Nieczysta gra. Tajne służby a piłka nożna (ebook) –	Grzegorz Majchrzak, Sebastian LigarskiPromocja

E-book

Nieczysta gra. Tajne służby a piłka nożna

Pobierz bezpłatny fragment:

EPUBMOBI

Opis publikacji

"Opracowana w oparciu o dokumenty IPN-u książka, która w okresie wzmożonego zainteresowania piłką nożną pokazuje inne, nie zawsze sportowe oblicze polskiego futbolu. Autorzy przybliżają czytelnikom działania aparatu władz wobec klubów, kibiców, dziennikarzy sportowych i piłkarzy. Pokazują zakres zaangażowania i ingerencji tajnych służb PRL-u w świat sportu, a tym samym również w futbol. Przypominają również kulisy niektórych meczów — na przykład pamiętnego spotkania Polska—ZSRR w drugiej rundzie mistrzostw świata w Hiszpanii, kiedy flagi Solidarności na stadionie w Barcelonie były świadectwem, że świat pamięta o tysiącach internowanych i uwięzionych. „Nieczysta gra” to zapis przez wiele lat skrywanych, do niedawna jeszcze tajnych faktów z dziejów polskiego futbolu.

Informacje szczegółowe

Język publikacji

polski

Typ produktu

E-book w formatach: EPUB, MOBI

Rozmiary plików

3.16 MB (MOBI), 10.89 MB (EPUB)

Typ zabezpieczenia

znak wodny

Warunki dostępu

nielimitowany użytek własny, kopiowanie i udostępnianie zabronione

Wymagania sprzętowe

aby otworzyć plik, należy posiadać urządzenie (czytnik e-ink, smartfon, tablet) obsługujące któryś z wymienionych formatów: EPUB, MOBI

Opinie czytelników:

Dodaj komentarz

Anonimowy czytelnik

25.11.2015, 14:17

„Bardzo dobra książka sportowo-polityczna”

Co prawda urodziłem się w czasach komunizmu, to na całe szczęście realiów i atmosfery tamtych czasów nie znam z autopsji. Byłem jeszcze beztroskim dzieckiem, więc co mogę o tym wiedzieć z własnego doświadczenia? Całą swoją wiedzę zdobyłem za sprawą opowiadań rodziców, lekcji historii czy też czytaniu publikacji nawiązującej do tamtych czasów. Aktualnie jestem po lekturze jednej z takich książek – „Nieczysta gra. Tajne służby a piłka nożna”, która moim zdaniem w bardzo przystępny sposób przedstawia niełatwe realia życia w czasach Polskiej Rzeczypospolitej Ludowej. Książka składa się z 10 niezależnych od siebie części. Napisana została na podstawie dokumentów IPN-u i ściśle związana jest z tematyką futbolu, dlatego jej 176 stron „pochłania się” w dość szybkim tempie, do czego oczywiście bardzo Was zachęcam. Nieczysta gra pokazuje nieco inne, nie koniecznie typowo „sportowe” oblicze polskiego futbolu. Autorzy publikacji starają się przybliżyć i przedstawić czytelnikowi działania władz wobec klubów piłkarskich, zawodników, dziennikarzy czy kibiców. Starają się także pokazać zakres zaangażowania i ingerencji policji politycznej w czasach PRL.
Więcej: http://sektorkiboli.pl/nieczysta-gra-ksiazka-recenzja/

Dodaj recenzję