Madonny z Bari. Matka i córka - księżna Mediolanu i królowa Bona (ebook) –	Renata CzarneckaPromocja

E-book

Madonny z Bari. Matka i córka - księżna Mediolanu i królowa Bona

Pobierz bezpłatny fragment:

EPUBMOBI

Opis publikacji

Przełom XV i XVI wieku. Przez Półwysep Apeniński przetaczają się wojny o Królestwo Neapolu i Księstwo Mediolanu.

Izabela Aragońska, pozbawiona Księstwa Mediolanu przez Ludwika Sforzę, wciąż ma nadzieję na odzyskanie należnej jej pozycji. Naiwnie wierzy w pomoc króla Francji, ale szybko pozbywa się złudzeń. Rozdarta między tęsknotą za utraconym synem a troską o los córek, ucieka z okupowanego przez Francuzów Mediolanu. W drodze do Neapolu zatrzymuje się w Watykanie. Poznaje swoją bratową Lukrecję Borgię i staje twarzą w twarz z potężnym papieżem Aleksandrem VI. Lecz beztroska atmosfera watykańskich pałaców stanowi jedynie fasadę, za którą kryje się wiele tragedii. Dopiero w Bari, gdzie Izabela chroni się ze swą córką Boną Marią, ożywają nadzieje na wyniesienie mediolańskiej księżniczki na tron, zwieńczone ślubem z królem Polski.

Informacje szczegółowe

Język publikacji

polski

Typ produktu

E-book w formatach: EPUB, MOBI

Rozmiary plików

1.85 MB (MOBI), 1.77 MB (EPUB)

Typ zabezpieczenia

znak wodny

Warunki dostępu

nielimitowany użytek własny, kopiowanie i udostępnianie zabronione

Wymagania sprzętowe

aby otworzyć plik, należy posiadać urządzenie (czytnik e-ink, smartfon, tablet) obsługujące któryś z wymienionych formatów: EPUB, MOBI

Opinie czytelników:

Hanna Maria Rogowski

18.11.2016, 00:25

Przeczytalam wiele ksiazek Pani Czarneckiej i musze przyznac, ze i ta pozycja nie zawiodla. Ksiazka napisana poprawnym jezykiem, prosta w odbiorze. Osobiscie, czytajac ksiazki historyczne, przerabiam je powoli, z palcem po mapie, ogladajac obiekty historyczne wspominane w ksiazce. Delektuje sie. Niektore miejsca opisywane w ksiazce widzialam osobiscie, co wzmoglo moje zainteresowanie. Ksiazka wciaga, juz juz chcesz wiedziec co bedzie dalej, ale przeciez trzeba jeszcze rzucic okiem na palace w Neapolu, Bari.....wspaniala lektura. Wiecej takich!!

Dodaj komentarz

Dodaj recenzję