Patyk (ebook) –	Hanna Samson

ebook Patyk

Autor:

Wydawnictwo: Znak

Format: EPUB, MOBI

Ocena czytelników

6,8
(37 ocen)zawiera oceny z Lubimy Czytać

Zaloguj się, by ocenić:

0
Twoja cena:

Co się stanie, gdy zabijesz?

Barbara prowadzi spokojne, uporządkowane życie. Pewnego dnia zostaje brutalnie zaatakowana pod swoim domem. Śmiertelnie rani napastnika i ucieka z miejsca zdarzenia. W każdej chwili może zostać aresztowana – i ta myśl niespodziewanie mobilizuje ją do działania. Rozpoczyna wędrówkę w przeszłość, aby wyrównać swoje rachunki ze światem. Traumatyczne wydarzenie stwarza szansę, na jaką wcześniej nie liczyła. Happy end jest w zasięgu ręki.

Hanna Samson to mistrzyni w budowaniu wyrazistych portretów psychologicznych kobiet. W precyzyjnie skonstruowanej fabule bohaterka, postawiona wobec doświadczenia granicznego, zrzuca z siebie kolejne warstwy wstydu, rozgoryczenia i lęku. Obserwacja tego procesu, opisanego z niezwykłym wyczuciem, jest w nowej powieści Samson tak samo ważna, jak powtarzające się podczas lektury pytanie: kto tu tak naprawdę jest ofiarą, a kto myśliwym?

Język publikacjipolski
Typ produktuE-book w formatach: EPUB, MOBI
Rozmiary plików 2.05 MB (MOBI), 0.85 MB (EPUB)
Typ zabezpieczeniaznak wodny
Warunki dostępunielimitowany użytek własny, kopiowanie i udostępnianie zabronione
Wymagania sprzętoweaby otworzyć plik, należy posiadać urządzenie (czytnik e-ink, smartfon, tablet) obsługujące któryś z wymienionych formatów: EPUB, MOBI.

Wyświetlane oceny zawierają oceny
z Lubimy Czytać

Anna Kiszkiel

08.06.2016, 12:34

„Sprawna, dynamiczna historia.”

Lektura dla osób zainteresowanych psychologią, ale również powieść na popołudnie dla tych, którzy szukają zajmującej, ciekawie opowiedzianej historii. Wiarygodni bohaterowie i żywy, niemal wyjęty z naszej codzienności język sprawiają, że książkę czyta się szybko i z zainteresowaniem.
Można tę opowieść potraktować dosłownie, choć wydaje się wówczas nieco przeładowana wątkami, postaciami, tematami. Ale taka forma po pierwsze nie pozwala odłożyć książki przed jej skończeniem, po drugie sprawia, że niemal każdy czytelnik odnajdzie w niej sprawę, która jest mu bliska.
Sprawnie napisana historia o niełatwych doświadczeniach, z którymi każdy w pewnym momencie musi się zmierzyć, jeżeli nie z konieczności, to po to, aby osiągnąć wewnętrzny spokój.