Jedyny i Niepowtarzalny Ivan (ebook) –	Katherine Applegate

E-book

Jedyny i Niepowtarzalny Ivan

Pobierz bezpłatny fragment:

EPUBMOBI

Opis ebooka

Bestseller z listy New York Times! Książka nagrodzona prestiżowym Medalem Newbery za wybitny wkład w literaturę dziecięcą! Zainspirowana prawdziwą historią opowieść o gorylu, który spędził niemal trzy dekady w mini zoo mieszczącym się przy centrum handlowym, nie widząc żadnego przedstawiciela własnego gatunku. Kiedy poznaje Ruby, malutką słonicę odebraną rodzinie, Ivan zaczyna postrzegać miejsce swojego zamieszkania z zupełnie innej perspektywy. I tylko od niego będzie zależeć czy uda mu się coś w życiu Ruby zmienić. Trzymając kciuki za Ivana, trzymamy je tak naprawdę za nasze własne człowieczeństwo i nasze możliwości.Wzruszająca, pięknie napisana i inteligentna historia, która zmienia punkt widzenia na zwierzęcą wrażliwość.Katherine Applegate miesza humor i smutek, by stworzyć niezapomnianą pierwszoosobową opowieść o przyjaźni i nadziei.

Szczegóły

Język ebooka

polski

Liczba stron wydania papierowego

320

Format ebooka

Ebook w formatach: EPUB, MOBI

Rozmiary plików

3.16 MB (MOBI), 1.65 MB (EPUB)

Typ zabezpieczenia

znak wodny

Warunki dostępu

nielimitowany użytek własny, kopiowanie i udostępnianie zabronione

Wymagania sprzętowe

aby otworzyć plik, należy posiadać urządzenie (czytnik e-ink, smartfon, tablet) obsługujące któryś z wymienionych formatów: EPUB, MOBI

Opinie

Ewa Nowakowska

15.10.2015, 13:08

Książkę znam co prawda z wersji papierowej, a nie elektronicznej, ale z całego serca polecam. Pełna emocji i wzruszeń lektura obowiązkowa dla każdego. Ucząca empatii i spojrzenia na świat oczami innych istot. Kto nie przeczyta, ten trąba ;)

Agnieszka B.

Agnieszka B.

28.04.2016, 11:51

„Opowieść o przyjaźni, nadziei i sztuce.”

„Mam na imię Ivan. Jestem gorylem. To nie takie proste, jak się może wydawać…”


Tak zaczyna się książka „Jedyny i Niepowtarzalny Ivan”. Inspiracją dla autorki była prawdziwa historia goryla, który pozostawał w niewoli. Przez blisko 27 lat mieszkał w klatce w centrum handlowym. Dopiero dzięki publicznym protestom przeniesiono go do ogrodu zoologicznego w Atlancie. Słynął przede wszystkim z malowanych przez siebie obrazków, które oznaczał odciskiem swojego palca.


Bohater książki Ivan mieszka w Big Top Centrum Handlowym do Gry przy 8. Zjeździe z Autostrady. Każdego dnia jest obserwowany przez szklane ściany przez ludzi.


„Ludzie za dużo mówią. Trajkoczą jak szympansy i wypełniają świat hałasem, nawet gdy nie mają nic do powiedzenia”

Ivan nie tęskni za życie w dżungli. Mówiąc szczerze, nie myśli o nim. Swoje myśli skupia bardziej na tym, co jest tu i teraz oraz na swoich przyjaciołach: słonicy Stelli, psie Bobie. Czas spędza oglądając programy telewizyjne i malując. Jego prace są później sprzedawane.


W pewnym momencie Ivan poznaje małą słonicę Ruby, która została odebrana swojej rodzinie. I wtedy goryl zaczyna inaczej patrzeć na miejsce, w którym żyje.


Pojawia się szansa na zmianę. Spojrzenie z innej perspektywy pokazuje nowe możliwości. Od Ivana zależy, czy nadchodzące zmiany będą tymi na lepsze.


"Nigdy nie jest za późno na to, by stać się tym, kim mogłeś się stać" George Eliot

Trzy powody, dla których warto przeczytać książkę:

opowieść o przyjaźni, nadziei i sztuce,
połączenie humoru i smutku,
„słowa” goryla dzięki, którym możemy się wiele nauczyć.