Moscoviada. Powieść grozy (ebook) –	Jurij Andruchowycz

ebook Moscoviada. Powieść grozy

Autor:

Wydawnictwo: Czarne

Format: EPUB, MOBI

Ocena czytelników

7,1
(140 ocen)zawiera oceny z Lubimy Czytać

Zaloguj się, by ocenić:

0
Twoja cena:

"Przekład Przemysław Tomanek Sposób, w jaki autor oprowadza po rozpadającej się, koszmarnej Moskwie u progu lat 90., jest na tyle błyskotliwy, że przestajemy się bać. Powieść grozy? Wolne żarty. Toż to najprawdziwsza księga śmiechu! Dariusz Nowacki, „Polityka” Pełne dowcipu i czarnego humoru wstawki socjologiczne, zwłaszcza sceny barowe, odsłaniają potworność i absurdalność systemu, w którym dla garstki społeczeństwa wszystko jest w zasięgu ręki, dla pozostałych ludzi marzenia redukują się do życzenia, by dożyć do jutra. Maria Ziemianin, „Gazeta Krakowska” „Moscoviada” — ten tytuł odsyła do dwóch naraz znaczeń: to z jednej strony „podróż po Moskwie”, peregrynacja, błąkanie się po jej nad — i podziemnych ścieżkach, a z drgiej — tak jak w „Iliadzie” — to „wojna” z umieszczonym w tytule miastem, zmagania z jego ciążącym bohaterowi duchem Jerzy Jarzębski, „Tygodnik Powszechny” "

Język publikacjipolski
Typ produktuE-book w formatach: EPUB, MOBI
Rozmiary plików 0.61 MB (MOBI), 0.75 MB (EPUB)
Typ zabezpieczeniaznak wodny
Warunki dostępunielimitowany użytek własny, kopiowanie i udostępnianie zabronione
Wymagania sprzętoweaby otworzyć plik, należy posiadać urządzenie (czytnik e-ink, smartfon, tablet) obsługujące któryś z wymienionych formatów: EPUB, MOBI.

Wyświetlane oceny zawierają oceny
z Lubimy Czytać

Beata Kajtanowska

17.04.2014, 10:53

Znakomita rzecz. I śmieszna, i straszna. Gorzka. Powinna być lekturą obowiązkową. Chociaż może nie, bo lektur nikt nie czyta.