Jutro 2. W pułapce nocy (ebook) –	John Marsden

E-book

Jutro 2. W pułapce nocy

Pobierz bezpłatny fragment:

EPUB

Opis ebooka

Mam na imię Ellie. Coś wam opowiem. To były nasze najlepsze wakacje. Ale po powrocie zastaliśmy coś, co na zawsze zmieniło nasze życie. Jeszcze nigdy nie mieliśmy takich kłopotów. Na początku było nas ośmioro, teraz została szóstka. Nie wiemy, co się dzieje z dwójką naszych najlepszych przyjaciół. Umieramy ze strachu i bardzo za nimi tęsknimy. I dlatego, chociaż to niebezpieczne, a nasz plan nie jest idealny, spróbujemy ich odbić, nawet jeśli nie mamy pojęcia, co przyniesie jutro. A ja? Chyba się zakochałam. Nie wiem, czy to najlepszy czas na takie rzeczy. Jutro to fenomen. Seria otrzymała kilkadziesiąt nagród w Australii, Stanach Zjednoczonych, Szwecji i Niemczech. W USA znalazła się na liście najlepszych książek dla młodzieży, a w Szwecji na pierwszym miejscu na liście książek polecanych przez nastolatków. Jutro. W Pułapce nocy to druga z siedmiu części bestsellerowego cyklu.

Szczegóły

Język ebooka

polski

Format ebooka

Ebook w formacie EPUB_DRM

Rozmiary plików

0.68 MB (EPUB)

Typ zabezpieczenia

DRM

Warunki dostępu

nielimitowany użytek własny, kopiowanie i udostępnianie zabronione

Wymagania sprzętowe

aby otworzyć plik, należy posiadać urządzenie (czytnik e-ink, smartfon, tablet) obsługujące format EPUB_DRM

Opinie

Julia Skrzypińska

Julia Skrzypińska

27.08.2011, 12:17

„”

Dość ostrożnie zabrałam się za czytanie drugiej części serii „Jutro”. Bałam się, że nie będzie tak dobra jak poprzednia i poczuję jedynie zawód. Jednak John Marsden spełnił wszystkie nadzieje, jakie w nim pokładałam i stworzył kolejne, niesamowite arcydzieło.

„Jutro 2. W pułapce nocy” jest drugą książką serii opowiadającej o grupie nastolatków, którzy udając się na wspólny biwak, nieświadomie uratowali własną skórę przed niewolą, a nawet śmiercią. Jednak dwójka z nich musiała oddać się w ręce wroga, ponieważ była to jedyna rzecz, jaką mogli zrobić, aby uratować ranną Corrie – najlepszą przyjaciółkę głównej bohaterki. Od tej pory, pozostała szóstka ma tylko jeden cel – jak najbardziej uprzykrzyć życie najeźdźcom, którzy zaatakowali ich kraj, uwięzili mieszkańców i doszczętnie zniszczyli ich całe dotychczasowe życie.

Całą historię poznajemy za sprawą głównej bohaterki Ellie, która starała się jak najlepiej i najszczegółowiej opisać wszystko co dotychczas spotkało ją i jej kompanów. Czytelnik będzie świadkiem kłótni i sporów, ale także niebywałej odwagi młodych ludzi, którzy oprócz swojego kraju stracili coś jeszcze – niewinność. Z każdą kolejną stroną, czytelnik zauważa jak wielka nastąpiła zmiana w zachowaniu bohaterów. Niegdyś lekkomyślni i nieodpowiedzialni, przemienili się w osoby zdolne do zabijania.

„Noc była dość mroczna, ale wiedziałam, że bez względu na to, jak ciemne będzie niebo, moje piętno okaże się jeszcze ciemniejsze”*


Książka wciąga i trzyma w napięciu do ostatniej strony. Akcja jest szybka i nieprzewidywalna, a fabuła nietuzinkowa. Czytelnik nie znajdzie tu żadnych fantastycznych istot, tylko realny świat, jeszcze bardziej dopracowany przez autora, który wzbogacił wątek książki o osoby, które pomagały, podlizywały czy też oddawały swoje ciała najeźdźcom. Nie jest tajemnicą, że na wojnie zawsze znajdą się zdrajcy i tchórze, którzy zrobią wszystko żeby uratować swoją skórę, ale właśnie dzięki takim postaciom, książka zrobiła się jeszcze bardziej realistyczna.

Książki stworzone przez Johna Marsdena, polecam każdemu bez względu na wiek. Są doskonałą alternatywą dla osób, które ma już dosyć czytania książek z powielającymi się schematami, a chcą przeżyć coś nowego, coś co spędzi im sen z powiek. Seria „Jutro” niezaprzeczalnie zasłużyła sobie na tytuł bestsellera, który podbił serca milionów ludzi na całym świecie, a w tym i moje.