Pasażer 23 (ebook) –	Sebastian Fitzek

E-book

Pasażer 23

Pobierz bezpłatny fragment:

EPUBMOBI

Opis ebooka

Najbardziej przerażający thriller psychologiczny od czasu MILCZENIA OWIEC.Ta książka najpierw zmrozi twoje serce. A kiedy dojdziesz do siebie, już się od niej nie uwolnisz…Pięć lat temu żona i synek Martina Schwarza popłynęli na wakacje statkiem wycieczkowym. I na pełnym morzu zaginęli…Od tego czasu Martin, policyjny detektyw i psycholog, żyje na dnie rozpaczy. Jedyne, co mu zostało, to ściganie zła. Podejmie się każdego, nawet najbardziej szaleńczego zadania, bo własne życie nie ma już dla niego żadnej wartości. Łamie wszelkie zasady i regulaminy, ale jest przerażająco skuteczny…Po 5 latach Martin nagle dowiaduje się, że na tym statku znikali również inni pasażerowie. Wśród nich była mała dziewczynka, która teraz się odnalazła. Miała ze sobą misia synka Martina. Ale dziecko milczy…

Szczegóły

Język ebooka

polski

Liczba stron wydania papierowego

352

Format ebooka

Ebook w formatach: EPUB, MOBI

Rozmiary plików

1.37 MB (MOBI), 2.24 MB (EPUB)

Typ zabezpieczenia

znak wodny

Warunki dostępu

nielimitowany użytek własny, kopiowanie i udostępnianie zabronione

Wymagania sprzętowe

aby otworzyć plik, należy posiadać urządzenie (czytnik e-ink, smartfon, tablet) obsługujące któryś z wymienionych formatów: EPUB, MOBI

Opinie

Annie_28

20.09.2016, 13:47

„Trzyma w napięciu”

Statki wycieczkowe są idealnym miejscem na popełnienie samobójstwa. Nic więc dziwnego, że aż 23 pasażerów rocznie znika w otchłani wód w trakcie rejsu. Sebastian Fitzek postanowił opisać to zjawisko w swojej nowej książce. Jak sam jednak przyznał, z przerażeniem obserwuje kolejne statystyku, gdzie liczba osób, które popełniły samobójstwo na wycieczkowcu sięga już 55.

Fitzek doskonale buduje napięcie. Każda strona ciekawi, a co za tym idzie, bardzo trudno oderwać się od lektury. Takie historie czyta się w jeden wieczór, nie mogąc doczekać się zakończenia i poznania wszystkich sekretów. Bohaterowie, których wykreował również są pełni tajemnic. Nigdy nie wiadomo, jak dana osoba się zachowa i w jaki sposób wpłynie to na rozwój wydarzeń. „Pasażer 23” jest zupełnie nieprzewidywalną książką.

Bardzo spodobało mi się to, że autor postanowił się wytłumaczyć ze swojej historii i opowiedzieć swoim czytelnikom w jaki sposób pracował nad książką. Takie słowa podsumowania powinny znajdywać się w większości powieści – są świetnym źródłem informacji, ale też pokazują, jak wiele pracy dany autor włożył we własną opowieść. Fitzek znalazł temat, o którym większość z nas zapewne nie słyszała. Zwraca nam uwagę nie tylko na ogromną ilość zniknięć pasażerów , jak również na organizacje i kancelarie prawnicze, które już zdążyły się wyspecjalizować w reprezentowaniu, tzw. ofiar statków wycieczkowych.

Jeśli miałabym się do czegoś doczepić, to będzie to zakończenie. Epilog niestety jest już przewidywalny, jednak patrząc przez pryzmat całości, myślę, że to zwyczajnie drobne potknięcie.

Jeśli więc macie dość klasycznych thrillerów, których akcja dzieje się w mieście, a poza imionami bohaterów niewiele się różnią, nie zwlekajcie! Sięgnijcie po „Pasażera 23”. Jest to propozycja idealna dla tych, którzy cenią sobie nieprzewidywalność, fabułę pełną zwrotów akcji oraz charakterystyczne postaci. Polecam!

Anonimowy czytelnik

11.04.2016, 12:46

„Średnie”

Mówi się, że od przybytku głowa nie boli. Otóż nie zawsze. Zwroty akcji są ciekawe, owszem, ale jeżeli występują z taką częstotliwością jak w tej książce można się poczuć jak na karuzeli. Rozumiem, że coraz trudniej wymyślić coś nowego, ale takie nagromadzenie bzdur, nielogiczności i nieprawdopodobieństwa spotyka się naprawdę rzadko. Ta książka zmrozi twój umysł a potem będziesz się tarzał ze śmiechu. Powinna się znajdować w dziale "Komiksy bez rysunków".

Nina

Halina Grice

30.03.2016, 18:31

„Rewelacja”

Nie czytajcie tej książki, jeśli wybieracie się w rejs statkiem wycieczkowym!
Pasażer 23 to moje pierwsze spotkanie z autorem. Na pewno nie ostatnie. Wciągnął mnie w swój świat kompletnie, sama nie wiem, czy to geniusz, czy wariat, czy psychopata. Wiem jedno - nie da rady odłożyć tej książki, dopóki się nie skończy czytać. Fitzek wie, jak budować napięcie, jak wyprowadzać czytelnika w pole, jak nim manipulować. Kurczę, co za wyobraźnia!