Moscoviada. Powieść grozy (ebook) –	Jurij AndruchowyczPromocja

E-book

Moscoviada. Powieść grozy

Pobierz bezpłatny fragment:

EPUBMOBI

Opis publikacji

"Przekład Przemysław Tomanek Sposób, w jaki autor oprowadza po rozpadającej się, koszmarnej Moskwie u progu lat 90., jest na tyle błyskotliwy, że przestajemy się bać. Powieść grozy? Wolne żarty. Toż to najprawdziwsza księga śmiechu! Dariusz Nowacki, „Polityka” Pełne dowcipu i czarnego humoru wstawki socjologiczne, zwłaszcza sceny barowe, odsłaniają potworność i absurdalność systemu, w którym dla garstki społeczeństwa wszystko jest w zasięgu ręki, dla pozostałych ludzi marzenia redukują się do życzenia, by dożyć do jutra. Maria Ziemianin, „Gazeta Krakowska” „Moscoviada” — ten tytuł odsyła do dwóch naraz znaczeń: to z jednej strony „podróż po Moskwie”, peregrynacja, błąkanie się po jej nad — i podziemnych ścieżkach, a z drgiej — tak jak w „Iliadzie” — to „wojna” z umieszczonym w tytule miastem, zmagania z jego ciążącym bohaterowi duchem Jerzy Jarzębski, „Tygodnik Powszechny” "

Informacje szczegółowe

Język publikacji

polski

Typ produktu

E-book w formatach: EPUB, MOBI

Rozmiary plików

0.61 MB (MOBI), 0.75 MB (EPUB)

Typ zabezpieczenia

znak wodny

Warunki dostępu

nielimitowany użytek własny, kopiowanie i udostępnianie zabronione

Wymagania sprzętowe

aby otworzyć plik, należy posiadać urządzenie (czytnik e-ink, smartfon, tablet) obsługujące któryś z wymienionych formatów: EPUB, MOBI

Opinie czytelników:

Beata Kajtanowska

17.04.2014, 10:53

Znakomita rzecz. I śmieszna, i straszna. Gorzka. Powinna być lekturą obowiązkową. Chociaż może nie, bo lektur nikt nie czyta.

Dodaj komentarz

Dodaj recenzję