Ostatnia noc w Twisted River (ebook) –	John Irving, Magdalena Moltzan-Małkowska

E-book

Ostatnia noc w Twisted River

Pobierz bezpłatny fragment:

EPUBMOBI

Opis ebooka

New Hampshire, rok 1954. Spławianie drewna powoli staje się przeżytkiem. W podupadającej osadzie Twisted River kucharz o trudnym do wymówienia nazwisku Dominic Baciagalupo prowadzi stołówkę dla robotników z tartaku. Niefortunna pomyłka jego dwunastoletniego syna Danny`ego wyzwala lawinę zdarzeń, które na zawsze odmienią jego życie. Zmuszeni do ucieczki, ojciec i syn rozpoczynają pięćdziesięcioletnią podróż w poszukiwaniu szczęścia i utraconej tożsamości. Przeszłość, która nie daje o sobie łatwo zapomnieć, rzuca ich z miejsca na miejsce, zaś próby odbudowania normalnego życia skupiają się wokół kulinarnych poczynań Dominika i kariery literackiej Danny’ego. Czy kiedykolwiek uda im się odzyskać spokój i znaleźć to, czego szukają?

Szczegóły

Język ebooka

polski

Format ebooka

Ebook w formatach: EPUB, MOBI

Rozmiary plików

0.92 MB (MOBI), 3.34 MB (EPUB)

Typ zabezpieczenia

znak wodny

Warunki dostępu

nielimitowany użytek własny, kopiowanie i udostępnianie zabronione

Wymagania sprzętowe

aby otworzyć plik, należy posiadać urządzenie (czytnik e-ink, smartfon, tablet) obsługujące któryś z wymienionych formatów: EPUB, MOBI

Opinie

Krzysztof Kosiński

27.12.2014, 23:09

„Los rządzi wszystkim”

Ile Irvinga w Irvingu? Mam wrażenie, że ta powieść jest, niezależnie od samej fabuły, "puszczeniem oka" w stronę tych czytelników, którzy zawsze pytają o wątki autobiograficzne. "Ostatnia noc w Twisted River" to chyba suma wszystkich lęków związanych z rodzicielstwem. Nawet wątek nieustannej ucieczki bohaterów nie jest tak wyraźny jak przebijająca zewsząd obawa o los własnych dzieci. Na pewno warto po tę książkę siegnąć - Irving namalował słowami długą historię międzypokoleniowych relacji, podszytych wiecznym lękiem i niepewnością. Bardzo smaczne.