Pieczęć ognia. Grim (ebook) –	Gesa Schwartz

E-book

Pieczęć ognia. Grim

Pobierz bezpłatny fragment:

EPUBMOBI

Opis ebooka

Paryż, czasy współczesne. Grim jest gargulcem, jednym ze strażników, których zadaniem jest ukrywanie przed ludźmi istnienia istot z innego świata. Z całą mocą nie znosi swojego nowego (dwieście lat to niezbyt wiele dla kamiennej rzeźby) miejsca pracy - zalewanej deszczem fasady budynku. Ale robota jest robotą i Grim, choć najchętniej zostawiłby Francję daleko za sobą, twardo stoi na straży Kodeksu, pilnując, by drobne utarczki demonów i wampirów nie wywlekły na światło dzienne tajemnic ich egzystencji. Pewnego dnia Grim spotyka jednak Mię, córkę nielekko psychicznego malarza-samobójcy. Mia obdarzona jest pewnym szczególnym darem - widzi to, czego nie widzą inni. Gdy w ręce tych dwojga wpada dziwny, pokryty tajemniczym pismem pergamin, staje się jasne, że czasy pokoju między mieszkańcami tego i innego świata właśnie dobiegły końca...

Szczegóły

Język ebooka

polski

Liczba stron wydania papierowego

674

Format ebooka

Ebook w formatach: EPUB, MOBI

Rozmiary plików

3.04 MB (MOBI), 1.04 MB (EPUB)

Typ zabezpieczenia

znak wodny

Warunki dostępu

nielimitowany użytek własny, kopiowanie i udostępnianie zabronione

Wymagania sprzętowe

aby otworzyć plik, należy posiadać urządzenie (czytnik e-ink, smartfon, tablet) obsługujące któryś z wymienionych formatów: EPUB, MOBI

Opinie

Anna Glombiowska

Anna Glombiowska

18.06.2016, 10:29

Mam wrażenie, że osoba która robiła korektę tej książki była albo roztrzepana albo niekompetentna: braki spacji między wyrazami, entery nie tam gdzie trzeba, wykrzykniki zamiast litery L lub Ł, co chwila kompletnie bezsensowne literówki, powtórki wyrazów (widać, że tłumacz zmienił szyk zdania, ale zapomniał wykasować powtarzającego się słowa, a korektor tego nie wyłapał). Strasznie mnie to drażni w czasie czytania. Książka nie kosztuje mało, a wkład pracy wydawnictwa bardzo mierny.
Sama historia zła nie jest. Ot, młodzieżówka. Podoba mi się pomysł gargulców jako "spiżowych aniołów o kamiennych skrzydłach" :)

Dorota W

17.08.2015, 22:20

Dla mnie bardzo słabiutka... Denne dialogi, akcja momentami tak zawikłana, że aż niespójna, często powiewa nudą. Za te pieniądze zdecydowanie nie polecam.