Pluton wyrzutków (ebook) –	Sean Parnell, Maciej Świerkocki

Pluton wyrzutków

Ocena czytelników:

9,2 (5 ocen)

Pobierz bezpłatny fragment:

EPUBMOBI

Opis publikacji

HELIKOPTER W OGNIU XXI WIEKU

Pluton wyrzutków to wspomnienia wojenne dowódcy plutonu "zielonych czaszek", jednego z najbardziej zasłużonych oddziałów wojny afgańskiej, który w 2006 roku był w sercu regularnej wojny z islamskimi rebeliantami przy granicy z Pakistanem.

Współczesna wojna szybko zmienia ludzi, i książka oddaje to znakomicie. Nikt, kogo ekscytują żołnierskie opisy wojny, nie powinien być zawiedziony. Każdy, kto szuka czegoś więcej, znajdzie to.

Sean Parnell – dowódca opisanego w książce oddziału. Pluton wyrzutków jest jego debiutem.

John Bruning – amerykański historyk. Od blisko dwudziestu lat pracuje jako historyk wojskowości, autor i współautor książek o tej tematyce. Napisał m.in.: Jungle Ace. Col. Gerald R. Johnson, the USAAF's Top Fighter Leader of the Pacific War (Brassey, 2001; Potomac, 2003), The Devil's Sandbox: With the 2nd Battalion, 162nd Infantry at War in Iraq (Zenith, 2006), Bombs Away! The World War II Bombing Campaigns over Europe (Zenith, 2011).

Informacje szczegółowe

Język publikacji

polski

Typ produktu

E-book w formatach: EPUB, MOBI

Rozmiary plików

16.21 MB (MOBI), 6.85 MB (EPUB)

Typ zabezpieczenia

znak wodny

Warunki dostępu

nielimitowany użytek własny, kopiowanie i udostępnianie zabronione

Wymagania sprzętowe

aby otworzyć plik, należy posiadać urządzenie (czytnik e-ink, smartfon, tablet) obsługujące któryś z wymienionych formatów: EPUB, MOBI

Opinie czytelników:

Darek Grom

17.11.2013, 21:42

Świetna książka. Mam nadzieję,że kiedyś powstanie film na jej podstawie.O ile już nie powstał. Polecam przeczytać jeśli ktoś interesuję się podobną tematyką.

Tomasz Rodewald

01.12.2012, 11:50

Książka bardzo ciekawa, czytałem ją z dużym zainteresowaniem brak w niej nużących fragmentów. Polecam każdemu zainteresowanemu tematem konfliktu w Afganistanie. Sean Parnell przedstawia swoje przeżycia bez patetyzmu i koloryzacji można wręcz poczuć pył i brud z Afgańskich wadi. Do Helikoptera w Ogniu na pewno książce trochę brakuje ale mogę śmiało ją polecic!!

Dodaj komentarz

Łukasz Grabek

Łukasz Grabek

20.08.2014, 10:52

„Realizm, brutalność faktów i pełne wczucie.”

Książka jest świetnie napisana. Nie wiem, co więcej napisać, ponieważ od pierwszej strony wzrok rozpędza się do 300 km/h i idzie przez kolejne strony, jakby zabrakło hamulców w TGV. Wartka, pełna szczegółów, ale nie rozciągnięta w nudnych opisach. Każde starcie z talibami, każde dramatyczne przeżycie i wszelkie niuanse życia w bazie sprawiają, że człowiek stoi obok Parnella, Pinholta, Baldwina i reszty chłopaków zbierając się na kolejny patrol. W pewnym momencie nie chcesz, żeby jeden z rannych umarł, aby ktoś obsługujących "półcalówkę" oberwał i spadł z wieży Hummera. Marzysz o tym, aby faceci z kałaszami oberwali do żywego i zniknęli raz na zawsze. Ta ciężkozbrojna i dobrze opancerzona książka obroni się przed każdą krytyką. Ile jest w niej koloryzowania? Wydaje mi się, że trzeba znaleźć się na stoku jednej z gór Afganistanu, żeby powiedzieć sobie "OK, nie kłamał". Polecam.

Dodaj recenzję