Niemiecki. Na cudzych błędach nauczysz się najlepiej (ebook) –	Agnieszka Drummer, Małgorzata GrabowskaPromocja

E-book

Niemiecki. Na cudzych błędach nauczysz się najlepiej

Pobierz bezpłatny fragment:

EPUBMOBI

Opis publikacji

Kolejna książka naszej popularnej autorki, Agnieszki Drummer, tym razem we współpracy z Małgorzatą Grabowską z Centrum Języków Obcych Akademii Leona Koźmińskiego.Każdy, kto uczy się języka obcego robi błędy. To po prostu nieuniknione. Błędy robimy głównie dlatego, że to właśnie jest język „obcy”, nowy dla naszego mózgu, „zaprogramowanego” na nasz główny język – ojczysty. Struktury językowe, którymi się posługujemy, dotyczą języka polskiego i kropka. Jako Polacy – uczący się niemieckiego – nic na to nie poradzimy.Wszyscy obcokrajowcy uczący się niemieckiego robią różne błędy. Niektóre są wprawdzie te same albo podobne, ale inne zupełnie specyficzne, charakterystyczne dla swojego danego WYJŚCIOWEGO, ojczystego języka. W tej książce pokażemy Wam błędy typowe dla Polaków, które nasi uczniowie robią dzień w dzień. Aby zapamiętać nowe słowo lub jakąś regułę gramatyczną, trzeba ją usłyszeć i użyć jej praktycznie kilka do kilkunastu razy (a niektórzy nawet kilkadziesiąt razy, każdy ma swoje indywidualne tempo i przyswajalność nowych informacji). Zanim sobie coś utrwalimy raz a dobrze – robimy więc błędy.Ale czy naprawdę wszystkie błędy musimy zrobić samemu?Można to trochę ograniczyć, jeśli przyjrzymy się krytycznie i analitycznie właśnie typowym błędom popełnianym przez innych.Krótko mówiąc: ucz się na błędach – ale nie (tylko) swoich własnych!Początkujących zapraszamy do poważnej nauki, zaawansowanych do wesołej lektury chwilami wręcz jak humor zeszytów szkolnych.Ale absolutnie nie śmiejemy się z Was, drodzy uczniowie! Śmiejemy i cieszymy się razem z Wami, że Wy już więcej takich błędów nie zrobicie!Jak mówią niemieckie przysłowia: „Aus Fehlern wird man klug” („człowiek uczy się na błędach“) i „Eines anderen Fehler sind ein guter Lehrer” („błędy innych są dobrym nauczycielem“).

Informacje szczegółowe

Język publikacji

polski

Liczba stron wydania papierowego

280

Typ produktu

E-book w formatach: EPUB, MOBI

Rozmiary plików

4.42 MB (MOBI), 1.85 MB (EPUB)

Typ zabezpieczenia

znak wodny

Warunki dostępu

nielimitowany użytek własny, kopiowanie i udostępnianie zabronione

Wymagania sprzętowe

aby otworzyć plik, należy posiadać urządzenie (czytnik e-ink, smartfon, tablet) obsługujące któryś z wymienionych formatów: EPUB, MOBI

Opinie czytelników:

Anonimowy czytelnik

14.11.2016, 18:12

Książka jest super dla osób które gubią się w gramatyce niemieckiej i w jej niuansach. Jezeli ktoś uczy się sam, albo uczył i chce sobie uporządkować, co wie, a czego nie, lub ma nauczyciela, który nie do końca umie dobrze wyjaśnić jak działa j. niem z czystym sumieniem polecam tą książkę.
Książka po kolei prowadzi nas, co musimy wiedzieć np zaprzeczenia nicht, nein, keine i od razu jakie dodatki odpowiadają za zaprzeczenie un ,a, ir, des. Te dodatki są też fajnie i przejrzyście pogrupowane. Dla mnie książka rewelacja.

Dodaj komentarz

Dodaj recenzję