Moje serce i inne czarne dziury (ebook) –	Jasmine Warga

ebook Moje serce i inne czarne dziury

Autor:

Wydawnictwo: Burda

Format: EPUB, MOBI

Ocena czytelników

7,4
(91 ocen)zawiera oceny z Lubimy Czytać

Zaloguj się, by ocenić:

0
Twoja cena:

 Błyskotliwa i rozdzierająca serce nowa powieść dla fanów Gwiazd naszych wina Johna Greena oraz Eleonora i Park Rainbow Rowell, opowiadająca o dwojgu nieznajomych, którzy spotykają się po to, aby umrzeć

Po pierwsze, nie chcę tego zrobić z kimś, kto ma dzieci.

Po drugie, nie możesz mieszkać dalej niż godzinę drogi ode mnie.

I po trzecie, musimy to zrobić 7 kwietnia. Ta data nie podlega negocjacji.

 

Brzmi jak ogłoszenie z portalu randkowego, prawda? Szesnatoletnia Aysel trafia na nie na portalu dla osób, które chcą umrzeć. Dokładnie w dziale Partnerzy do Samobójstwa. Aysel wchodzi tam często, bo… chce ze sobą skończyć i szuka kogoś, kto jej w tym pomoże. Boi się, że w ostatnim momencie, gdy będzie sama, zabraknie jej odwagi.

 

W małym miasteczku, gdzie wszyscy się znają, nie ma życia dla córki mordercy. Mimo że od zbrodni minęły już trzy lata, w szkole nadal jej unikają i szepczą za plecami. Matka i siostra traktują ją jak wyrzut sumienia.

 

7 kwietnia mi odpowiada. Dziś mamy 12 marca. Wytrzymam jeszcze z miesiąc, chociaż ostatnio każdy dzień zdaje się trwać wieczność.

 

Roman, który umieścił ogłoszenie, jest rok starszy od Aysel i mieszka niedaleko. Dziewczyna odpisuje na wiadomość i dochodzi do spotkania. Roman intryguje Aysel od samego początku. Taki fajny chłopak! Co strasznego spotkało go, że teraz planuje własną śmierć?

 

Wspólnie zawierają tragiczny pakt i zaczynają przygotowania. Jednak im bliżej planowanego dnia śmierci, tym bardziej Aysel dzięki Romanowi chce się żyć.

 

Moje serce i inne czarne dziury to książka, która daje nadzieję i leczy poranione serca. Jest jak najlepszy przyjaciel, który zjawia się w najtrudniejszym momencie.

 

Jasmine Warga uwielbia dobrą muzykę, wszystkie zwierzęta świata, a w szczególności swojego kota i szczeniaka. Przepada za mrożoną kawą i lemoniadą. Nie lubi mówić o tym, czego nie lubi. Moje serce i inne czarne dziury jest jej debiutancką powieścią, świetnie przyjętą przez krytyków i pokochaną przez czytelników. Mieszka w Ohio w USA.

Język publikacjipolski
Liczba stron wydania papierowego300
ISBN wydania papierowego978-83-8053-135-2
Rok wydania papierowego2016
Typ produktuE-book w formatach: EPUB, MOBI
Rozmiary plików 3.15 MB (MOBI), 1.31 MB (EPUB)
Typ zabezpieczeniaznak wodny
Warunki dostępunielimitowany użytek własny, kopiowanie i udostępnianie zabronione
Wymagania sprzętoweaby otworzyć plik, należy posiadać urządzenie (czytnik e-ink, smartfon, tablet) obsługujące któryś z wymienionych formatów: EPUB, MOBI.

Wyświetlane oceny zawierają oceny
z Lubimy Czytać

Dagmara T-B

20.10.2016, 12:29

„Mogło być lepiej”

Ciekawa tematyka, poważne problemy - ale potraktowane pobieżnie. Ta książka miała potencjał, żeby w fajny sposób przedstawić czytelnikom, zwłaszcza młodym, problematykę depresji, ostracyzmu i ich konsekwencje. Zaczęła dobrze - skończyła jako romansidło. Nieco ratuje sprawę styl autorki, bardzo "miękki", dobrze "wchodzący" - czyta się "Moje serce..." fajnie i bezproblemowo, można przerobić książkę w jedną noc.

Generalnie: jest ok, ale mogło być lepiej.