Pentagram (ebook) –	Jo Nesbo

ebook Pentagram

Autor:

Wydawnictwo: Wydawnictwo Dolnośląskie

Format: EPUB, MOBI

Ocena czytelników

7,5
(4467 ocen)zawiera oceny z Lubimy Czytać

Zaloguj się, by ocenić:

0
Twoja cena:

Harry po kolejnej wpadce alkoholowej otrzymuje wypowiedzenie, ale z uwagi na okres urlopowy zostaje jeszcze włączony do śledztwa, które prowadzi Tom Waaler. Hole podejrzewa Waalera o związek ze śmiercią koleżanki-policjantki, Ellen Gjelten, ale wciąż nie ma na to dowodów. Harry Hole tropi seryjnego mordercę, który zastrzelonym przez siebie ofiarom odcina kolejne palce u rąk, a na miejscu zbrodni zostawia znak - pentagram...

Język publikacjipolski
Typ produktuE-book w formatach: EPUB, MOBI
Rozmiary plików 1.27 MB (MOBI), 1.84 MB (EPUB)
Typ zabezpieczeniaznak wodny
Warunki dostępunielimitowany użytek własny, kopiowanie i udostępnianie zabronione
Wymagania sprzętoweaby otworzyć plik, należy posiadać urządzenie (czytnik e-ink, smartfon, tablet) obsługujące któryś z wymienionych formatów: EPUB, MOBI.

Wyświetlane oceny zawierają oceny
z Lubimy Czytać

Paweł O.

21.06.2014, 07:59

„Doskonałe zwieńczenie Trylogii z Oslo”

Zwieńczenie Trylogii z Oslo i chociaż nie wszystkie wątki zostają domknięte, to kończy się pewien etap. Zanim do tego dojdzie, Harry Hole ma do rozwiązania sprawę seryjnego mordercy. Sprawa dostała mu się przez przypadek, bo trapiony alkoholizmem detektyw, zakała norweskiej policji jest na wylocie i jedynym powodem, dla którego jego rezygnacja nie została jeszcze rozpatrzona jest okres urlopowy i związany z nim niedobór kadr. Nesbo konsekwentnie prowadzi intrygę, przeplata ją z wątkami ciągniętymi przez całą trylogię, chociaż jedną rzeczą zaskoczył mnie bardzo in minus (piszę ogólnikami, bo nie chcę spojlerować) i z tego co poczytałem w różnych miejscach nie tylko mnie i nikt nie potrafił mi sensownie wytłumaczyć dlaczego jeden z jego bohaterów nagle wpadł na kretyński pomysł (przy czym oczywiście Harry zapytał go o to, ale sam bohater nie potrafił tego wyjaśnić). Można przymknąć na to oko, bo to jedyna (choć poważna) wpadka i poza nią powieść stoi ponownie na bardzo wysokim poziomie.

Paweł O.

21.06.2014, 07:57

„Najlepszy kryminał od lat”

Druga część tzw. Trylogii z Oslo to najlepszy kryminał jaki czytałem od lat, a być może nawet jaki czytałem w życiu (choć przyznaję, że nie było tego dużo, więc wciąż uważam się za początkującego miłośnika tego gatunku). Oczywiście nie funkcjonuje jako niezależna powieść, należy ją przeczytać jako drugą w kolejności, ale zarówno intryga, jak i wiążący wszystkie tomy wątek korupcji w policji prowadzone są na najwyższym możliwym poziomie. Harry Hole tropi kolejnego mordercę, a jednocześnie obejmuje kolejny kierunek prywatnego śledztwa w sprawie zabójstwa swojej partnerki. Nesbo prowadzi intrygę w sposób wręcz niesamowity, niedający czytelnikowi odrobiny wytchnienia, przez co raz zaczętą powieść trudno przerwać. W przypadku kryminałów zastanawiam się ile czasu autor poświęca na dokładne rozpisanie fabuły i nie zdziwiłbym się, gdyby zajmowało to więcej czasu niż samo ubranie tego wszystkiego w literki.