Kruszenie odmieńca (ebook) –	Zenon Celegrat

ebook Kruszenie odmieńca

Autor:

Wydawnictwo: Psychoskok

Format: EPUB, MOBI

Ocena czytelników

10,0
(2 oceny)zawiera oceny z Lubimy Czytać

Zaloguj się, by ocenić:

0
Twoja cena:

„Kruszenie odmieńca” Zenona Celegrata to losy siedemnastoletniego Marka Kubackiego, który przez przypadek stał się ofiarą dawnych metod stosowanych przez służby specjalne PRL. Zaczęło się od miejsca jego pracy, w wagonowni PKP, gdzie na plakacie upodobnił się do Stalina, domalowując charakterystyczne dla tej postaci akcenty. Marek zostaje tajnym informatorem UB, a potem SB. Razem z kolegą Jankiem Wartkim postanawiają uciec na Zachód, ale kiedy współtowarzysza podróży dopada uczucie miłości, plan legnie w gruzach. Obaj zostają powołani do wojska, ale Kubacki wciąż ma w myślach plan ucieczki. Kiedy Marek przyjmuje propozycję wyjazdu do Południowego Wietnamu w charakterze radzisty, po raz kolejny dają znać o sobie SB, ale tym razem jest to kontrwywiad wojskowy reprezentowany przez majora Danielaka. Na swojej drodze Marek spotyka uroczą Wietnamkę, Lan, z którą romansuje. Podążając do swego celu nawiązuje kontakt z Amerykanami i rozpoczyna się jego działalność wywiadowcza w Sajgonie i Da Nang. Po dziewięciu miesiącach rozłąki Marek wraca do kraju, spotyka się z żoną, która wydaje mu się dziwnie obca, oraz z synem naznaczonym hemofilią. Zdał sobie sprawę, że jednak to nie rodzina do niego, ale on do niej  musi się z powrotem dostosować. Po jakimś czasie decyduje się na podjęcie działalności szpiegowskiej na korzyść USA, jednak współpracę z CIA przerywa jego aresztowanie.

Język publikacjipolski
Typ produktuE-book w formatach: EPUB, MOBI
Rozmiary plików 1.70 MB (MOBI), 0.89 MB (EPUB)
Typ zabezpieczeniaznak wodny
Warunki dostępunielimitowany użytek własny, kopiowanie i udostępnianie zabronione
Wymagania sprzętoweaby otworzyć plik, należy posiadać urządzenie (czytnik e-ink, smartfon, tablet) obsługujące któryś z wymienionych formatów: EPUB, MOBI.

Wyświetlane oceny zawierają oceny
z Lubimy Czytać

Anonimowy czytelnik

15.12.2014, 07:41

„Kruszenie odmieńca” jest wciągającą powieścią sensacyjno-szpiegowską z dużą domieszką…romansu. Ale nie od dziś wiadomo, że tam gdzie są agenci służb wywiadowczych, tam kręci się dużo pięknych kobiet próbujących wkraść się do portfeli i serc agentów. Część z tych kobiet chce posiąść nie tylko ciała i umysły kochanków, lecz także noszone przez nich tajne informacje. Oczywiście robią to wykonując obowiązki służbowe…

Anonimowy czytelnik

16.10.2014, 13:22

„Kruszenie odmieńca” jest zbudowaną na „planie” osobistego dziennika powieścią sensacyjną, rozgrywającą się głównie w Wietnamie Południowym, wśród Polaków pracujących w Międzynarodowej Komisji Kontroli i Nadzoru w Indochinach. Marek Kabacki, bohater powieści, próbuje wykorzystać ten czas na analizę swojego dotychczasowego życia i znalezienie sposobu na jego diametralną zmianę. Czy w środowisku pełnym agentów, w grupie, w której nie do końca wiadomo kto jest przyjacielem, a kto szpiegiem, szlachetny człowiek pokroju Kabackiego ma szansę przetrwać?
Odpowiedź znajdziesz, Czytelniku, na stronach powieści Zenona Celegrata. Zachęcam do lektury.