Mechanika kwantowa. Teoretyczne minimum (ebook) –	Leonard Susskind, Art Friedman

E-book

Mechanika kwantowa. Teoretyczne minimum

Pobierz bezpłatny fragment:

EPUBMOBI

Opis ebooka

Drugi tom serii autorstwa Leonarda Susskinda. Pierwszy, „Teoretyczne minimum”, dotyczył mechaniki klasycznej. „Mechanika kwantowa. Teoretyczne minimum” to książka dla wszystkich, którzy kiedykolwiek zastanawiali się nad tym, jak bardzo niezrozumiała jest mechanika kwantowa. Autor dostarcza narzędzi, które nie tylko umożliwiają zapoznanie się ze sposobem myślenia fizyków o mechanice kwantowej, lecz także dają praktyczną podstawę, by o własnych siłach pogłębiać wiedzę i poszerzać umiejętności. A wszystko to z charakterystyczną dla Leonarda Susskinda lekkością, błyskotliwością i poczuciem humoru! 

To właśnie prawdziwa mechanika kwantowa. Leonard Susskind wyjaśnia najbardziej skomplikowane aspekty naszej rzeczywistości z zachwycającą jasnością. Jeśli chcesz wiedzieć, w jaki sposób fizycy myślą o świecie, ta książka stanowi najlepszy początek.

Sean Carroll, fizyk, autor „Cząstki na końcu Wszechświata”  

i „Stąd do wieczności i z powrotem” 

Leonard Susskind – profesor fizyki teoretycznej katedry im. Felixa Blocha w Stanford University, jeden z twórców teorii strun. Susskind jest członkiem Academy of Sciences oraz American Academy of Arts and Sciences, a także laureatem licznych nagród, w tym przyznawanej przez American Institute of Physics nagrody dla autorów najlepszych publikacji popularnonaukowych. Autor „Kosmicznego krajobrazu”, „Bitwy o czarne dziury” i „Teoretycznego minimum”. 

Art Friedman – inżynier oprogramowania i wieczny student fizyki, słuchacz wykładów Leonarda Susskinda.

Szczegóły

Język ebooka

polski

Format ebooka

Ebook w formatach: EPUB, MOBI

Rozmiary plików

7.77 MB (MOBI), 3.04 MB (EPUB)

Typ zabezpieczenia

znak wodny

Warunki dostępu

nielimitowany użytek własny, kopiowanie i udostępnianie zabronione

Wymagania sprzętowe

aby otworzyć plik, należy posiadać urządzenie (czytnik e-ink, smartfon, tablet) obsługujące któryś z wymienionych formatów: EPUB, MOBI

Opinie

Łukasz Kawałek

15.03.2016, 21:38

Uwaga, książka jest pod względem technicznym źle zredagowana.
Wzory i rysunki niezbędne żeby czytanie miało sens, są mikroskopijne i nie widać ich na 6" czytniku.
Ktoś ustawił wielkość wzorów na ok. 20% szerokości i wtedy dobrze wygląda to na monitorze full HD, ale już nie pofatygował się żeby sprawdzić to na czytniku. Powinno być ustawione 50% lub więcej, przecież miejsca po bokach jest wystarczająco dużo. Zmiana wielkości czcionki nie ma wpływu na wielkość wstawek graficznych.
Czy wydawca zamierza to poprawić czy kupiłam książkę na czytnik którą się nie da na czytniku czytać?