Misja Wallenberga. Pojedynek z Eichmannem o życie 100 000 Żydów (ebook) –	Alex Kershaw

ebook Misja Wallenberga. Pojedynek z Eichmannem o życie 100 000 Żydów

Autor:

Wydawnictwo: Znak

Format: EPUB_DRM

Ocena czytelników

7,6
(44 oceny)zawiera oceny z Lubimy Czytać

Zaloguj się, by ocenić:

0
Twoja cena:

W marcu 1944 stolica Węgier stała się areną niezwykłego pojedynku, którego stawką było ocalenie ponad 100 000 ludzi. Adolf Eichmann przybywa na Węgry, by tam zlikwidować ostatnich Żydów Europy. Nagrodą ma być pochwała od samego Führera. W Budapeszcie napotyka godnego siebie przeciwnika. Raoul Wallenberg - przedstawiciel szwedzkiej arystokracji i dyplomata - przygotowuje specjalne paszporty i za ich pomocą wydziera Żydów z rąk nazistów. Rozpoczyna się niezwykły pojedynek i wyścig z czasem. Książka Aleksa Kershawa pokazuje historię pełną paradoksów. Eichmann przeżył wojnę i uciekł do Argentyny. Natomiast Wallenberg trafił w ręce Armii Czerwonej. Został oskarżony o szpiegostwo i wywieziony do Moskwy. Największy bohater II wojny światowej zginął w niejasnych okolicznościach. Zaginięcie Wallenberga wiązane jest z mordem katyńskim. Dyplomata znał prawdopodobnie dokumenty sporządzone przez węgierskich biegłych, które za zgładzenie polskich oficerów obarczały Sowietów.

Język publikacjipolski
Typ produktuE-book w formacie EPUB_DRM
Rozmiary plików 4.31 MB (EPUB)
Typ zabezpieczeniaDRM
Warunki dostępunielimitowany użytek własny, kopiowanie i udostępnianie zabronione
Wymagania sprzętoweaby otworzyć plik, należy posiadać urządzenie (czytnik e-ink, smartfon, tablet) obsługujące format EPUB_DRM.

Wyświetlane oceny zawierają oceny
z Lubimy Czytać

Bartosz Kusibab

Bartosz Kusibab

01.11.2011, 14:04

"Historia na miarę Schindlera"? w żadnym wypadku! Ta historia jest o wiele ważniejsza, niż lista Schindlera! Powiem tak "WOW"!!! Obowiązek przeczytania tej historii, smutnej historii, bo ten wspaniały arystokrata został zgładzony przez Stalina!!!