Mitologia Greków i Rzymian (ebook) –	Zygmunt Kubiak

ebook Mitologia Greków i Rzymian

Autor:

Wydawnictwo: Znak

Format: EPUB, MOBI

Ocena czytelników

7,0
(534 oceny)zawiera oceny z Lubimy Czytać

Zaloguj się, by ocenić:

0
Twoja cena:

"Korzeniach europejskiej kultury Mimo czterech tysięcy lat dzielących nas od starożytnej Grecji i trudnego do ogarnięcia postępu cywilizacyjnego, który się w tym czasie dokonał, zręby naszej kultury i cywilizacji nadal oddziałują na nasz sposób czucia, myślenia i postrzegania świata, choć często już nie zdajemy sobie z tego sprawy. Książka Zygmunta Kubiaka pozwala wskrzesić tę pamięć, wziąć udział w fascynującym procesie tworzenia się mitów i odbyć podróż w czasie. To nie jest szkolny bryk, lecz dzieło, którego językiem i erudycją należy się rozkoszować, autor przedstawia bowiem wszystkie wersje mitów, które przetrwały do naszych czasów, zapisane przez poetów, filozofów i mitografów, od Hezjoda i Homera po Salustiosa. Zygmunt Kubiak poszukuje prawdy wyłaniającej się z mitów z precyzją filologa i wrażliwością poety. ""Mitologia Greków i Rzymian"" otrzymała Nagrodę Wielkiej Fundacji Kultury oraz Nagrodę Czytelników „Gazety Wyborczej” w plebiscycie książek nominowanych do Nagrody NIKE 1998 r."

Język publikacjipolski
Typ produktuE-book w formatach: EPUB, MOBI
Rozmiary plików 3.79 MB (MOBI), 1.25 MB (EPUB)
Typ zabezpieczeniaznak wodny
Warunki dostępunielimitowany użytek własny, kopiowanie i udostępnianie zabronione
Wymagania sprzętoweaby otworzyć plik, należy posiadać urządzenie (czytnik e-ink, smartfon, tablet) obsługujące któryś z wymienionych formatów: EPUB, MOBI.

Wyświetlane oceny zawierają oceny
z Lubimy Czytać

Hubert Brychczyński

Hubert Brychczyński

30.10.2013, 11:30

Pierwsze papierowe wydanie książki pochodzi sprzed 16 lat, ale wersja elektroniczna wygląda wzorowo. Można brać w ciemno. Szczegóły: http://tnij.org/34fj