek fantasy powieść Henryka Wańka. Opowiada o trzech dniach pobytu na Ziemi Kłodzkiej Johannesa Keplera, podczas jego podróży do Żagania na Śląsku.

Podaję, że ta powieść powstawała w latach 1992-2014, ale mówiąc ściśle, zacząłem ją pisać jako scenariusz filmowy w roku 1984 lub 85. Później, już bez myśli o filmie, wielokrotnie zmieniałem, dopisywałem, usuwałem jej fragmenty, aż razem z innymi szpargałami trafiła na dno mojej pamięci. Trafiłem na nią ponownie w roku 1992, od czasu do czasu znów przy niej majstrując. Około roku 1998 pokazałem ją dwóm pisarzom. Wiesław Myśliwski wyraził się o niej bez entuzjazmu. Marian Pilot był bardziej życzliwy. Ale chyba obaj nie mieli racji. Sporadycznie usiłowałem uczynić ją lepszą, mając jednak inne sprawy na głowie. Anonimowy recenzent Wydawnictwa Literackiego, przeczytawszy może dwie lub trzy kartki uznał, że jest to powieść pikarejska. Niech mu będzie. Ja bym powiedział, że to raczej baśń przyprawiona prawdą. Tylko, że obecnie jest ona czymś zupełnie innym niż wtedy. Czym? Proszę sprawdzić.


Henryk Waniek (*1942).

Autor około 20 książek, m.in: Hermes w Górach Śląskich, Inny Hermes, Opis podróży mistycznej z Oświęcimia do Zgorzelca 1257-1957, Pitagoras na trawie, Finis Silesiae, Dziady Berlińskie, Inny Hermes, Wyprzedaż Duchów, Sprawa Hermesa.


Nagrodzony: Kulturpreis Schlesien des Landes Niedersachsen (1999), Nagroda Klubu Księgarzy Warszawskich (1994), Nagroda Fundacji im. Andrzeja Kijowskiego za twórczość eseistyczną (1996), Nagroda Fundacji Kultury (2003).

Informacje szczegółowe

Język publikacji

polski

Liczba stron wydania papierowego

244

ISBN wydania papierowego

9788393619092

Rok wydania papierowego

2015

Typ produktu

E-book w formatach: EPUB, MOBI

Rozmiary plików

1.97 MB (MOBI), 1.29 MB (EPUB)

Typ zabezpieczenia

znak wodny

Warunki dostępu

nielimitowany użytek własny, kopiowanie i udostępnianie zabronione

Wymagania sprzętowe

aby otworzyć plik, należy posiadać urządzenie (czytnik e-ink, smartfon, tablet) obsługujące któryś z wymienionych formatów: EPUB, MOBI

Opinie czytelników:

Pejter Długosz

11.09.2016, 23:01

Powieść Henryka Wańka inna niż wszystkie :) Niesamowita dawka humoru jak na inne przeczytane książki tego autora.

Dodaj komentarz

Dodaj recenzję