Miłość i śmierć Cateriny (ebook) –	Andrew Nicoll, Anna Studniarek

ebook Miłość i śmierć Cateriny

Autor: ,

Wydawnictwo: NASZA KSIĘGARNIA

Format: EPUB, MOBI

Ocena czytelników

6,0
(26 ocen)zawiera oceny z Lubimy Czytać

Zaloguj się, by ocenić:

0
Twoja cena:

Porywająca książka o pragnieniach i niespełnieniu.

Gdzieś w Ameryce Łacińskiej jest nadmorskie, niewielkie państwo, niemal policyjne, w którym nieustannie wszyscy są śledzeni i inwigilowani. W tym okrutnym świecie żyje w spokoju i luksusie sławny pisarz, kawaler w średnim wieku. Jednak ten znakomity autor miesiące już, lata całe niczego nowego nie opublikował… Myśli, że natchnie go ponownie piękna i inteligentna dziewczyna. Ale co się stanie, kiedy okaże się, że to ona napisze wspaniałą powieść?

Druga książka autora magicznego „Dobrego człowieka”!

Język publikacjipolski
Typ produktuE-book w formatach: EPUB, MOBI
Rozmiary plików 1.62 MB (MOBI), 1.07 MB (EPUB)
Typ zabezpieczeniaznak wodny
Warunki dostępunielimitowany użytek własny, kopiowanie i udostępnianie zabronione
Wymagania sprzętoweaby otworzyć plik, należy posiadać urządzenie (czytnik e-ink, smartfon, tablet) obsługujące któryś z wymienionych formatów: EPUB, MOBI.

Wyświetlane oceny zawierają oceny
z Lubimy Czytać

Magdalena Oszek

Magdalena Oszek

06.01.2013, 13:00

„”

Andrew Nicoll jest dziennikarzem, poetą i autorem opowiadań. Przez dziesięć lat pisał o polityce dla "The Sun", ale wcześniej przez krótki czas był zatrudniony jako drwal. Urodził się w 1962 roku w Dundee w Szkocji. Zadebiutował powieścią „Dobry człowiek”.
„Miłość i śmierć Cateriny” to druga powieść tego autora. Wcześniej nie czytałam książek pisarza, jednak o jego debiutanckiej powieści słyszałam dużo dobrego. Zachęcona wspaniałym opisem na okładce książki, postanowiłam przeczytać jego najnowszą powieść. Chyba jednak spodziewałam się czegoś innego.
Bohaterem powieści jest Luciano Hernando Valdez, kawaler w średnim wieku, wykładający na Uniwersytecie i piszący powieści. To dzięki nim stał się bogatym człowiekiem, w życiu nie brakuje mu nic poza jednym, brakiem natchnienia by napisać koleją powieść. Sytuacja zmienia się, gdy Luciano poznaje Caterinę, młodą, biedną studentkę pracującą w barze by móc dalej się uczyć. Czy romans z młodą dziewczyną sprawi, że bohater napisze kolejną powieść.
Nowa powieść Andrew Nicoll napisana jest w dość nietypowy sposób. Już od początku czytania książki wiemy, że Caterina zginie. Co dziwne wiemy nawet kto ją zabił. Jednak czytelnik nie musi już w tym momencie odkładać książki na półkę, ponieważ autor stopniowo odkrywa nam całą historię życia i romansu Cateriny. Stopniowo rozwija nam nowe wątki, wyjaśnia przyczyny śmierci dziewczyny i odpowiada na pytanie dlaczego zginęła.
Ciekawe jest też miejsce akcji. Tajemnicze państwo w Ameryce Łacińskiej, gdzie nikomu człowiek nie może zaufać. Każdy obywatel jest tam śledzony, a gdy się nie podoba coś w jego zachowaniu po prostu znika bez śladu.
„Miłość i śmierć Cateriny” czytało mi się dość dobrze. Książka wciąga czytelnika, akcja toczy się wolną, ale przedstawiona jest w bardzo ciekawy sposób. Uważam, że jest to dobra powieść napisana dobrym językiem i potrafiąca zaciekawić czytelnika. Mnie osobiście nie porwała, ale na pewno znajdzie ona swoich fanów, zwłaszcza wśród osób, które zapoznały się już wcześniej z twórczością autora i polubiły jego sposób pisania.