Nina, prawdziwa historia (ebook) –	Ewelina RubinsteinPromocja

E-book

Nina, prawdziwa historia

Pobierz bezpłatny fragment:

EPUBMOBI

Opis publikacji

„Nina, prawdziwa historia” Eweliny Rubinstein to opowieść o poszukiwaniu własnej tożsamości, o zmierzeniu się ze swymi słabościami i lękami. Przedstawia historię młodego prawnika, który cofając się w czasie, uświadamia sobie, dlaczego stał się bohaterem dziwnych w tym czasie zdarzeń. Daniel, odbywając staż w Moguncji i wykładając na Uniwersytecie Johanna Gutenberga, któregoś dnia zostaje odwiedzony w swoim domu przez Ernesta Schneidera. Starszy, nieznajomy mężczyzna zostawia mu wiadomość od tajemniczej Niny, w postaci tajemniczego wpisu do książki: „Aby to, co było we mnie, nie umarło razem ze mną. Dla Daniela, Nina”. Zaciekawiony dziwnymi słowami i kompletnie nie rozumiejąc sytuacji, postanawia odszukać dziewczynę. Kiedy okazuje się, że jest ona prostytutką, Daniel nie czuje się oburzony, wręcz przeciwnie, płaci jej za seks i przeżywa niezwykłe uniesienie w jej ramionach. Chłopak wyjeżdża na staż do Paryża, wciąż obsesyjnie myśląc o dziewczynie i nie mogąc skupić się na niczym. Zbieg okoliczności powoduje, że Daniel ponownie i tu spotyka dziwacznego starca, który wcześniej wtargnął do jego mieszkania, zostawiając dziwną wiadomość. Pojawia się też Nina, z którą przeżywa dziwną, erotyczną przygodę, również w towarzystwie mężczyzny. Kim są Ernest i Nina? Jak to możliwe, że wciąż są obecni w życiu Daniela, gdziekolwiek on jest? Pomocy w rozwiązaniu tej tajemniczej zagadki udziela mu koleżanka z uczelni i jej znajomi, którzy przy okazji odkrywają więcej faktów tej sprawy. To powieść pełna dynamizmu i niespodziewanych zwrotów akcji. Lektura dla każdego czytelnika żądnego rozwiązywania tajemniczych zagadek z przeszłości.

Informacje szczegółowe

Język publikacji

polski

Liczba stron wydania papierowego

126

Typ produktu

E-book w formatach: EPUB, MOBI

Rozmiary plików

0.86 MB (MOBI), 0.65 MB (EPUB)

Typ zabezpieczenia

znak wodny

Warunki dostępu

nielimitowany użytek własny, kopiowanie i udostępnianie zabronione

Wymagania sprzętowe

aby otworzyć plik, należy posiadać urządzenie (czytnik e-ink, smartfon, tablet) obsługujące któryś z wymienionych formatów: EPUB, MOBI

Opinie czytelników:

Anonimowy czytelnik

27.10.2014, 07:38

Książka jest bardzo dobra.

książka jest naprawdę świetna. Coś pomiędzy 50 twarzy Greya a powieściami Zafona. Trochę erotyzmu, trochę rodzinnej zagadki. Fikcja z prawdziwą historią miesza się tak, że wydawało mi się, że wszystko jest prawdą. No i tajemnica "Nędzników", hrabiny Krystyny Habsburg... Rewelacja.

Dodaj komentarz

Bookendorfina Izabela Pycio

Bookendorfina Izabela Pycio

04.12.2015, 19:44

„Bardzo ciekawa i sympatyczna książka”

"Świat był oszustem. Wielkim kłamcą, dla którego tacy jak ja, nie mieli najmniejszego znaczenia."

Jestem zauroczona książką, w taki sympatyczny i odprężający sposób. Świetny pomysł na fabułę, poprowadzony po mistrzowsku, ze spójnością akcji, ciekawymi wątkami, płynnością narracji, niezwykłą lekkością pióra i plastycznością słowa. A do tego pozazmysłowy wymiar, nadający książce niezwykły klimat, mocno działający na czytelnika. Przeniosłam się do tajemniczego świata, owianego nutką ciepłej magii. Podróżowałam w tej metafizycznej przestrzeni z wielką przyjemnością.

Starałam się zrozumieć zmysłową i ulotną Ninę. Śledziłam historię Daniela Maciejczyka, prawnika, samotnego człowieka, który stracił duszę i wewnętrzną wolność, a który poszukuje swojej tożsamości, mierzy się ze słabościami, lękami i destrukcyjnymi skłonnościami. Angażowałam się w poszukiwanie odpowiedzi. Jaką rolę odgrywa Ernest Schneider w walce Daniela ze swoim sumieniem? Czy tajemniczy wpis w "Nędznikach" Victora Hugo pomoże wyjaśnić zagadkowe wydarzenia w życiu głównego bohatera?

Bardzo podobała mi się ta podróż między różnym odcieniami prawdy i fałszu, wiarygodności i niepewności, realności i fantazji, jawą a snem. Coraz bardziej zaciekawiała mnie i intrygowała zagadkowa atmosfera i niejednoznaczność wydarzeń. Autorka odsyła do kolejnych osób mających pomóc w wyjaśnieniu zagadek, niczym sąsiadujących oczek w łańcuszku życia bohatera, jego przeznaczenia, z jednej strony namacalnego obecnością innych, a z drugiej nieprawdopodobnych wydarzeń. Czy Daniel zapanuje nad swoim życiem i odnajdzie jego sens?

bookendorfina.blogspot.com

Dodaj recenzję